Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Kierownictwo duchowe jako ojcostwo

Lucio Casto

I dadzą Mu imię Emmanuel. Rozmowy o czytaniach liturgicznych okresu Adwentu. Ewangelia wg św. Łukasza

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-7482-228-2 
Ilość stron:  256
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Espe

Sugerowana cena wydawcy: 34.90 zł Nasza cena: 33.16 zł

     Opis:

     Książka jest owocem bogatego doświadczenia Autora - ojca duchownego i wykładowcy. W pierwszej części Lucio Casto przedstawia krótki zarys historii kierownictwa duchowego: omawiając kolejne wieki dziejów Kościoła, ukazuje myślicieli chrześcijańskich, którzy najbardziej przyczynili się do rozwinięcia praktyki kierownictwa duchowego.

     W drugiej części Autor próbuje zmierzyć się z podstawowymi pytaniami dotyczącymi omawianego zagadnienia: Czy kierownictwo duchowe jest dziś potrzebne? Jaka jest jego rola we współczesnym duszpasterstwie i w życiu Kościoła?

     Od pierwszych stron książki Casto stara się ukazać wartość kierownictwa rozumianego jako relacja duchowego ojcostwa. Autor ma nadzieję, że tak wśród księży i zakonników, jak i wśród osób świeckich znajdą się tacy, którzy odważą się sięgnąć do starej tradycji duchowości chrześcijańskiej, by czerpać w pełni z mądrości Kościoła.

     Ks. Lucio Casto (ur. 1975r.) - rektor Wyższego Instytutu Nauk Religijnych w Turynie, wykładowca duchowości i historii Kościoła, kapłan diecezji turyńskiej.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 Magda: 13.05.2008, 16:32
 Tak bardzo tesknie za moja mama.... Matko Niebieska badz przy mnie, teraz potrzebuje tego bardziej niz kiedykolwiek. Totus Tuus. Nie opuszczaj mnie...
 ardawl: 13.05.2008, 14:59
 Gdy rece juz bola od pracy i zmeczenie jak fatum ciazy na cialem, gdy tesknota serce rwie i oczy ku gorze wzniesione, szukaja pomocy i milosierdzia jak dobrze wiedziec - Panie ze Jestes. Ty Jestes Zawsze - prawda? Nawet wtedy gdy koleiny upadek znow rani ma dusze, nawet wtedy gdy praca przyslonila juz wszystko i nieublagany czas zabiera kazda czastke mego ja. Nawet wtedy gdy niebo zachmurzone, wieje wiatr a fale z hukiem domagaja sie swej ofiary. Panie Ty - Jestes mimo iz daleko mam do Twego Domu Panie Ty - Jestes mimo iz mnie czasem przy Tobie nie ma Panie Ty - Jestes w tym drugim czlowieku Zmeczenie lagodzisz, z upadku podnosisz, modlitwa wspierasz, sens odnajdujesz - jakze ja za to dziekuje. Zatem o to Ciebie blagam i prosze kazdego dnia - Badz Panie. Badz w dobrym slowie w modlitwie za mnie, w nadziei, w pokorze, w zmeczeniu i pustce i we mnie samym - Badz Panie, tak Bardzo Cie Prosze.
 AN: 12.05.2008, 18:40
 Delikatność słów z życia... wziętych dotyczących wielu z nas... Czego się jeszcze dowiemy o sobie w tej PRZYJAZNEJ PRZESTRZENI... dZIęKI TYM SłOWOM JESTEśMY BARDZIEJ RAZEM, BLIżEJ KOśCIOłA, TRZYMAMY SIę RAZEM... 'NAJGłęBSZA KOMNATA JEST OTWIERANA CZłOWIEKOWI CISZY...
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej