Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pierwsze Boże Narodzenie

Sophie Piper, Estelle Corke

Pierwsze Boże Narodzenie

Wydanie: Kraków 2006
ISBN: 83-7482-029-2 
Ilość stron:  24
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: eSPe

Sugerowana cena wydawcy: 12.00 zł Nasza cena: 11.40 zł

     Książka zawiera ulubione historie biblijne, opowiedziane w sposób prosty i przystępny. Pogodne i ciepłe ilustracje spodobają się każdemu, nawet najmłodszemu dziecku.

     Recenzje książki:

Pod choinkę dla najmłodszych!

     "Dziecko Maryi nie jest przecież moim dzieckiem - pomyślał Józef. - Może nie powinienem się z Nią żenić?" Niezwykle prosty język, wiele rzeczy przedstawionych jako rozmowa lub jako myśl danego człowieka. No i zdecydowana przewaga ilustracji nad tekstem. Oto cechy tej książeczki, przeznaczonej dla najmłodszych.

     Mimo swej zwięzłości, książeczka przedstawia niemal cały kontekst Narodzin Zbawiciela i może stać się świetnym materiałem, do zapoznania się z jednym najważniejszych wydarzeń zbawczych, także dla Twojego dziecka.

     Znajdujemy w niej opis przyjścia Jezusa na świat w ludzkiej Postaci: od Zwiastowania aż do ucieczki do Egiptu. Wszystko oparte na opisach biblijnych, a jednocześnie bardzo uproszczone (myślę, że kapitalnie dostosowane do dziecięcej percepcji). Mimo to - co niejednokrotnie zdarza się niestety w takich opracowaniach - autorka nie spłyciła tekstu biblijnego, oddając w bardzo prostych słowach jego istotę.

     Niemal wszystko zostało ujęte w dialogi lub zapisane za pomocą przytoczenia konkretnych myśli bohaterów opowiadania (zob. lead). Oczywiście większość z tych 24 stron zajmują obrazki. Teksty zostały skrócone do minimum.

     Reasumując jest to świetny pomysł na świąteczny prezent dla Twojego dziecka. Powinno ono przecież zapoznawać się od najmłodszych lat z najważniejszymi wydarzeniami zbawczymi... Ta książeczka gwarantuje, że zapozna się z tym jakże ważnym wydarzeniem przyjścia Boga na świat, z materiału niezwykle przystępnego, a jednocześnie unikającego spłyceń. A potem Twoje dziecko będzie mogło wielokrotnie do tego wracać...


Paweł Pomianek

   

Wasze komentarze:
 tmina: 21.10.2008, 20:50
 DZiekuje :)
 Renata: 21.10.2008, 19:32
 Calineczko :) Bywa czasem tak, że już do napisanego scenariusza ktoś dopisze małą korektę, jakąś nową scenę, nowy wątek... tak było i ze mną. No ale znów jestem :)). Ciebie też serdecznie pozdrawiam i dziękuję, że czytasz me rozważania. A tak w ogóle to Wszystkim Wam dziękuję za to, że Tu jesteście, że wspólnie Razem możemy coś dobrego zrobić dla innych :)) Pozdrawiam :)
 Magda: 21.10.2008, 11:04
 brak nam radosci dziecka, brak nam jego milosci, ufnosci i cierpliwosci. a przeciez to wszystko jest w nas, trzeba to tylko z siebie wydobyc...
 wiatr: 21.10.2008, 09:43
  Ukochany ... Czekać ...na ... Ciebie ... TO ...Ujrzeć ... TĘCZĘ ... na ...Błękitnym ...Niebie ... Którą ...po chwilach ...Cierpienia ... dla ... mnie ...ROZŁOŻYŁEŚ ...i Krople łez ...w Niej ...UKRYŁEŚ !!! UFNIE ...na Nią ... Wkroczyłam ... i ŻYCIE ... swoje ...Odmieniłam !!! BARWĄ ...Kolorów ...się ...Zachwyciłam ...i SZ E R O K O ... drzwi ...SERCA ... Otworzyłam !!! ...a ... TY ... gdy ... Wróciłeś ... do ...stóp ...moich się skłoniłeś ...z Miłością ...Je ...Ucałowałeś ... Dłoń ...Chwyciłeś ...i NA ...UCZTĘ ...UCZTĘ .... ZAPROSIŁEŚ ... a ... ja ...Weselem ... Napełniona ...Tuliłam się ...w TWE RAMIONA !!! Jak ... KRÓLOWĄ ... mnie Potraktowałeś ... gdy z ... Aniołami ...Siąść ... KAZAŁEŚ ... a ... potem ... potem ..ciągle Pytałeś ... Najdroższa ... czego Ci ... Trzeba ... powiedz proszę ... bo Ja Ci wszystko ...przyniosę !!! Ukochany ... Siądź ...przy mnie ... i Pozwól mi na Siebie ...patrzeć ... Twój oddech czuć ... niech ROZKOSZ ... Obecności Twojej ...Będzie dla mnie ... Najświętszym ...POKOJEM !!! AMEN !
 Calineczka: 21.10.2008, 08:26
 A wiesz Renatko ... że ja ostatnio wspominałam sobie Twoje rozważania ... i myślałam o tym, ze długo Cię "nie słyszałam na Adonai" .... i czekałam na Twoje kolejne Słowa :) Dzięki! Serdecznie Pozdrawiam :)
 Ewka: 21.10.2008, 08:12
 ....jak to zrobić,podpowiedz mi maluszku z jesiennego obrazka....
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej