Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jeśli naprawdę mnie kochasz
100 pytań na temat randek, związków i czystości seksualnej



Autor: Jason Evert
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Wydawnictwo: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7604-046-4

     Książka pod patronatem Adonai.pl

     Czy kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie...
     Dlaczego mam czekać z seksem do ślubu?
     Jak daleko można się posunąć?
     Jak powiedzieć "nie"?
     A jeśli naprawdę się kochamy?
     Jak znaleźć odpowiedniego współmałżonka?
     Jak zacząć od nowa?
     Czy istnieje bezpieczny seks?
     Skąd mam wiedzieć, czy to naprawdę miłość?


     W naszych czasach osoby, które nie podjęły jeszcze współżycia, czują się nieraz zażenowane swoim brakiem "doświadczenia", zaś ci, którzy je zdobyli, sądzą czasem, że nie mają już szans na dobry związek. Mężczyźni i kobiety w każdym wieku czują presję, aby "pójść o krok dalej w swoim związku" - uważają, że nadszedł już czas na seks, ale bynajmniej nie na przymierzanie obrączek. Jason Evert, autor i prelegent zajmujący się zagadnieniem czystości, podejmuje te kwestie - a także wiele innych - w książce Jeśli naprawdę mnie kochasz.

     Ta przełomowa publikacja zawiera pytania najczęściej zadawane Evertowi, gdy mówi na temat cnoty czystości w setkach amerykańskich szkół: katolickich, protestanckich i publicznych. Jego humorystyczne, przyjazne i szczere podejście do sprawy otwiera serca i umysły na tematy często z góry odrzucane czy też źle rozumiane. Dla nastolatków książka będzie użytecznym poradnikiem w kwestii tego, jak rozpocząć związek, zadecydować o swoim powołaniu, znaleźć kiedyś odpowiedniego współmałżonka oraz jak zachować czystość, nie narażając na szwank miłości.

     Pozwoli rodzicom i wychowawcom zrozumieć na nowo, w jaki sposób można pomagać nastolatkom w odróżnianiu miłości od pożądania. Mogą oni nawet zyskać nowe spojrzenie na własne życie, ponieważ - jak wyjaśnia Evert - czystość nie jest jedynie dla singli, cnotę tę muszą praktykować także małżeństwa.

     Książka Jeśli naprawdę mnie kochasz daje czytelnikom proste odpowiedzi na trudne pytania. Podejmując zagadnienia dotyczące związków, przed którymi stają współcześni młodzi ludzie, Evert objaśnia pojmowaną często błędnie cnotę czystości nie jako odrzucenie ludzkiej seksualności, ale jako afirmację autentycznej miłości.

     Czystość, dziewictwo, wierność - nie są w naszych czasach wartościami, które byłyby szczególnie popularne. A jednak warto nimi żyć. Książka Jasona Everta nie tylko pokazuje dlaczego, ale też robi to w sposób porywający i przekonujący. Warto ją przeczytać, nawet, jeśli samemu okres narzeczeństwa ma się już za sobą, choćby po to, by umieć o tych sprawach rozmawiać z własnymi dziećmi.

Tomasz P. Terlikowski

     O Autorze

Jason Evert przemawia rocznie do ponad stu tysięcy uczniów szkół średnich i studentów w różnych krajach. Jest autorem dziewięciu książek, m.in.: Pure Love, Pure Faith i Th eology of the Body for Teens [wydanie polskie: Teologia jej ciała / Teologia jego ciała, Homo Dei, Kraków 2011]. Evert jest absolwentem Uniwersytetu Franciszkańskiego w Steubenville (USA), gdzie uzyskał tytuł magistra teologii, licencjat z dziedziny poradnictwa i teologii oraz ukończył dodatkowo kurs filozofii. Jest aktywnym członkiem Catholic Answers, największego w Ameryce Północnej katolickiego apostolatu w zakresie apologetyki i ewangelizacji prowadzonego przez świeckich. Jason i jego żona Crystalina mieszkają w San Diego, mają troje dzieci.

www.chastity.com

     Patronat

     Tygodnik Niedziela Młodych
     www.mlodzi.niedziela.pl

     Fronda Portal Poświęcony
     www.fronda.pl

     Wortal Literacki Granice.pl
     www.granice.pl

     Portal Katolicki Adonai.pl
     www.adonai.pl

     Księgarnia Katolicka Gloria24.pl
     www.gloria24.pl

     Więcej: www.wkb-krakow.pl, www.fb.com/wkbkrakow


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.



Autor

Treść




Warning: A non-numeric value encountered in /home/platne/serwer18859/public_html/czytelnia/back.htm on line 8
 [ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej