Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Łaska - niepojęta niezasłużonaAutor: Max Lucado
Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: SZARON
Wydawnictwo: 2013
ISBN: 9788363271138

     Mówimy tak, jakbyśmy rozumieli znaczenie tego słowa. Mówi się o pozostawaniu na czyjejś łasce. Podejrzani politycy z kolei popadają w niełaskę. Możemy nazwać kogoś łaskawcą – zarówno w dobrej, jak i złej wierze. Można wrócić do łask lub wypaść z łask; łaska może także na nas spłynąć. Używamy słowa „łaska” tak, jakbyśmy wiedzieli, co ono oznacza.

     Ale czy naprawdę rozumiemy, czym jest łaska? Czy zadowoliliśmy się słabiutką łaską, która grzecznie wpasowuje się w wersy hymnu i ładnie wygląda w tekstach kościelnych. Nigdy nie sprawia problemów i nie wymaga odpowiedzi. Każdy zapytany o to, czy wierzy w łaskę, prawdopodobnie powiedziałby, że tak.

     Max Lucado zadaje głębsze pytania:

     Czy łaska cię zmieniła?
     Czy cię ukształtowała?
     Czy cię wzmocniła?
     Czy cię ośmieliła?
     Czy cię wytonowała?

     A może łaska chwyciła cię za kark i potrząsnęła tobą, kiedy to było konieczne?

     Łaska Boga jest niepohamowana i nieujarzmiona niczym pieniące się fale, które mogą przewrócić cie do góry nogami. Łaska podąża za tobą. Zmienia twój punkt widzenia. Niepewność zamienia na Boże wsparcie. Żal staje się powodem do poprawy, nie do zagubienia. Strach przed śmiercią mija i zostaje tylko gotowość do lotu.

     Łaska jest głosem, który wzywa nas do zmiany i daje nam moc, dzięki której jesteśmy w stanie tej zmiany dokonać.

     Upewnijmy się, że właśnie Ciebie spotka łaska.

     Max Lucado jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów. Sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy jego publikacji. Jako jedyny autor otrzymał trzykrotnie nagrodę Christian Book of the Year. Służy w Oak Hills Church w San Antonio w Teksasie, gdzie żyje wraz z żoną, Denalyn oraz ze słodkim, choć niegrzecznym kundlem, Andy.

     Rekomendcje:

     „Czytanie tego, co Max Lucado napisał o łasce, jest jak słuchanie Warrena Buffetta mówiącego o pieniądzach lub Julii Child opowiadającej o jedzeniu. To temat, w którym się zakochał i nad którym spędził całe swoje życie”.
John Ortberg, autor i pastor, Kościół Prezbiteriański Menlo Park      „Boża łaska – Jego bezwarunkowa miłość, niezasłużona przychylność – czasami trudna do pojęcia dla ludzi, nawet pomimo tego, że każdy z nas jest w desperackiej potrzebie, by ją mieć. Ale w nowej książce Maxa Lucado jest ona zrozumiała. Poprzez charakterystyczny dla Lucado, gawędziarski sposób pisania i wnikliwe biblijne zrozumienie, uczymy się, że Boża łaska jest naprawdę o wiele większa, niż na to zasługujemy i potężniejsza, niż potrafimy sobie wyobrazić”.
Dr Charles F. Stanley      „Max Lucado doskonale łączy kreatywny styl pisania ze szczerym wyznaniem, w jaki sposób doświadczył Bożej łaski, miłosierdzia i przebaczenia w miejscu słabości i braków. Znajdziesz odpocznienie, kiedy Max zapali światło Słowa Bożego, objawiające, że Jezus Chrystus jest jedyną nadzieją, która przynosi trwały spokój”.
Franklin Graham, założyciel i zarządca Stowarzyszenia Ewangelizacji Billy Graham`a      „Jest kilku autorów lepszych niż Max Lucado. Żaden temat nie jest lepszy niż Boża łaska”.
Randy Alcorn, autor wielu bestsellerów

     „Max daje nam zachęcenie, nadzieję i potrzebne przypomnienie, że łaska, którą posiadamy jako naśladowcy Chrystusa, powinna wyposażać nas w siły potrzebne do przenoszenia gór, zamiast rozliczać z rozbijania kretowisk”.
Brad Lomenick, założyciel i dyrektor Catalyst

     „W książce Łaska Max Lucado pokazuje głębokie i przemieniające życie zrozumienie fundamentalnej prawdy o Bożej łasce”. Joyce Meyer, nauczyciel Słowa Bożego,
autorka najlepiej sprzedających się książek

     „Max ofiarowuje nam biblijną wizję Bożej łaski jako przesiąknięty słodkością zestaw ćwiczeń, nowo pojęte życie i relacja odkryta wprost z Bożego serca”.
Tim Kimmel, autor Grace-based parenting

     „Niektórzy autorzy trafiają do umysłu, inni do serca, a niewielu do duszy. W tej książce Max Lucado trafia w każdą z tych trzech sfer”.
Cal Thomas, felietonista USA Today oraz Syndicated, autor artykułów Fox News

     „Jeśli kochasz styl Maxa Lucado, ta książka prawdopodobnie będzie twoją ulubioną”.
Stephen Arterburn, założyciel i prezes stowarzyszenia New Life, prowadzący program New Life Live!, autor wielu bestsellerów      „Nie ma lepszego przekazu dla zmęczonych ludzi, nie ma lepiej napisanego, niż przez Maxa Lucado, który w sposób

wyjątkowy, poprzez Chrystusa w tobie, przedstawia nadzieję wszystkiego”.
Louie Giglio, organizator konferencji oraz pastor Passion City Church

     „Przez lata Max Lucado był głosem łaski rozbrzmiewającym na cały świat, przypominającym nam znaczenie najwspanialszego Bożego daru”.
Mark Betterson, pastor, National Community Church, najlepiej sprzedający się autor New York Times

     „Mogę sobie tylko wyobrazić, co stałoby się, gdybyśmy obiema rękami trzymali się prawdy zawartej w tej książce oraz przyjęli ją do serca. To zmieniłoby nasze życie, nasze historie, i życie wielu, z którymi mamy relację”.
Sheila Walsh, autorka wielu bestsellerów

     „Max opowiada historie wyjątkowo, pisząc je w sposób przywołujący osobiste refleksje. Czytając Łaskę, nie możesz w niczym pomóc, jak tylko pozwolić na przeniesienie się w ogarniający i pochłaniający wszystko Boży pokój”.
Dave Toycen, dyrektor generalny organizacji World Vision, Kanada

     „Nigdy nie będę się nudził, czytając książki, w których Max Lucado odkrywa tajemnicę i piękno łaski. Od początku do końca jest to uroczysta radość z daru, którego nie jesteśmy w stanie pojąć, a który jest dostępny dla nas każdego dnia”.
John Acuff, najlepszy autor Wall Street Journal

     „Boża łaska jest w rzeczywistości prawdą o tym, że Bóg naprawdę ma upodobanie w ludziach podatnych na błędy, takich jak ja. To jest to, co zmusza mnie do podążania w kierunku Jezusa. Czasami wydaje się, że nie potrafię tego pojąć. Dlatego bezwarunkowo kocham tę książkę Maxa Lucado. Czytanie tego dzieła wlało w moje serce wiele miłości!”.
Lisa Harper, autor, nauczyciel Słowa Bożego

     „Czekałem, aż Max Lucado napisze mniej wybitną książkę. Jeszcze się to nie wydarzyło. Łaska może być jego najlepszą!”. Steve Stroope, główny pastor Lake Point Church, autor

     „Może to było pięć dolarów, które dostawałam za dobrą ocenę na świadectwie lub, bardzo możliwe, oklaski na stojąco po moim pierwszym publicznym śpiewaniu. Albo wtedy, kiedy otrzymałam negatywną ocenę od głównego jurora programu Idol, kiedy go nie zachwyciłam. Cokolwiek to było, nauczyłam się, że zrobienie na kimś wrażenia jest równoznaczne z akceptacją. Ale po przeczytaniu tej książki, kiedy porównałam to z akceptacją Boga Ojca, cała moja życiowa nauka upadła. To przesłanie nadepnęło mi na palce, zmiażdżyło długotrwały, fałszywy mit o akceptacji, aby w końcu uczynić mnie lepszą. Całkowicie polecam!”.
Mandisa, autorka i piosenkarka

     „Ta książka jest jednym z najlepszych dzieł Maxa. Przypomina nam o tym, że Bóg czyni sobie confetti z naszych wielkich planów samodoskonalenia i używa go, aby świętować realizację Jego lepszego planu łaski w naszym życiu. Przypomina, że łaska nie oznacza tylko końca, ale jest końcem w sobie. Tym, co zmieni świat, jest ponadnaturalna łaska, a nie nasze plany”.
Bob Goff, założyciel międzynarodowej organizacji Restore

     „Rozpocząłem czytanie książki, aby napisać tę rekomendację. Czytałem ją i zorientowałem się, że jest ona napisana do mnie. Jeśli potrzebujesz przypomnienia, czym jest łaska i do kogo jest skierowana, ta książka została prawdopodobnie napisana także dla ciebie”. Dave Stone, autor i pastor, Southeast Christian Church

     „Łaska to nie jest proste słowo! Max pomógł mi otworzyć moje oczy na głębsze zrozumienie bezinteresownego daru Bożej łaski”.
Colt McCoy, NFL, Quarterback

     Książka pod patronatem Adonai.pl

     Patronat medialny:

     Granice.pl, iBóg.pl, Nasze Inspiracje, Adonai.pl, InGod.pl, Opoka.TV, Opoka.FM

     Kup w księgarni: Łaska - niepojęta niezasłużona - Max Lucado


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść
Warning: A non-numeric value encountered in /home/platne/serwer18859/public_html/czytelnia/back.htm on line 8
 [ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej