Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Klejnoty Pana Boga

Posługa uzdrowienia

Dla Boga wszyscy jesteśmy piękni i bezcenni. Ale by zalśnić pełnym blaskiem, musimy pozwolić się Jemu... oszlifować. Inaczej pozostaniemy cenną, lecz bezkształtną bryłką.

W jaki sposób charyzmatyk otrzymuje swój szlif? Pozwalając zeskrobać z siebie to, co przeszkadza w życiu duchowym i dociąć to, o co inni mogliby się pokaleczyć. Czy wiesz, że skutecznym narzędziem w tej obróbce są dary naturalne i charyzmaty, w które Bóg nas wyposażył?

Pan Bóg obdarował nas dwoma rodzajami darów:

Dary Nadzwyczajne - one mają służyć i pomagać innym. Wymienia je św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian: uzdrowienie, proroctwo, dar natchnionego przemawiania itd.

Dary Zwyczajne - są to owoce Ducha Świętego, o których czytamy np. w Liście do Galatów: "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie".

Dary nie są nam dane w formie gotowej - wymagają czasu, by dojrzeć. Tak jak wiosną drzewa owocowe zakwitają, ale potrzeba jeszcze trzech miesięcy, aby rozwinęły się dojrzałe owoce gotowe do zjedzenia - podobnie jest z naszym chrztem w Duchu Świętym. Słyszysz o wspaniałych uzdrowieniach, jakich dokonuje Jezus i cieszysz się nimi. Widzisz, jak Bóg posługuje się tobą samym. Ale charyzmaty nie są dla ciebie, one mają pomagać innym. Tyle, że potrzeba czasu, aby do tego dojrzeć.

UCZESTNIKÓW ŁASCE

Nie możemy wydawać sądów, w którym miejscu jesteśmy w naszym rozwoju duchowym, ale jedno jest pewne - wszyscy mamy kochać. A św. Paweł chce powiedzieć o każdym z nas w Drugim Liście do Koryntian: "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem".

Jo, co dawne minęło, a oto wszystko stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga" (2 Kor 5,17-18). A trochę dalej czytamy coś niesamowitego: "On to dla nas grzechem uczynił Tego (Jezusa), który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą" (2 Kor 5, 21). My nie jesteśmy Bogiem, ale mamy uczestniczyć w Jego naturze. Mamy stawać się bardziej podobni do Boga, do Jezusa, abyśmy w pewnym momencie swego życia mogli powiedzieć jak Paweł: "Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus" (Ga 2, 20).

DYSKRETNY UROK OBDAROWANIA

Miłość, radość, pokój - żaden z tych darów nie jest spektakularny. Pamiętam, że zapytałem kiedyś Pana podczas adoracji, co jest moim głównym obdarowaniem. Miałem nadzieję, że usłyszę np. "uzdrowienie" albo "proroctwo". A tu w sercu pojawiła się odpowiedź: " Twoim darem jest miłość". Tak naprawdę powinniśmy szukać przede wszystkim wewnętrznej przemiany przez miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. A wtedy będę jak Chrystus - nowym stworzeniem.

UWAGA NA PRZYWIĄZANIA

Gdy uważnie czytamy Ewangelię, zobaczymy jak Jezus ostrzega nas przed pewnymi postawami.

Posiadanie - samo w sobie jest dobre, ale przywiązanie do posiadania jest bożkiem.

Prestiż - innymi słowy: sława, jako że przeważnie chcemy być znani, kochani, lubiani itd. A tu mamy się umniejszać i być ostatnimi, aby kiedyś stać się pierwszymi - jak naucza Jezus (por. Mk 9, 35).

Władza - w świecie kościelnym obecne stałe zapotrzebowanie na proroków. Prorocy mówią o tym, czego chce Bóg.

DROGA DO CELU

Bóg nas zmienia i to jest wspaniałe, ponieważ Duch Święty otwiera nam oczy na prawdę o nas. W Bożych planach mamy być kochający, radośni, cierpliwi, opanowani, łagodni.

Podsumujmy: jedne dary są dane tobie, byś mógł pomagać innym - a inne, by pomóc ci stać się takim, jaki powinieneś być.

Zbyszek Beser
(Fragmenty artykułu oprać, na podst. materiałów z Jacksonville, przetłumaczonych przez Marię Borkowską)

"Szum z Nieba" nr 1/2009

Dwutygodnik Młodzieży Katolickiej
Nasza Droga, nr 573Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Cezary z Nazjanzuśw. Cezary z Nazjanzu

Modlitwa do św. Cezarego z NazjanzuModlitwa do św. Cezarego z Nazjanzu

św. Tarazjuszśw. Tarazjusz

Modlitwa do św. TarazjuszaModlitwa do św. Tarazjusza

Modlitwa do bł. Marii Adeodaty PisaniModlitwa do bł. Marii Adeodaty Pisani

Druga Niedziela Wielkiego Postu (Mk 9, 2-10)Druga Niedziela Wielkiego Postu (Mk 9, 2-10)

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna  
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej