Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Episkopat tworzy Powszechne Towarzystwo Emerytalne

     Konferencja Episkopatu Polski tworzy Powszechne Towarzystwo Emerytalne "ARKA-INVESCO". Umowa w tej sprawie między Episkopatem, a międzynarodową firmą "AMVESCAP" została podpisana 12 lutego - poinformowało 3 marca biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

     Obecnie trwają formalności związane z rejestracją towarzystwa. Po zarejestrowaniu będzie ono konkurowało na rynku ubezpieczeń społecznych z innymi funduszami. Zatem niebawem do naszych drzwi mogą zapukać także akwizytorzy "ARKA-INVESCO" i zaproponować nam ubezpieczenie w tzw. drugim, lub trzecim filarze ubezpieczeniowym.

     Komunikat głosi, że ewentualne zyski strony kościelnej z udziału w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym zostaną przeznaczone na działalność charytatywną społeczną edukacyjną oraz duszpasterską Kościoła.

     Poniżej publikujemy komunikat Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski: W dniu 12 lutego br. Konferencja Episkopatu Polski podpisała umowę z międzynarodową firmą "AMVESCAP" przygotowującą utworzenie Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego "ARKA-INVESCO". Zgodnie z tym porozumieniem kapitały zebrane w Funduszu Emerytalnym będą inwestowane wyłącznie w przedsięwzięcia zgodne z nauczaniem społecznym Kościoła katolickiego. Spółka "AMVESCAP" posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania funduszami powierniczymi i jest spółką macierzystą w stosunku do INVE- SCO, która z kolei jest jedną z największych w świecie niezależnych grup zarządzających funduszami emerytalnymi.

     Ewentualne zyski strony kościelnej z udziału w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym zostaną przeznaczone na działalność charytatywną społeczną edukacyjną oraz duszpasterską Kościoła.

     Inicjatywa włączenia się Konferencji Episkopatu Polski w utworzenie Funduszu Emerytalnego jest propozycją wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Nie wiąże ona jednak swobody wiernych w dokonywaniu wyboru funduszu emerytalnego, wybór ten pozostaje zawsze osobistą decyzją każdego zainteresowanego.

KAI
Pismo Katolickie Pielgrzym
nr 6/99   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej