Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

YouTube i jego zasoby

     Na prośbę respondentów opiszę dziś przykładowy sposób korzystania z zasobów serwisów typu YouTube.

     Osobiście używając przeglądarki Mozilla Firefox do zapisu plików na dysk, stosuję darmowe rozszerzenie do tej przeglądarki - DownloadHelper. Wystarczy wejść np. na stronę: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3006 i kliknąć "Zainstaluj".

     Po zainstalowaniu pojawi się w menu przeglądarki dodatkowa ikona, która uaktywnia się, gdy "dostrzega" na przeglądanej przez nas stronie materiały multimedialne w formacie flv. Wystarczy w nią wówczas kliknąć prawym klawiszem myszy, wybrać interesujący nas plik, jeśli jest ich więcej, i zapisać na dysk. Aby jednak móc takie pliki odtwarzać z komputera, potrzebny jest jeszcze odpowiedni do tego program. Wystarczy darmowy FLV Player, który można pobrać np. ze strony: www.dobreprogramy.pl/FLV-Player,Program,Windows,12407.html. Natomiast jeśli komuś chodzi o pobieranie plików z filmikami i muzyką z serwisów typu YouTube z automatycznym konwertowaniem ich na bardziej przyjazny format - np. avi dla filmów lub mp3 dla muzyki, proponuję darmowy program, który umieszczony jest na stronie: www.dobreprogramy.pl/Free-FLV-Converter,Program,Windows,15676.html. Program ten potrafi sam wyszukiwać interesujące nas dane na serwisach, które mu zaznaczymy (Youtube, Dailymotion, Google Video, Yahoo Video, MetaCafe, Veoh itp.).

     Pobierany za pośrednictwem programu klip automatycznie konwertowany może być do najpopularniejszych formatów (AVI, 3G2, WMV, MP4), w tym także dla urządzeń iPod i iPhone. Free FLV Converter oprócz standardowych ustawień umożliwia użytkownikowi dostosowywanie podstawowych parametrów konwersji audio (kodek, częstotliwość, tryb kanału, bitrate) i wideo (kodek, rozdzielczość, bitrate, ilość klatek na sekundę, format ekranu). Z kolei wbudowany odtwarzacz daje możliwość oglądania klipów bezpośrednio z poziomu programu, bez potrzeby uruchamiania przeglądarki internetowej. Uwaga, podczas instalacji tego programu kreator proponuje instalację dodatków, których stanowczo nie polecam.


Witold Iwańczak


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego
Niedziela, 44/2010   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej