Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Outlook Express - pytania i odpowiedzi

     W tym odcinku postaram się odpowiedzieć na kolejne pytania dotyczące problemów związanych z korzystaniem z Outlook Express.

     Czy można automatycznie dodać podpis na końcu wiadomości? Aby dodać podpis do wiadomości, należy wybrać menu Narzędzia - Opcje - Podpisy. Trzeba kliknąć przycisk "Nowy", aby dodać podpis oraz "Zmień nazwę", by wpisać nazwę podpisu. W części edycji podpisu zaznaczamy opcję "Tekst" i go tworzymy, potwierdzając przez OK. Aby użyć nowego podpisu, tworzymy nową wiadomość i umieszczamy kursor w miejscu, w którym ma się znaleźć podpis. Klikamy menu "Wstaw", a następnie polecenie "Podpis" i gotowe.

     Co zrobić, gdy Outlook Express chce kompaktować wiadomości przy zamykaniu? Ten program pocztowy chce kompaktować pliki DBX zawierające wiadomości co 100 uruchomień. Jeśli użytkownik nie zgodzi się na kompaktowanie, zostanie zapytany przy następnym zamykaniu Outlook Express. Pytań o kompaktowanie nie można wyłączyć. Można jedynie odwlekać je w czasie, resetując licznik uruchomień. Licznik znajduje się w rejestrze (rejestr edytujemy, wpisując komendę "regedit" w polu Start - Uruchom), w wartości Compact Check Count w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Identities\{kod tożsamości}\Software\Microsoft\Outlook Express\wersja. Wystarczy więc przy wyłączonym OE wpisać do wartości w rejestrze liczbę 0.

    Jak odblokować załączniki w Outlook Express? Wystarczy z menu Narzędzia - Opcje wybrać zakładkę Zabezpieczenia. Odznaczamy pole "Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą potencjalnie zawierać wirusy" i już załączniki będą widoczne. Co zrobić, gdy w okienku kontaktów nic się nie wyświetla? Tak się dzieje, jeśli mamy w książce adresowej powyżej 999 kontaktów. Niestety, jest to błąd w Outlook Express. Jedynym wyjściem jest wykasowanie niepotrzebnych kontaktów, tak aby ich liczba spadła poniżej 1000.

    Gdzie znajduje się kopia zapasowa książki adresowej? Zapisywana jest w pliku o rozszerzeniu.wa~, w podkatalogu Dane aplikacji\Microsoft\Address Book, znajdującym się w katalogu domowym użytkownika.


Witold Iwańczak


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego
Niedziela, 12/2010   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej