Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Droga do nieba

     W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana. Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją. On przejawia moc ramienia swego, rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich. Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych. Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia. Ujął się za sługą swoim, Izraelem, pomny na miłosierdzie swoje jak przyobiecał naszym ojcom na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki. (Łk 1,39-56)

     Trudno nam - ludziom pielgrzymującym, doświadczającym słabości i grzechu - wyobrazić sobie, jakiej chwały doznaje wzięta do Nieba z ciałem i duszą Maryja. Oznacza to szczególne dzieło Boga, który w wyjątkowy sposób udziela Maryi łaski przebóstwienia i uwielbienia jej człowieczeństwa. Maryja uczestniczy w zwycięstwie Jezusa nad śmiercią, grzechem i szatanem oraz w uwielbieniu, którego Jezus doznaje od Ojca.

     Wiara Kościoła każe myśleć o dzisiejszej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w perspektywie nadziei. Księga Apokalipsy ukazuje walkę z szatanem, która toczy się od początku świata. Kończy się zwycięstwem Boga, a ogłasza to donośny głos z Nieba: „teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca". Nadzieja nie może zawieść, bo miłość Boga rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego.

     Ewangelia dzisiejszej uroczystości ukazuje Maryję wędrującą w góry do domu świętej Elżbiety. W pewien sposób jest to zapis duchowej drogi Maryi. Oto Maryja idzie wzwyż, w góry. Szukajcie tego, co w górze - nawołuje święty Paweł. Wasze życie jest ukryte razem z Chrystusem w Bogu. Maryja szuka tego, co w górze, odpowiadając na Boże wołanie, które usłyszała w chwili zwiastowania. Jej krewna Elżbieta jest brzemienna, potrzebuje posługi Maryi i jej obecności. Maryja idzie do swojej krewnej z posługą miłości i niesie jej nadzieję ukrytą w słowach i czynach. Niesie Nadzieję świata, jakim jest poczęty w Jej łonie Boży Syn.

     Jan Paweł II mówił do Kościoła w Europie, że nasz kontynent jest kontynentem utraconej nadziei. Objawy braku nadziei to lęk przed cierpieniem, przed starością, przed podejmowaniem trwałych decyzji, lęk wobec życia w dozgonnym małżeństwie, lęk przed posiadaniem potomstwa. Lęk o siebie to życie dla siebie, zamknięcie się w sobie, w swoim ja, w egoizmie.

     Maryja nie żyje dla siebie, żyje dla Boga, dla Nieba. Żyjąc dla Boga, doświadcza otwarcia swego serca na potrzeby bliźnich i wie, że niosąc Boga, daje drugiemu to, czego on naprawdę potrzebuje. Taka też jest misja Kościoła i każdego chrześcijanina: nieść Boga, nieść Chrystusa - nadzieję świata.

     Maryjo wzięta do Nieba z duszą i ciałem, prowadź nas drogami nadziei, byśmy doszli tam, gdzie Ty jesteś.

ks. Robert Furman

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 15 sierpnia 2010


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Wincentego PallottiegoModlitwa do św. Wincentego Pallottiego

Litania do św. Wincentego PallottiegoLitania do św. Wincentego Pallottiego

Ster życia, czyli o formacji sumieniaSter życia, czyli o formacji sumienia

U progu rajuU progu raju

O cokolwiek poprosisz...O cokolwiek poprosisz...

Najbardziej popularne

Życzenia dla BabciŻyczenia dla Babci

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Wyznanie wiary - CredoWyznanie wiary - Credo

Psalm 51Psalm 51

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej