Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przyjdźcie do Mnie wszyscy...

     Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 1, 28). Niech przyjdzie sprawiedliwy, aby stał się jeszcze sprawiedliwszy; letni, aby stał się gorący; grzesznik, aby się oczyścił i uświęcił. Ach, ułomności ludzka! Czyż jest człowiek, który by nie zgrzeszył? (...)

     Synu mój, jeżeli czujesz się obciążony grzechami lub uchybieniami, pośpiesz do Serca mojego. Znajdziesz w nim wolność i ulgę. Niech cię nie odstrasza wielkość twoich grzechów ani wielkość mojego Majestatu, wszak nie przyszedłem wzywać do pokuty sprawiedliwych, ale grzeszników. Im większym nędzom podlegasz, tym bardziej lituję się nad tobą. Im bardziej jesteś chory, tym bardziej potrzebujesz lekarza. Nie dziwię się twoim błędom, znam bowiem twoją ułomność i serce twoje. Jeśli nie popadłeś w większe grzechy, zawdzięczasz to głównie mojej łasce. Dziwię się natomiast, że kiedy śpieszę cię uzdrowić, ty nie chcesz uzdrowienia, a jeśli już chcesz, zdajesz się wątpić w dobroć moją. Ach, synu, nie czyń Sercu mojemu tak bolesnej krzywdy. Albowiem Serce moje lubi przebaczać i wcale tym się nie męczy. Patrz, z taką dobrocią przyjmuję grzeszników, że nazwano mnie ich przyjacielem. (...)

     Ponieważ wielu traci niewinność, zanim dobrze poznali, czym ona jest lub jaka jest jej cena, wielką chwałą Serca mojego jest zwycięstwo także nad tymi duszami i przemiana grzeszników w świętych. O, gdybyś znał miłość Serca mojego, wtedy mógłbyś pojąć, jak czule miłuję wierne dusze i jak słodko wpływam na grzeszników. Jeśli kto cierpi, czyż Serce moje nie cierpi razem z nim? Jeśli kto grzeszy, czy Serce moje nie boleje? Jeśli choruje, czy Serce moje nie odczuwa tego? Jeśli choruje, czy Serce moje nie da lekarstwa? Jeśli jest kto nędzny, czyż Serce moje tego nie czuje? Wreszcie czy jest ktoś na świecie, kto by nie doznał mojej dobroci?

     Jam jest Ojciec dobry, który dzieci zrodzone na krzyżu obejmuje miłością Serca dla nich otwartego, aby o każdej porze miały nie byle jakie schronienie, lecz sam ośrodek moich uczuć. Kiedy one śpią, Serce moje czuwa na straży. (...) Tak wielka jest miłość ku nim, jaką płonie Serce moje, że miłuję i pielęgnuję każdego, jakby on jeden był na świecie. A jeśli odstąpi ode mnie uwięziony przez nieprzyjaciela, Serce moje boleje nad tym jak nad śmiercią jedynego syna. Miłością ścigam uciekającego, zapraszam do siebie, nakłaniam obietnicami. A jeśli nie chce posłuchać, mam cierpliwość, staję pod drzwiami jego serca i często pukam. Jeśli wreszcie postanowi wrócić do mnie, wybiegam mu naprzeciw, przyciskam do piersi, przy czym Serce moje raduje się, że syna, którego opłakiwano jak umarłego, widzi przy sobie żywego i całego. Z radości zwołuję całe niebo, aby razem ze mną się radowało i weseliło.

     Jeśli chcesz pocieszyć Serce moje i rozweselić niebo, wróć do mnie całym sercem. Choćbyś był największym grzesznikiem, przyjdź do Serca mojego, a znajdziesz lekarstwo na wszystkie grzechy swoje. Ufaj, synu mój, nie lękaj się. Wzywam cię nie po to, aby ci robić wymówki, ale aby zmazać twoje nieprawości. Przyjdź, synu, przyjdź, oto oczekuję cię z otwartymi ramionami i Sercem miłującym.

Pierre Jean Aernoudt SJ,
"Naśladowanie Najświętszego Serca Jezusowego",
przeł. o. Pius Antoni Turbański OFM, Michalineum,
Marki-Struga 1997, Księga I, rozdział X, s. 37.

Tekst pochodzi z Miesiecznika
Formacji Różańcowej "Różaniec"
czarwiec 2008


   

Wasze komentarze:
 Stanisław: 04.07.2017, 23:43
 Przyjdźcie do mnie wszyscy ....Mt 11,28 a nie 1,28 a nie jak jest na początku tekstu. Proszę poprawić, z Panem Bogiem
 Dorota: 22.07.2012, 00:31
 Pan zawsze Cie kochał Darku i kocha nadal, wskazuje właściwa drogę lecz Go nie słuchamy, potem ponosimy tego konsekwencje i cierpimy a On cierpi razem z nami, cierpiał z Tobą tego dnia kiedy chciałeś odebrać swoje życie, lecz dał Ci szanse abyś mógł narodzic się na nowo. Bądź pozdrowiony Bracie. Przyjdź dobry Jezu i uratuj nas bo nie wiemy co czynić.
 Dorota: 22.07.2012, 00:31
 Pan zawsze Cie kochał Darku i kocha nadal, wskazuje właściwa drogę lecz Go nie słuchamy, potem ponosimy tego konsekwencje i cierpimy a On cierpi razem z nami, cierpiał z Tobą tego dnia kiedy chciałeś odebrać swoje życie, lecz dał Ci szanse abyś mógł narodzic się na nowo. Bądź pozdrowiony Bracie. Przyjdź dobry Jezu i uratuj nas bo nie wiemy co czynić.
 darek: 21.06.2012, 10:07
 nigdy mnie JEZU nie kochales chociaz ci zaufalem.koncze to zycie
 panos: 15.03.2012, 18:40
 kocham cię panie nade wszystko. jesteś dla mnie ...
 Hania: 18.10.2011, 11:00
 Dziekuje Ci Jezu za to ze jestes ,ze mnie uzdrawiasz i przepraszam Cie za moja ulomnosc ze kolejny raz upadlam i Jezu Ty wiesz ze to wszystko o co Cie prosze jest prawdziwe ,tak chce byc Twoim narzedziem Panie
 dorota: 07.08.2011, 06:11
 Bez Ciebie nic nie możemy. Jesteś wszystkim.
 człowiek: 16.06.2010, 10:22
 Panie mój!jak mam dziękować za Twoją miłość,co mam uczynić żeby Twoje Serce nigdy nie było smutne,jak mała jest moja miłość w promieniach Twej miłości ,jak nikłe są moje uczynki w świecie duszy,kim ja jestem?niczym innym jak tylko grzechem ,tym marnym cierniem który rani Twoje Serce.O grzechu! życia mojego ukryty w ranach Jezusa, boleści ducha mojego raniąca Serce Jezusa.Miłuje dusza moja i nigdy nie przestanie miłować Ciebie Jezu,miłować Ciebie mój Panie.
 marcin: 12.01.2010, 15:15
 Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ CI PANIE JEZU ZA TWOJĄ MIŁOŚĆ DO MNIE, DO MOJEJ RODZINY I WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. PRZEPRASZAM CIĘ PANIE JEZU ZA MOJE GRZECHY, KTÓRYMI CIĘ ZRANIŁEM. PRZYCHODZĘ DO CIEBIE I ODDAJE SIĘ TOBIE CAŁKOWICIE TERAZ I NA ZAWSZE SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ I WSZYSTKIE SPRAWY - TY JEZU WIESZ CZEGO NAJBARDZIEJ MI TRZEBA. PROSZĘ O ŁASKĘ ZDROWIA I ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEJ PRACY I INNE POTRZEBNE ŁASKI. PANIE JEZU POWIERZAM TWOJEMU MIŁOSIERDZIU MOJĄ RODZINĘ I WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. JEZU UFAMY TOBIE


 MARCIN: 24.08.2009, 12:01
 Panie Jezu z całego serca dziękuję Tobie za Twoje Miłosierdzie jakim mnie obdarzyłeś, wszystkich bliskich mojemu sercu bliskich i cały świat. Panie Jezu oddaję Ci się całkowicie - swoje sprawy, pragnienia i marzenia - TY JEZU wiesz co dla mnie jest najlepsze, miej w opiece wszystkich moich bliskich drogich mojemu sercu i cały świat. JEZU UFAMY TOBIE
 adam: 12.12.2008, 09:46
 jezu uratuj mnie prosze
 przegrana: 05.11.2008, 09:34
 JEZU JEDYNA MIŁOŚCI I SZCZĘŚCIE człowieka dlaczego od CIEBIE odchodzimy ,nieumiemy czy nie chcemy CIĘ KOCHAC. Teraz to wiem ,powinnam prosic CIĘ oTĘ MIŁOŚC I WSZCZEPIC JĄ W SERCA DZIECI , ale wszystko popsułam,zniszczyłam. zmiłuj się nad nami PANIE W MILOSIERDZIU SWOIM.
 nie ja: 14.10.2008, 11:21
 PANIE URATUJ MNIE ,MOJĄ RODZINĘ O JEZU SYNU BOGA ŻYWEGO ZMIŁUJ SIĘ .
 a: 02.09.2008, 01:49
 postaram się, spróbuję...
 mrowka: 25.06.2008, 23:28
 a tak się bałam. Dziękuję za ten tekst.. przyjdę.
 Alladynka: 25.06.2008, 11:11
 Przyjdę.
 m: 25.06.2008, 10:42
 nic nie możemy bez CiebieJezu zrobic co by bylo wartosciowe. wczoraj w biegu, cas na modlitwe mialam ograniczony i tez nie od poczatku dnia i ilez niepotrzebnych slow wyszlo na swiat... mysle sobie co czyni czlowiek ktory Go nie pragnie, ilez chaosu musi byc w takich ludziach. wiem dobrze ze ma zwyciestwa z grzechem sa dzieki Niemu. Jego wciaz wzywam i oddawac chce kazdy moij oddech byu byl taki jak On chce. Jezu wspieraj nasz wszyskich, nawet tych ktorzy jeszcze Ciebie nie pragna chron. pozdrawiam wszyskich
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do Anioła StróżaModlitwa do Anioła Stróża

Litania do Anioła StróżaLitania do Anioła Stróża

Prośby do Anioła StróżaProśby do Anioła Stróża

Koronka do Aniołów StróżówKoronka do Aniołów Stróżów

Nie potrafię się modlić, myśli mi uciekają, nie mogę się skupić. Co mam robić?Nie potrafię się modlić, myśli mi uciekają, nie mogę się skupić. Co mam robić?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej