Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Za Twe hojne dary

     Czego chcesz ode mnie Jezusie Nazareński, przyszedłeś mnie zgubić? Czego chcesz od nas Panie Boże? Tak często zadajemy Panu Bogu to pytanie? Zwłaszcza, kiedy pojawia się cierpienie, które brzmi jak wyrok śmierci. Dlaczego mnie to spotyka? Kiedy jesteśmy osamotnieni, opuszczeni przez bliskich i przyjaciół, wołamy: Czego chcesz od nas Panie? Kiedy praca nie daje satysfakcji i materialnego zabezpieczenia? Kiedy przełożeni, rodzice, opiekunowie nie rozumieją naszych potrzeb, kiedy nas niedoceniają - czego chcesz od nas Panie? I wtedy pojawia się myśl: Boga nie ma, Bóg nie istnieje, a jeśli jest, to wcale nie taki Dobry i Miłosierny jak słyszymy. Ale może teraz trzeba sobie zadać to pytanie w inny sposób? I za Janem Kochanowskim zaśpiewać: "Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary? Kościół Cię nie ogarnie, wszędy pełno Ciebie: i w otchłaniach i w morzu, na ziemi i w niebie".

     Może trzeba się zatrzymać na chwilę i zastanowić nad swoim życiem. Nad wielkością ludzkiego i chrześcijańskiego powołania. Zastanowić się nad sensem swojego cierpienia, niepowodzeń i samotności. Dostrzec Miłość Boga, i to jak bardzo każdego dnia mnie obdarowuje. Może trzeba użyć nie tylko rozumu, ale i kolan, ale i różańca. Stań się pokorny przed Bogiem i Jego Wielkością. On chce cię wydobyć z twoich utrapień. Często jesteśmy podobni do ludzi siedzących w ciemnościach, podobni do ludzi z cienistej krainy mroku, z której Bóg chce nas wyprowadzić. On ma moc to uczynić. Bo Jego Słowo uzdrawia i prowadzi nas do Światła. Zamilknijmy, uczyńmy dobry rachunek sumienia i pozwólmy Panu Bogu przez spowiedź wyprowadzić wszystkie nasze grzechy i słabości. I nie powtarzajmy już więcej tych słów: przyszedłeś mnie zgubić?

     Jezus nie przyszedł nas zgubić, ale odnaleźć, dać życie i to dać je w obfitości. Ujrzyjmy światło ukryte w Jego Ewangelii, światło Bożej Miłości w sakramentach, zwłaszcza w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Ujrzyjmy światło w Kościele rzymskokatolickim, którym Bóg się posługuje, aby nas prowadzić, aby nas zbawić. Dajmy się poprowadzić Bogu. I powiedzmy z wiarą, z całego serca: Jezu, ufam Tobie, ufam choćby zwątpił cały świat!

ks. Tomasz Połomski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"
Idziemy, 1 luty 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej