Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kim jest dla ciebie Jezus Chrystus?

     Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? - Jakiegoś Jezusa z Galilei, a może z Betlejem? Kto tam się jeszcze dzisiaj przejmuje jego mowami: nie patrz pożądliwie na kobietę, nadstaw drugi policzek, weź swój krzyż, daj połowę płaszcza ubogiemu? To przecież nierealne w dzisiejszym świecie. Dzisiaj czasy są inne. Zresztą chyba niewielu go lubiło, bo go ukrzyżowali, jak złoczyńcę. Porządnych ludzi nie krzyżują, więc pewnie był złoczyńcą. Nikt nie stanął w jego obronie. Gdyby wszystko było w porządku, to by go obronili. - Tak mówią ci, którzy chcą już tylko tego, by im żyło się dobrze i przyjemnie.

     Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? - To tylko zwykły człowiek. Nauczał tak jak wielu innych rabinów w tym czasie. W ogóle nie był Bogiem. Zręczny magik. Zrobił parę sztuczek i naiwni dali się nabrać. Dzisiaj takie sztuczki robi iluzjonista David Copperfield i puszczają je w telewizji. Zmartwychwstał? Przecież uczniowie wykradli ciało i tylko tak rozgłaszali, że zmartwychwstał. Sami żołnierze rzymscy, którzy pełnili straż, tak mówili. Przyszli w nocy i zabrali ciało. Oszukali nas ci apostołowie, bo im się łowienie ryb znudziło. Przecież Jezusa nikt z nas nie widział. Nikt nie wie, czy on istniał. - Tak powtarza wielu, którym nie pasuje Bóg kochający człowieka.

     Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? - To rewolucjonista. Nawoływał do walki z władzą. Kazał obalać rządy, by prostym ludziom żyło się lepiej. Chciał zabrać bogatym, a dać biednym. Taki Janosik. - Tak mówili głosiciele teologii wyzwolenia w latach osiemdziesiątych. Wzywali ludzi do walki z karabinem w ręku. Chcieli przemocą pokonać zło tego świata. Zapomnieli, że Jezus nie zabijał innych, aby świat uczynić lepszym, lecz sam złożył ofiarę ze swego życia, by świat zbawić.

     A wy za kogo Mnie uważacie? - Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. - Tę odpowiedź dał Piotr. Bo Piotr spotkał Jezusa w swoim życiu.

     A ty za kogo Go uważasz? Jezusa nie interesuje, co inni mówią o Nim. Jego interesuje to, co ty o Nim mówisz. Ale zanim dasz odpowiedź, zastanów się, czy już spotkałeś Jezusa w swoim życiu tak, jak Piotr? Czy jesteś otwarty na Boże natchnienia? Bez tego twoja odpowiedź miałaby niewielką wartość.

ks. Michał Barszczewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 24 sierpnia 2008


   

Wasze komentarze:
 ludzie : 03.02.2015, 19:21
 Jezus to zbawiciel
 jajojajek: 16.12.2013, 20:39
 aqamala, Jezus jest dla mnie miłościa i najblizszym przyjacielem i nie bende sie za ciebie modlił czlowieczku !
 gabrysia: 23.11.2011, 14:31
 *Ty jesteś Mesjarz,syn boga żywego0* tak powiedział szymon piotr do jezusa
 natalia: 15.11.2011, 11:17
 Tę odpowiedź dał Piotr. Bo Piotr spotkał Jezusa w swoim życiu
 człowieczek: 16.06.2011, 21:00
 Tak wiele razy czułam Jego obecność, ale teraz gdzieś chyba się zagubiłam i jestem coraz dalej od Jezusa... Prosze Was o modlitwę.
 Agnieszka: 07.12.2010, 20:08
 Jeśli choć raz w życiu spotkasz Jezusa naprawde,i mówię tu jak najbardziej o fizycznym spotkaniu, nigdy o tym nie zapomnisz. Może znów będziesz grzeszyć i odwrócisz się od Boga, ale prędzej czy później znów wróci do Ciebie to co wtedy czułeś. Zatęsknisz,bo takiej Miłości pragnie się przez całe życie. Jezus jest MIŁOŚCIĄ! Zna każdego z nas po imieniu i woła. Kiedyś należałam do wspólnoty chrześcijańskiej i nasza wspólnota pojechała do jakiejś szkoły dawać rekolekcje,świadectwa. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu każdy mógł podejść do Jezusa ukrytego w Chostii,klęknąć,pomodlić się. Bałąm się tego zrobić, z jakichś niewiadomych przyczyn sparaliżował mnie strach. Kapłan,który był z nami miał takie rozeznanie,że są tu jeszcze 2 osoby,które się boją,ale Jezus je woła do siebie.Podeszła jedna osoba i po chwili ja też. Wiedziałam ,że ON woła mnie. Uklękłam przed Jezusem, skłoniłam głowę i poczułam bliskość żywej osoby Jezusa.Poczułam Jego Miłość do mnie i jak ogromną mocą i Miłością jest ON! To mnie trzyma, choć upadłam wiele razy po tym doświadczeniu, był to ok.14 lat temu,ale wciąż żyje w moim sercu. Jezus żyje i to jest Dobra Nowina! AMEN! ALLELUJA!!!!
 człowiek: 15.02.2009, 17:11
 Ja wierze że JEZUS istnieje,nie dlatego że wychowałam się w wierze ,ale dlatego że naprawdę go spotkałam i może wyda się to niewiarygodne ale JEZUS jest najprawdziwszą prawdą świata i życzę wszystkim ,aby mogli odczuć to co Ja teraz czuję .Dziękuje za tak wspaniały Skarb.JEZUS CHRYSTUS nie jest mitem,jest najprawdziwszym Skarbem ludzkości,On naprawdę istnieje,możesz spotkać JEZUSA tak jak ja ,jeżeli zaczniesz Go kochać szczerą miłością ,nie taką miłością jaką daje nam świat,tylko miłością zagłębioną w sercu JEZUSA.
 sługa Boży: 09.02.2009, 20:10
 PANIE KOCHAM CIE!
 Aldona: 06.02.2009, 05:30
 "Ty jesteś Mesjasz,Syn Boga żywego"Mt 16,16
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Arnolda JanssenaModlitwa do św. Arnolda Janssena

A po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwieA po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwie

Miłość jest tylko jednaMiłość jest tylko jedna

Jak nie stracić swego czułego sercaJak nie stracić swego czułego serca

Czystość dotyczy całego człowiekaCzystość dotyczy całego człowieka

Najbardziej popularne

Modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła IIModlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II

Psalm 51Psalm 51

Psalm 121Psalm 121

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej