Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Powstań i chodź

     Jesteśmy dziś świadkami kolejnej cudownej sceny, kiedy Jezus objawia swoją boskość: uzdrawia paralityka i odpuszcza mu grzechy. Człowiek ów nie mógł dojść do Jezusa o własnych siłach, a i nie było rzeczą najprostszą dostać się do Pana. Tylu ludzi przybyło do Niego. Potrzebowali Jego pomocy. Chcieli odzyskać zdrowie, chcieli Go posłuchać, bo mówił jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Bo w Jego głosie, oczach, gestach była miłość, która przebacza i uzdrawia.

     Widzimy czterech przyjaciół, którzy przez dach spuścili chorego, aby Jezus go uzdrowił. Ich determinacja, ich wiara i gorliwość, sprawiły, że chory otrzymuje zdrowie ciała i odpuszczenie grzechów. Może niektórzy z nas znajdują się w podobnej sytuacji, komuś poplątało się w życiu, ktoś trwa w grzechu, a ty jesteś tego świadkiem. Może to twój mąż, żona, dziecko, przyjaciel, sąsiad nie może się już od lat uporać ze swoją słabością, z jakimś grzechem. Może ten grzech tak go sparaliżował, może takie ogarnęło go zniechęcenie, że już po prostu mu się nie chce albo jest mu wygodniej tak żyć. Masz przyprowadzić go do Jezusa, masz modlić się za niego, nie dzień, nie dwa, ale do skutku. A jeśli brakuje już i tobie siły i wytrwałości, poproś jeszcze kogoś, niech ci pomoże. Wspólnota, rodzina, która nie odwraca się plecami, nie potępia, ale pomaga, modli się i razem szuka ratunku u Boga, staje się Bogiem silna. Tą rodziną są małżonkowie, sąsiedzi, wspólnota kapłańska, ludzie ze szkoły, pracownicy z firmy. Bo gdzie dwóch lub trzech jest w Imię moje, tam i Ja jestem.

     A może Ty też już nie wołasz, nie błagasz, nie prosisz, bo się pogodziłeś, albo - jak słyszymy w Księdze Izajasza - Bogiem się znudziłeś. Znudziły się przykazania i Ewangelia, modlitwa nie daje radości, wiara stała się niezrozumiała. Wstań! Weź się w garść! Nie użalaj się nad sobą! Zacznij szukać w Nim swojego ratunku! Pomyśl: do kogóż pójdziemy i gdzie ratunku szukać będziemy? Tylko On ma moc, "aby Cię uzdrowić, tylko On ma moc, aby dać życie Twojej duszy i przywrócić jej szczęście łaski uświęcającej.

     Już niedługo zaczniemy Okres Wielkiego Postu. Może dobrym postanowieniem będzie modlitwa za wybraną osobę, która w sposób szczególny potrzebuje Bożego Miłosierdzia'? Może w tej intencji ofiarujmy nasze praktyki wielkopostne. Miejmy w sobie wiarę, a zobaczymy rzeczy, jakich jeszcze nie widzieliśmy.

ks. Tomasz Połomski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 22 lutego 2009


   

Wasze komentarze:
 człowiek: 31.05.2010, 09:05
 Panie mój!czym by stało się życie gdyby Ciebie w nim nie było,jak wiele radości dajesz mojej duszy,to dzięki Tobie dusza moja promienieje życiem,to Ty zapalasz światło mego życia i wskazujesz mi drogę łask Twoich,jeżeli żyć to tylko przy Tobie bo żaden skarb choćby był najcenniejszy nie uleczy nigdy chorej duszy a jeżeli dusza jest chora to ciało nigdy nie będzie w pełni zdrowe.Dziękuje że pomogłeś mi powstać ,że uleczyłeś moją dusze,dziś już wiem jak wiele traci dusza która nie zna swojego Pana.Błogosławiony niech będzie dzień ,największy z wszystkich dni mojego życia,dzień w którym Pan mój wyniósł dusze moją z nędzy ciała mojego i otulił ją promieniem miłosierdzia swego,dziś jest bezpieczna dusza moja, bo Pan Panów czuwa nad jej życiem i choćby wszystko przestało istnieć i skończył się czas życia, dusza trwać będzie na wieki jeżeli wtuli się i umiłuję ,najdroższe Ramiona Chrystusa.Miłuje dusza moja Pana mojego,jesteś Jezu! moim życiem .
 Iza: 19.05.2009, 23:28
 Panie. W tym roku dowiedzialam sie o sm dzieki Twojej lasce nie przejelam sie.
 Jolanta: 10.03.2009, 13:42
 Jezu, ratuj mnie. Pomóż wypełnić pustkę po utracie najbliższych. W Tobie pokładam moją ufność. Jeśli nie chcesz mi pomóc, zabierz mnie do Siebie, skróć me cierpienia. Ja naprawdę nie daję rady żyć.
 joan: 01.03.2009, 09:38
 panie boze pomoz mi wymodlic łaski dla mego męza ktory zmaga sie z nalogiem i z samym soba dodaj mu woli wiary a nam jego bliskim cierpliwosci w znoszeniu roznych przykrych doswiadczen. blagfam, wysluchaj nas panie
 xxx: 28.02.2009, 10:39
 Panie Jezu, ulecz Dominikę z jej słabości, dodaj jej sił i wiary by przetrwała, a mnie wlej światło Ducha Świetego bym wiedziała jak z nią rozmawiac. Pomoż nam uporządkować naszą znajomość +++
 Calineczka : 27.02.2009, 14:50
 I miejmy w sobie wiarę .... że przetrwamy!
(1)


Autor

Treść

Nowości

Akt strzelisty w chorobieAkt strzelisty w chorobie

Akt żaluAkt żalu

Maryja - zwierciadło czystościMaryja - zwierciadło czystości

Św. Józef - opiekun ZbawicielaŚw. Józef - opiekun Zbawiciela

Nieczystość jest zawsze związana z biedą i bólemNieczystość jest zawsze związana z biedą i bólem

Najbardziej popularne

Życzenia dla BabciŻyczenia dla Babci

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Wyznanie wiary - CredoWyznanie wiary - Credo

Psalm 51Psalm 51

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej