Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Posłuchaj i usłysz

     Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał. jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10, 27-30)

     Moje owce słuchają mojego głosu i słysząc go, wypełniają moje przykazania. Ostatecznie najważniejszą okazuje się odpowiedź, jakiej udzielisz swoim życiem. Nie każdy bowiem, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do mojego królestwa, ale ten kto słucha moich słów i wypełnia je.

     Dla mnie liczą się bowiem twoja postawa, twoje decyzje, twoje wybory, codzienność twojego życia. To w nich w sposób praktyczny, jednoznaczny, konkretny pokazujesz Mi, że słowa wypowiadane przez Mnie są dla ciebie ważne. Jednie w ten sposób mogę dostrzec, że kształtujesz swoje życie według moich słów - tych z Dekalogu, z Ewangelii... Stosując je na co dzień, pokazujesz Mi, że nie traktujesz ich jak wykładu nudnej, staroświeckiej, średnio życiowej i nieaktualnej już teorii, którą odsłuchawszy można odłożyć między bajki - te Konopnickiej, czy braci Grimm. Ja pragnę, abyś słuchając - usłyszał, abyś przejąwszy się nimi - przyjął je i dostosował do nich swoje życie. Wtedy wiem, że prawdziwie idziesz za Mną, że nie jestem ci obcy ani obojętny, że jestem dla ciebie mistrzem i nauczycielem. Wiem, że twoje bycie przy Mnie, to nie tylko suche deklaracje bez pokrycia dalekie od rzeczywistości, ale treść twojego życia.

     To Ja ciebie stworzyłem, to Ja wiem, co zaspokoi pragnienia twojego serca. Nie przychodzę, aby ci cokolwiek z życia zabrać, ale by dać ci pokój i prawdę życie, jego pełnię a nie namiastkę czy substytut, którymi tak często się zadowalasz. Przychodzę, aby uwolnić cię od grzechu, aby nauczyć cię miłości i przebaczenia, którymi mógłbyś się dzielić z drugim człowiekiem. Przychodzę, aby uporządkować twoje życie, aby uleczyć rany, wyzwolić od lęku. napięcia, walki, pozorów, zniewolenia. Przychodzę, byś odnalazł drogę swojego życia we mnie. To Ja jestem Drogą. Prawdą i Życiem. Szukając gdzie indziej, zagubisz się, stracisz je, przegrasz. Zaufaj Mi.

     Moje owce słuchają mojego głosu. Idą one za Mną i Ja daję im życie.

     Przyjdź, bo czekam na ciebie, bo zależy Mi na tobie. Czekam niezależnie od tego, jak daleko odszedłeś, jak bardzo pogubiłeś się na drogach swojego życia. Czekam niezależnie od tego, od jak dawna już nie rozpoznajesz mojego głosu, od jak dawna udajesz, że Mnie nie znasz i że nic nas nie łączy.

     Przyjdź. Czekam nieustannie. Nigdy z ciebie nie zrezygnuję.

Ks J.Ch

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 25 kwietnia 2010


   

Wasze komentarze:
 człowiek: 09.06.2010, 08:42
 Panie mój!obdarzyłeś mnie słuchem,podarowałeś mi wzrok,napełniłeś mój umysł światłem nieba,jak mogę Ciebie nie słyszeć,jak mogę nie zauważyć Twoich Świętych Stóp które pokazują mi drogę życia,jak mogę mówić że Ciebie niema ,skoro wiem że Ty jesteś,wiem też Panie że były chwile w moim życiu kiedy nie chciałam Ciebie słuchać,były to mroczne chwile życia mojego i dobrze że nie trwały za długo bo co to jest za życie kiedy brakuje w nim ducha prawdy,kiedy sumienie obciąża dusze smutkiem ,jak smutne staje się życie kiedy zabraknie w nim światła Boga.Dziękuję Ci Trójco Święta że każdy człowiek może być owieczką Twoją ,że dajesz każdemu takie samo prawo do miłości Ciebie,że potrafisz tak mocno kochać ludzkość która Cię rani,dziękuję Najwspanialsza Miłości świata i mocno przepraszam za wszystkie grzechy świata.
 joanna: 29.05.2010, 09:36
 panie Jezu pomoz mi zawierzyc Ci do konca, spraw aby moje zycie i moich bliskich bylo naznaczone pokojem i miloscia odpedz od nas zlo i sztana blagam pomoz bo sami nie damy rady
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Arnolda JanssenaModlitwa do św. Arnolda Janssena

A po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwieA po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwie

Miłość jest tylko jednaMiłość jest tylko jedna

Jak nie stracić swego czułego sercaJak nie stracić swego czułego serca

Czystość dotyczy całego człowiekaCzystość dotyczy całego człowieka

Najbardziej popularne

Modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła IIModlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II

Psalm 51Psalm 51

Psalm 121Psalm 121

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej