Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
"Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście śwatłem świata"

     Przed rokiem, w tym samym czasie, ogromnym zgromadzeniem kończyły się XV Światowe Dni Młodzieży. (...) To szczególne wydarzenie umieszczone w sercu Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 mocno wryło się w pamięć wszystkich, szczególnie młodych, którzy są bohaterami obiecującej nadziei dla Kościoła i świata. Podczas tej niezapomnianej wigilii wyznałem ze szczególnym wzruszeniem: "Widzę w was strażników poranka, tej jutrzenki trzeciego tysiąclecia". Następnego dnia, w czasie homilii podczas Mszy św. powiedziałem: "obyście umieli być tymi, którymi powinniście być! Wtedy zapalilibyście ogniem cały świat!" Przeżywam nadal duchowo te chwile wielkiego wzruszenia i wybiegam myślami ku następnemu spotkaniu światowemu, które odbędzie się w lipcu 2002 roku. Będzie to kolejny etap tego pielgrzymowania młodych, zapoczątkowanego podczas roku młodzieży w 1985 r. Jest ono od tego czasu systematycznie podejmowane, zawsze wokół krzyża, z udziałem coraz liczniejszych grup młodzieży, w różnych miejscach na pięciu kontynentach.

     Tym razem spotkamy się w Toronto, w nowoczesnej metropolii w Kanadzie, w Ameryce Północnej, gdzie żyją obok siebie ludzie pochodzący z różnych narodów, kultur i religii. W tej złożonej i bogatej rzeczywistości odczuwamy, jak potrzebne jest, aby chrześcijanie poczuli się "solą ziemi" i "światłem świata". Słowa Jezusa: "Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata" będą stanowiły temat i motyw przewodni przyszłego Światowego Dnia Młodzieży.

     Drodzy młodzi, bądźcie świadomi zobowiązania, jakie płynie z chrztu. Dobrze rozumiecie, że nie można być "solą ziemi" i "światłem świata", jeśli nie dąży się do świętości. Chciałbym bardzo, aby ten duchowy ideał był obecny w waszym życiu. Ludzkość trzeciego tysiąclecia potrzebuje młodych, mocnych w wierze i hojnych w służbie braciom; potrzebuje młodych zakochanych w Chrystusie i Jego Ewangelii. Kościół wskazuje wam wielu waszych rówieśników, którzy będąc w różnych sytuacjach, także dzisiaj, umieją realizować powołanie każdego ochrzczonego.

     Niech wskazuje wam drogę modlitwa, ufne zawierzenie w pomoc Bożą i macierzyńskie wstawiennictwo Maryi. Jej powierzam przygotowania, oczekiwanie i przebieg najbliższego Światowego Dnia Młodzieży. Jej przyzywałem w ostatnich dniach, wspominając spotkanie młodych w Częstochowie, które miało miejsce przed 10 laty, w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Powtarzałem w tych dniach często słowa: Maryjo, Królowo Świata, Maryjo Matko Kościoła - jesteśmy przy Tobie obecni.


Ojciec Święty Jan Paweł II
(Castel Gandolfo, 19 VIII 2001 r.,
z rozważania przed modlitwą Anioł Pański)   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 ln: 25.07.2011, 16:22
  W czasach Jezusa jedynym sposobem pozyskiwania soli było odparowywanie jej z mocno zasolonych wód. Sól konserwuje, nadaje smaku. Do potrawy potrzeba jej bardzo niewiele. Sól rozpuszcza się. Dasz się rozpuścić (pomniejszyć)- nadajesz smak Kościołowi Chrystusa.
 kawaw1: 09.11.2009, 18:54
 Co to znaczy "sól ziemi"
 ardawl: 03.04.2008, 19:26
 Sol - od dawien dawna bialy skarb ziemi. By ja wydobyc kosztowalo to mase trudu ludzkiego. Nierzadko konczylo sie to smiercia gornikow. Ten kto sol posiadal byl liczacym sie czlowiekiem. W dawnych czasach jej wartosc byla wieksza nizli zloto. Teraz jest powszechna, jak i nasza wiara. Mamy ja na codzien, nie przywiazujemy do niej zbyt duzo uwagi - lecz sprobujmy bez niej zyc. Niby sie da - lecz jakie bedzie wtedy nasze zycie. Wiara to skarb nie wolno nam o tym zapominac. Warto czasem przyjzec sie pieknym kaplica w Wieliczce by zrozumiec czym jest wlasnie Wiara i Wielka Milosc Do Boga, Maryi i Jezusa.
 An: 03.04.2008, 18:41
 Jedna chwilka uczuć kilka!' :)
 :): 03.04.2008, 12:13
 Sól i uczucia chronią nas od zepsucia!
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej