Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie w pytaniach i odpowiedziach

ZWIASTOWANIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE

Po długich tysiącach łat nadszedł czas, kiedy miał przyjść na ziemię oczekiwany Zbawiciel.

W małym miasteczku żydowskim Nazaret żyła pobożna rodzina, która miała córkę imieniem Maryja. Ojciec jej nazywał się Joachim, a matka - Anna. Kilka lat spędziła Maryja przy świątyni w Jerozolimie, następnie wróciła do Nazaretu.

Była ona bardzo dobra, pracowita i pobożna. Często modliła się o to, aby Pan Bóg zesłał jak najprędzej na ziemię Odkupiciela. Pewnego razu Maryja modliła się w swoim pokoju i nagle stanął przed nią, wysłany przez Boga, anioł Gabriel i tak ją pozdrowił: "Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami".

Maryja zlękła się, słysząc te słowa, lecz Anioł uspokoił ją mówiąc: "Nie bój się, Maryjo, albowiem znalazłaś łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna i dasz mu imię Jezus. On będzie wielki i będzie zwanym Synem Najwyższego Zrozumiała Najświętsza Maryja Panna, że Pan Bóg wybrał ją na matkę syna Bożego, Jezusa Chrystusa, obiecanego w raju Odkupiciela.

Z pokorą i wdzięcznością przyjęła wolę Bożą i odpowiedziała Aniołowi: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". Najświętsza Panna Maryja jeszcze przed zwiastowaniem została poślubiona świętemu Józefowi, który był później opiekunem Pana Jezusa.

Pytania i odpowiedzi:

Co zwiastował anioł Gabriel Najświętszej Maryi Pannie?

Anioł Gabriel zwiastował Najświętszej Maryi Pannie, że będzie matką Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, obiecanego w raju Odkupiciela. Dlatego nazywamy ją Matką Bożą.

Kto to był święty Józef?

Święty Józef by! oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny i opiekunem Pana Jezusa.

dr. Joannes Sosssalla


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.



Autor

Treść



Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej