Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ksiądz John Bashobora w Licheniu

OJCIEC JOHN BASHOBORA POPROWADZIŁ 23 SIERPNIA 2014 W ŁICHENSKIM SANKTUARIUM CAŁODNIOWE REKOLEKCJE. KILKA DNI WCZEŚNIEJ - OD 18 DO 21 SIERPNIA - KAPŁAN CELEBROWAŁ MSZE ŚWIĘTE O GODZINIE 12.00 A PO NICH POPROWADZI MODLITWĘ O UZDROWIENIE.

Całodniowe rekolekcje w Licheniu rozpoczną się o godz. 9.00 na placu przed bazylika i trwać będą do godz. 20.30. Na plan składają się między innymi trzy konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie.

Licheńskie spotkanie z katolickim charyzmatykiem z Ugandy odbędzie się pod hasłem ..Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami". Spotkanie to wpisuje się w obchodzony Rok Syna Bożego w Kościele katolickim w Polsce. Będzie kontynuacją rekolekcji, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 lipca 2013 r. Zgoda na zorganizowanie tego wydarzenia została wyrażona przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, który 23 sierpnia będzie przewodniczył Eucharystii o godz. 17.30. Jego organizatorami jest ekipa „Jezus na stadionie" - Fundacja "SMS z Nieba".

Wstęp na rekolekcje możliwy będzie wyłącznie po okazaniu wejściówki, którą można zamówić na stronie internetowej www.slowostalosiecialem.pl. Wejściówki są darmowe. Organizatorzy proszą jednak o przekazywanie darowizn, ponieważ są one jedynym źródłem na pokrycie kosztów zorganizowania spotkania. Wejściówki można zamawiać od 15 stycznia do 30 maja przez formularz zamieszczony na stronie internetowej.

Wcześniej, od 18 do 21 sierpnia, w licheńskiej bazylice o godz. 12.00 sprawowane będą Msze Święte z udziałem o. Bashobory. Podczas tych Mszy św. o. John wygłosi homilie i poprowadzi modlitwy o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się razem z nami.

Ksiądz John Baptist Bashobora jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w południowo-zachodniej Ugandzie. Studia wyższe oraz doktorat z teologii uzyskał na uniwersytecie w Rzymie. Mieszka i pracuje w Ugandzie, choć większość czasu spędza w podróży, głosząc Ewangelię. Charyzmaty jakie ojciec John otrzymał od Boga w posłudze uzdrawiania i uwalniania, owocują wielkimi znakami i cudami wszędzie tam, gdzie kapłan głosi Słowo. W 2007 roku był gościem konferencji "Strumienie Miłosierdzia", która odbyła się pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza w krakowskich Łagiewnikach. Ksiądz Bashobora znany jest w Kościele jako osoba aktywna w ewangelicznej posłudze. Na co dzień zajmuje się głównie sierotami, dziećmi wojny oraz chorymi na AIDS. Zapewnia utrzymanie ponad czterem tysiącom dzieci, opłaca ich codzienne wyżywienie, a także dba o ich edukację.

Wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.slowostalosiecialem.pl

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 6, wiosna 2014


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej