Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jesień 2018 w TVP


     Prezes Jacek Kurski wraz ze współpracownikami podczas specjalnej prezentacji zapowiedział jesienną ramówkę TVP pod hasłem "Bądźmy razem jesienią". Flagowym wydarzeniem repertuarowym w trakcie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie emisja serialu "Drogi wolności", która rozpocznie się w niedzielę 2 września o godz. 20.10 w TVP 1. Będzie to epicka, pełna przygód i zwrotów akcji, historia trzech sióstr z krakowskiej mieszczańskiej rodziny Biernackich, które w czasie I wojny światowej zakładają tygodnik "Iskra". W tle wojna i walki Legionów.

     W dniu święta niepodległości, 11 listopada, planowane są transmisje z licznych uroczystości i koncertów. Wydarzeniem będzie premierowa emisja pierwszego odcinka serialu "Młody Piłsudski". Akcja tego sensacyjno-przygodowego serialu (emisja całości odbędzie się w przyszłym roku) rozgrywa się w końcu XIX wieku, kiedy to grupa bojowców z młodym Józefem Piłsudskim i jego przyjaciółmi po zamachu na cara Aleksandra II rozpoczęła działalność konspiracyjną.

     W jesiennej ramówce planowana jest kontynuacja popularnych i lubianych seriali. Na antenie TVP 1 i TVP 2 pojawią się nowe odcinki: "Dziewczyn ze Lwowa", "Klanu", "Korony królów", "Ojca Mateusz", "Leśniczówki", "Barw szczęścia", "M jak miłość (jubileuszowa 20. seria), "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "O mnie się nie martw" i "Rodzinki.pl".

     Z okazji obchodów rocznicy niepodległości Teatr TVP przygotował kilka ciekawych premier, w tym spektakl "Fryderyk", o młodych latach Fryderyka Chopina (premiera 10 listopada), oraz nową inscenizację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Ko- strzewskiego (17 grudnia). Na 5 listopada zaplanowana została premiera "Prymasa Hlonda" w reżyserii Pawła Woldana. W sztuce poznamy emigracyjne losy kard. Augusta Hlonda podczas II wojny światowej. W repertuarach wszystkich kanałów TVP będzie jak zwykle dużo publicystyki, transmisji sportowych, polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz rozrywki. Pod tym względem niewiele się zmieniło, bowiem kierownictwu TVP zawsze zależało, aby pogodzić statutową działalność misyjną z wysoką oglądalnością.

Mirosław Winiarczyk

2 września 2018


   


Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej