Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jesień 2018 w TVP


Prezes Jacek Kurski wraz ze współpracownikami podczas specjalnej prezentacji zapowiedział jesienną ramówkę TVP pod hasłem "Bądźmy razem jesienią". Flagowym wydarzeniem repertuarowym w trakcie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie emisja serialu "Drogi wolności", która rozpocznie się w niedzielę 2 września o godz. 20.10 w TVP 1. Będzie to epicka, pełna przygód i zwrotów akcji, historia trzech sióstr z krakowskiej mieszczańskiej rodziny Biernackich, które w czasie I wojny światowej zakładają tygodnik "Iskra". W tle wojna i walki Legionów.

W dniu święta niepodległości, 11 listopada, planowane są transmisje z licznych uroczystości i koncertów. Wydarzeniem będzie premierowa emisja pierwszego odcinka serialu "Młody Piłsudski". Akcja tego sensacyjno-przygodowego serialu (emisja całości odbędzie się w przyszłym roku) rozgrywa się w końcu XIX wieku, kiedy to grupa bojowców z młodym Józefem Piłsudskim i jego przyjaciółmi po zamachu na cara Aleksandra II rozpoczęła działalność konspiracyjną.

W jesiennej ramówce planowana jest kontynuacja popularnych i lubianych seriali. Na antenie TVP 1 i TVP 2 pojawią się nowe odcinki: "Dziewczyn ze Lwowa", "Klanu", "Korony królów", "Ojca Mateusz", "Leśniczówki", "Barw szczęścia", "M jak miłość (jubileuszowa 20. seria), "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "O mnie się nie martw" i "Rodzinki.pl".

Z okazji obchodów rocznicy niepodległości Teatr TVP przygotował kilka ciekawych premier, w tym spektakl "Fryderyk", o młodych latach Fryderyka Chopina (premiera 10 listopada), oraz nową inscenizację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Ko- strzewskiego (17 grudnia). Na 5 listopada zaplanowana została premiera "Prymasa Hlonda" w reżyserii Pawła Woldana. W sztuce poznamy emigracyjne losy kard. Augusta Hlonda podczas II wojny światowej. W repertuarach wszystkich kanałów TVP będzie jak zwykle dużo publicystyki, transmisji sportowych, polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz rozrywki. Pod tym względem niewiele się zmieniło, bowiem kierownictwu TVP zawsze zależało, aby pogodzić statutową działalność misyjną z wysoką oglądalnością.

Mirosław Winiarczyk
Idziemy, 2 września 2018


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej