Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Telewizja Wiekuistego Słowa

Transmisje Mszy Świętych i adoracja z Niepokalanowa, własne produkcje i program Matki Angeliki znalazły się w ramówce EWTN Polska. W ubiegłym tygodniu zaczął nadawanie polski oddział największej katolickiej globalnej sieci telewizyjnej.

Studio EWTN Polska we Wrocławiu poświęcono 20 października. Telewizja Wiekuistego Słowa nad Wisłą zainaugurowała działalność dzień wcześniej - we wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki przeprowadziła transmisję Mszy Świętej z kaplicy Św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie. - Wystartowaliśmy tak, jak nakazuje tradycja EWTN: skromnie. Zwykle gdy rodzi się coś Bożego, to nie jest to nadmuchane, ale skromne - mówi ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor polskiego oddziału EWTN.

Do Wrocławia na inaugurację przyjechali reprezentanci EWTN z całego świata. - To wspaniały dzień dla Kościoła w Polsce i całej rodziny EWTN na całym świecie.

Wierzę, że św. Maksymilian Kolbe i Matka Angelika patrzą na nas z nieba i się uśmiechają - mówił Michael Warsaw, prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy EWTN podczas spotkania. Eucharystii inaugurującej działalność stacji przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosił dyrektor EWTN Polska ks. Piotr Wiśniowski. Nowe studio we Wrocławiu poświęcił arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej Marian Gołębiewski.

Telewizję można oglądać na żywo w internecie: ewtn.pl.

Red.

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 28 października 2018


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej