Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy rolników

Już po raz piętnasty tysiące sołtysów z całego kraju przybędą do Matki Bożej Licheńskiej, by wziąć udział w swojej dorocznej pielgrzymce. W tym roku jej termin wyznaczono na 26-27 maja. Głównym organizatorem Krajowej Pielgrzymki Sołtysów i Srodowiśk Wiejskich do Matki Bożej Licheńskiej jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, które zawiązało się w 1994 roku właśnie w Licheniu.

Zrzeszyło w ten sposób organizacje, które na początku lat 90. zaczęli na własną rękę w całym kraju tworzyć sołtysi. Misją stowarzyszenia jest m.in. wspieranie rozwoju społeczności lokalnych i promocja inicjatyw pozarządowych. Organizacja skupia około 15 tys. osób. Szacuje się, że należy do niej co trzeci sołtys w Polsce. Siedziba stowarzyszenia mieści się w Koninie. Jego prezesem od samego początku jest wieloletni parlamentarzysta z regionu konińskiego Ireneusz Niewiarowski.

Na swoje licheńskie spotkania sołtysi zapraszają parlamentarzystów oraz biskupów. W minionym roku w modlitwach towarzyszył im ordynariusz diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering. Biskup zaznaczył, że pielgrzymi przybyli do Sanktuarium bardzo związanego z duszpasterstwem rolników. Z Licheniem był mocno związany bp Roman Andrzejewski, krajowy duszpasterz rolników. Tutaj, na cmentarzu parafialnym, znajduje się jego grobowiec. I zawsze w tym miejscu krótką modlitwą i złożeniem kwiatów kończą się licheńskie spotkania sołtysów.

Adria

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 5, kwiecień 2007


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej