Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Zmarł o. Phil Bosmans

     W wieku 89 lat zmarł w belgijskim Mortsel o. Phil Bosmans, autor bestsellerów o tematyce religijnej i duchowej. Informując o śmierci duchownego i pisarza prasa belgijska przypomniała, że jego książki ukazały się na świecie w ogólnym nakładzie około 10 min egzemplarzy. Był on autorem wielu tomów wierszy i popularnych także w Polsce aforyzmów.

     Urodzony 1 lipca 1922 w belgijskiej prowincji Limburg o. Bosmans był od 1941 r. członkiem Towarzystwa Maryi, zwanego misjonarzami montfortanami. W roku 1948 przyjął święcenia kapłańskie i od roku 1957 mieszkał w klasztorze w Kontich koło Antwerpii. Do 1991 roku był przewodniczącym założonego przez siebie Ruchu bez Nazwy. Po przebytym w 1994 roku wypadku i wylewie miał sparaliżowaną prawą stronę ciała i poruszał się na wózku inwalidzkim, jednak nauczył się pisać lewą ręką na komputerze. Na polecenie swoich władz zakonnych angażował się w sprawy ludzi ubogich i zepchniętych na margines społeczeństwa belgijskiego. Zaangażowanie społeczne, obejmujące m.in. duszpasterstwo przez telefon, stato się również kanwą jego książek, wysoko cenionych jako duchowe podręczniki nadające nowy sens życiu wielu czytelników, również niechrześcijan.


red


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 29 stycznia 2012   

Wasze komentarze:
 poezja: 21.02.2012, 23:45
 Odszedł cudowny człowiek... Wierzę, że teraz podziwia największe Piękno i Dobro wespół z aniołami A jednocześnie nadal jest z nami :)
 Radek: 15.02.2012, 11:15
 Dziękuję Bogu za o. Phila, za Jego książki z mądrym przekazem. Wierzę że teraz ten przekaz nadal będzie do nas kierowany z nieba. Ojcze wspieraj nas nadal i wlewaj w nasze serca mądrość abyśmy nie zabłądzili w tym coraz trudniejszym świecie.
 Ala: 31.01.2012, 23:11
 [*] uwielbiam jego cytaty
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej