Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pierwsze chwile w szpitalu po porodzie

Po dwóch godzinach od porodu, po zakończeniu wczesnego okresu połogu młoda mama trafia na tak zwany oddział poporodowy. Różnica pomiędzy typowym oddziałem szpitalnym, a tym jest tylko taka, że przy każdym łóżku stoi maleńkie łóżeczko dla dziecka. Kiedy kobieta trafia do pokoju, w którym mogą już leżeć inne mamy z dziećmi odczuwa ogromną ulgę. Może teraz ze spokojem przytulić swoje dziecko, dokładnie mu się przyjrzeć, spróbować przystawić do piersi. Jednak wkrótce pojawia się zmęczenie, przemożna senność. Jest to skutek wyczerpania zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Pierwsze krwawienia

Tuż po porodzie pojawia się krwawienie. Początkowo jest ono dość obfite, a od trzeciego dnia bardziej skąpe. Można odczuwać potrzebę oddawania moczu, ale wizyta w toalecie może sprawić pewną trudność. Ważne jest, aby wysiusiać się w czasie pierwszych sześciu godzin po porodzie. W przypadku, kiedy nie jest to możliwe należy zgłosić lekarzowi. Smutek

Pierwsze krwawienia

Już w kilka godzin po porodzie mogą pojawić się pierwsze objawy smutku. Martwi to dlaczego dziecko jest takie podrapane, zbyt długo lub zbyt krótko śpi. Wydaje się, że w piersiach nie ma mleka, a dziecko chce jeść. Trudno sobie poradzić z przewijaniem maleństwa, bo jak chwycić tę kruchą istotkę, aby nic złego jej nie zrobić. Chce się płakać, chociaż jeszcze krótko przed porodem wydawało się, że kiedy będzie już dziecko znikną wszystkie troski. Brakuje taty, aby wspólnie mógł się cieszyć.

Ból

Niektóre kobiety cierpią z powodu hemoroidów, które na skutek wysiłku zostały podrażnione. Mogą wystąpić również bóle pleców, które są zazwyczaj wywołane niezbyt wygodną pozycją podczas porodu, a szczególnie skurczów. Rana krocza może także wywołać ból o różnym nasileniu. Nieprzyjemne jest również odczuwanie parcia w kroczu, które świadczy o niedawnym wysiłku tych grup mięśni. Boli rana po cięciu cesarskim. Trudno wstać z łóżka i zrobić kilka kroków.

Bóle połogowe

Normalnym zjawiskiem po porodzie są skurcze, wywołane zwijaniem się macicy do dawnych rozmiarów. Zwykle narzekają na nie kobiety, które już rodziły. Mamy, które karmią piersią mogą odczuwać bolesne skurcze w momencie, kiedy dziecko ssie sutek. Nie ma jednak żadnej reguły, gdyż bóle połogowe objawiają się z różną intensywnością. Są bowiem kobiety, które w ogóle ich nie odczuwają. W momencie napływania pokarmu, można także odczuwać ból piersi, który szybko ustępuje po nakarmieniu dziecka. Dolegliwości te zwykle mijają już po kilku dniach. Warto jednak ten czas w szpitalu przeznaczyć na odzyskiwanie sił, aby w lepszej kondycji wrócić już do domu.

Poza domem

Pobyt w szpitalu trwa najczęściej trzy dni. Zależy to od stanu zdrowia noworodka i matki. Gdy poród nastąpił drogą cięcia cesarskiego wtedy pobyt w szpitalu wydłuża się do 5-6 dni. Poczucie samotności, dziwnej bezradności pomimo bliskiej obecności dziecka jest dla większości kobiet przykrym wspomnieniem. Mają temu zapobiec odwiedziny w szpitalu. Po uzyskaniu odpowiedniego fartucha i ochraniaczy na buty można udać się na oddział położniczy. Należy jednak pamiętać, że z odwiedzinami nie można przesadzić. Szpital nie jest bowiem miejscem na spotkanie z liczną rodziną, która prawie natychmiast chciałaby obejrzeć potomka. Dla matki po porodzie najważniejsza jest obecność ojca dziecka. Są to przecież ich pierwsze godziny od kiedy zostali rodzicami.

JADWIGA ŁUCZAK-WAWRZYNIAK

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 13.11.2023, 19:57
 pierwsze chwile w szpitalu po porodzie dziękuję proszę o miłość mądrość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję proszę o zakończenie aborcji na całym świecie dziękuję proszę żeby dzieci rodziły się tylko chciane kochane zdrowe dziękuję proszę o dobre szczęśliwe dzieciństwo dla dzieci moich dzieci rodzeństwa dzieci wszystkich bo dzieci wszystkie nasze są dziękuję proszę o dobro szczęście wiare zdrowie dla dzieci moich dzieci rodzeństwa dzieci wszystkich w dorosłym życiu dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość mądrość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej