Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

s. Wanda Boniszewska

(1907 - 2003)

Sława świętości - prośby i łaski

Heroiczna praktyka cnót w życiu chrześcijańskim ma to do siebie, że promieniuje na otoczenie i fascynuje. Wierni, znając osobę świątobliwą za życia, polecają się jej modlitwom, gdyż wierzą, że jest ona szczególnie zjednoczona z Bogiem. Ufają, że zostaną wysłuchani. Przekonanie to pozostaje również po śmierci, a najczęściej jeszcze się wzmaga.

Długie życie s. Wandy Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, obfitujące w nadzwyczajne przeżycia duchowe i znaki oraz wydarzenia zewnętrzne, jak łaska stygmatów, upłynęło w cichości. Za życia była niemal nieznana. Jest to przedziwna tajemnica Boża, na którą nałożyły się działania ludzkie.

Została ona odkryta po śmierci. Stało się to dzięki publikowanym artykułom w prasie katolickiej, a zwłaszcza książce ks. prof. dr. hab. Jana Pryszmonta "Ukryta stygmatyczka" (Szczecinek 2004).

Niektóre osoby po lekturze tej publikacji zaczęły nadsyłać listy do Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Proszą w nich o przysłanie książki o siostrze Wandzie, fotografię z modlitwą o jej beatyfikację. W wielu przypadkach wierni proszą Siostry o modlitwę w ich intencjach za wstawiennictwem s. Wandy. Również sami polecają się jej wstawiennictwu. Zdarzają się też podziękowania za otrzymane łaski. Poniżej publikujemy niektóre prośby i podziękowania za łaski.

Wrażenia po lekturze książki o siostrze Wandzie

Pani Danuta w liście z 1.03.2004 r. pisze: "Przeczytałam książkę 'Ukryta stygmatyczka' i jestem zafascynowana siostrą Wandą Boniszewską. Piszę w sprawie Czesławy, młodej kobiety chorej na raka płuc. [...] Proszę Kochane Siostry o przysłanie mi zdjęcia, może coś, co należało do s. Wandy, oraz modlitwy do Niej, gdyż wierzę w Jej wstawiennictwo".

Inna czytelniczka, pani Teresa dodaje: "Przeczytałam książkę o s. Wandzie Boniszewskiej. Jestem pełna podziwu dla Niej i Jej misji".

Agnieszka w mailu z 5.02.2004 r. wyznaje: "Przeczytałam wczoraj książkę poświęconą siostrze Wandzie Boniszewskiej. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Była ona dla mnie cudowną przerwą w ziemskiej pogoni za czasem, za marzeniami, za dobrami doczesnymi".

Modlitwy o wstawiennictwo

Teresa w liście z 5.02.2004 r. napisała do sióstr: "Zwracam się do Was z gorącą prośbą o przesłanie mi w załączonej kopercie obrazka z modlitwą lub samej modlitwy, jeśli taka istnieje. Pragnę za Jej wstawiennictwem wyprosić, jeśli jest to zgodne z Wolą Bożą, łaskę powrotu do zdrowia dla mojej ciężko chorej na raka koleżanki. Jej cierpienie jest moim cierpieniem. Jej nadzieja na życie jest moją nadzieją w Boże Miłosierdzie i wstawiennictwo tej Świętej Siostry".

Hanna w liście z 24.03.2003 r. pisze: "Przeczytałam w 'Naszym Dzienniku' artykuł o siostrze Wandzie Boniszewskiej. Ponieważ od wielu lat w mojej rodzinie borykamy się z wieloma ciężkimi problemami, postanowiłam modlić się za przyczyną siostry Wandy szczególnie za moją siostrę Elżbietę, która od bardzo wielu lat jest zniewolona nałogiem nikotynizmu, w ostatnim roku popadła w alkoholizm, skutkiem czego jest bardzo ciężko chora. Już w piątym dniu modlitwy o jej uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie z nałogu poprosiła mnie, bym umówiła ją z księdzem na spowiedź generalną. [...] Odbyła spowiedź, przyjęła Pana Jezusa. Bogu bardzo dziękuję za tę łaskę, którą na pewno wyprosiła siostra Wanda. Proszę Ją teraz o dalsze łaski - o całkowite uzdrowienie siostry z nałogów, o życie w wierności Bogu i o łaskę zdrowia lub przynajmniej o zahamowanie choroby".

Pan Jan w liście z 31.08.2003 r. powiadamia: "Niedawno przeczytałem w 'Naszym Dzienniku' o Siostrze Wandzie Boniszewskiej, jej życiu i darze świętych stygmatów Męki Pana Jezusa, który przyjęła jako ofiarę za innych ludzi. Proszę siostry o modlitwę do Miłosiernego Boga za wstawiennictwem siostry Wandy Boniszewskiej o łaskę uzdrowienia dla chorego Mirosława z choroby nowotworowej. Wierzę, że siostra Wanda Boniszewska może zgodnie z wolą Miłosiernego Boga uprosić dla tego chorego tę łaskę jak płatek konwalii, o czym wspomniała, gdy jeszcze żyła".

Podziękowania za łaski

Pani Janina powiadamia: "Uprzejmie zawiadamiam Zgromadzenie, że w marcu 2005 r. zachorowałam na obustronne zapalenie płuc. Modliłam się do Pana Boga o uzdrowienie za przyczyną siostry Wandy Boniszewskiej. Po dwóch tygodniach zostałam uzdrowiona.

Nadmieniam również, że moja znajoma pielęgniarka Krystyna w marcu 2004 r. miała operację woreczka żółciowego. Modliłam się również przed zabiegiem o jej zdrowie do Pana Boga za wstawiennictwem siostry Wandy Boniszewskiej. Obecnie ta pani jest całkiem zdrowa i pracuje nadal w swoim zawodzie".

Pani Krystyna w liście z 16.02 2004 r. pisze: "Dziękuję za łaskę od Pana Boga zdania egzaminu przez córkę za przyczyną s. Wandy Boniszewskiej. Jej poleciłam tę sprawę. Jestem wdzięczna za wysłuchanie modlitwy".

Zanoszone przez wiernych prośby i otrzymywane łaski świadczą o rozwoju kultu prywatnego. Jeżeli on się rozszerza i utrwala, może stać się podstawą do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Decyzja o tym, z racji kompetencji miejsca śmierci siostry Wandy, należeć będzie do arcybiskupa metropolity warszawskiego.

Zobacz również:


o. Gabriel Bartoszewski OFMCap.


Prośby i podziękowania za otrzymane łaski za wstawiennictwem
s. Wandy Boniszewskiej prosimy kierować na adres:

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
ul. Broniewskiego 28/30
05-510 Konstancin Jeziorna
Zgromadzenie Sióstr od AniołówWasze komentarze:
 Ewalor: 05.11.2022, 21:36
 Proszę o Twoje wstawiennictwo o łaskę uzdrowienia z raka obu piersi I przerzutów raka oraz jajnikow, uzdrowienie duchowe I uwolnienie od zła, pokus I nieczystości. O łaskę czystości
 WANDA: 01.02.2021, 00:02
 Siostro Wando proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga za moją rodziną o opiekę i potrzebne łaski na każdą chwilę życia, proszę o madrość i siły w pokonywaniu zła dla Patryka i Karola oraz o prawidłowy rozwój i wyleczenie z choroby Igorka.Siostro Wando przyczyń się proszę o pojednanie córki z synem skrusz serca, wyzwol z mocy zła Lecha.Proszę o potrzebne laski oraz zdrowie dla mojej 90 letniej mamusi.AMEN
 Maria: 09.11.2020, 14:30
 Siostro Wando prosze Cie o zdrowie i pomo Twoja w Twojej Madrosci w moich i moich dzieci wszystkich potrzebach:zawodowych/o pomoc w odbyciu stazu oraz zdanie egzaminu na prawo-jazdy/,ekonomicznych/o przywrocenie moich skradzionych pieniedzy/,mieszkaniowych - o udaremnienie zla ze strony alkoholika/./O zaradzenie wszelkiemu zlu. Amen.
 Maria: 09.11.2020, 14:19
 Siostro Wando Boniszewska prosze Cie w intencji blagalnej o powrot do zdrowia dla syna i jego matki. W intencji pomocy Bozej w pogromieniu wystepkow alkoholika z mania przesladowcza oraz moich i mojej rodziny nieprzyjaciol/S.E.K.M.T.M./Uchron nas od nieszczesc i wszelkiego zla/koronawirusa/. Amen.
 matka: 02.10.2020, 14:34
 Prosze Cie Siostro Wando Boniszewska o Twoja pomoc w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki oraz brata. W intencji otrzymania w calosci dobr ziemskich i duchowych dla nas. Amen.
 Anna: 14.03.2020, 18:32
 Siostro Wando wyproś u Boga napełnienie serca mojego męża miłością, nawrócenie z drogi kłamstwa i zdrady, jego szybki powrót do domu i odpędzenie od niego złych demonów. Boże wspomóż odrodzenie naszego małżeństwa.
 Joanna: 25.11.2019, 11:24
 Proszę o modlitwę za wstawiennictwem S. Wandy Boniszewskiej w sprawach Bogu i Siostrze Wandzie wiadomych. Bóg zapłać.
 Kazimierz: 10.11.2019, 09:20
 Proszę o zdrowie pracę i żebym dostał emeryturę po czterdziestu latach pracy, proszę także SW.siostre Boniszewską żebym w dniu odejścia ze tego świata był pojednany z Bogiem.Bóg zapłać za modlitwę.
 Monika: 13.01.2019, 16:20
 Błagam o modlitwę za mnie żebym trwała w trzeźwości i była silna dla tych których kocham dziękuję z całego serca


 wanda: 06.12.2018, 12:15
 Proszę Cie s.Wando o uproszenie łask u Boga żeby MIŁOSIERNY BÓG usunął z naszego małżeństwa kobietę ,która próbuje rozbić nasze małżeństwo.W Tobie cała nadzieja! Proszę o uzdrowienie mojego męża z chorób, które zagrażają jego życiu.
 Mira: 01.05.2014, 22:37
 Pokornie proszę o wstwiennictwo u naszego Pana o łaskę zdania egzaminów maturalnych i dobry wybór dalszej drogi życia dla mojej córki
 Łukasz: 22.04.2014, 22:30
  Pokornie proszę o modlitwę za ewangelizację Piły oraz kursy ewangelizacyjne.
 Anna: 28.08.2013, 20:43
 Prosimy o modlitwę i wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem za życie i zdrowie Naszego kochanego Kacperka Banaś. Prosimy by wrócił do zdrowia i do życia przed wypadkiem.Boże, proszę spójrz na jego cierpienie ciała i duszy i okaż mu miłosierdzie. Spraw by doznał potęgi Twojej dobroci i w zdrowiu i radości mógł wrócić do normalnego życia. Nam jego rodzinie daj wiarę i nadzieje. Wysłuchaj błagań całej Naszej zrozpaczonej rodziny i przyjaciół. Bóg zaplać
 mama: 12.02.2013, 20:49
 Siostro Wando ratuj Krzysztofa proszę
 barbara: 30.01.2013, 15:26
 prosze o modlitwe za Grzegorza o uzdrowienie duchowe i psychiczne,uleczenie zlych nalogow i pokus oraz laske nwrocenia-o uzdrowienie relacji malzenskich Magdy i Grzegorza jednoi zgode oraz ochrone przed wszelkimi atakami zla-o pomoc w trudnych sprawach Roberta,Teresy,Magdy,Agaty,Krystyny,Aliny,Marcina,Marysi,Grzegorza-o stala prace dla Magdy,Teresy,Marcina,Grzegorza,Pawla.
 Maria: 31.12.2012, 05:12
 Siostro Wando od Swietych Aniolow prosze o pomoc w bardzo trudnych dla mnie sprawach malzenstwa i rodziny-popatrz Siostro z Nieba ile ich jest i jak bola. Co ja mam czynic aby bylo latwiej i lepiej, aby nieustannie zlo nas nie atakowalo. JEZU UFAM TOBIE!!!!!!!!!!!!TY TYLKO MOZESZ ZMIENIC
 Beata: 26.09.2012, 17:27
 Siostro Wando od Aniołów proszę o modlitwę i łaski dla mnie i mojego syna Rafała.Błagam Cię o wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa abym mogła odnaleźć na nowo sens i radość życia.Abym spotkała na swojej drodze miłość z którą spędzę resztę życia.
 Rodzice: 02.08.2012, 00:25
 Siostro Wando prosimy Cię o modlitwę wstawienniczą u Jezusa Miłosiernego w intencji naszej córki, Twojej imienniczki, o uzdrowienie duchowe i cielesne dla niej, o siłę wyzwolenia się spod wpływu złego towarzystwa i powrót na łono Kościoła.
 Wanda: 12.07.2012, 23:49
 Świątobliwa Wando moja patronko proszę Cię o pomoc w otrzymaniu pracy przez mojego bratanka.Ty znasz jego życie i trudy których los mu nie oszczędził .Dziś mimo, że jest wykształcony od 2-ch lat jest bezrobotny .Na składane oferty w odpowiedzi otrzymuje ,że nie może byc zatrudniony z uwagi na zbyt wysokie kwalifikacje i wiedzę.Pomóż mu Św. Wando bo boje się, że dalsze trwanie bez pracy może odbić się na jego psychice - tym bardziej, że i żona także od ponad roku jest bezrobotną. Wierzę, że wstawisz się z moją prośbą przed tron naszego Ojca w niebie i wyprosisz potrzebne łaski o które goraco Cie proszę.
 Aneta: 06.06.2012, 18:06
 Siostro Wando mam 29 lat i jestem chora na Miesniaka duzego I polita i rwia mnie tez jajniki blagam upros u Pana Jezusa Laske Zdrowia aby Pan Jezus uzdrowil mnie z choroby i ocalil od operacji
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej