Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

s. Wanda Boniszewska

(1907 - 2003)


     Sława świętości - prośby i łaski

     Heroiczna praktyka cnót w życiu chrześcijańskim ma to do siebie, że promieniuje na otoczenie i fascynuje. Wierni, znając osobę świątobliwą za życia, polecają się jej modlitwom, gdyż wierzą, że jest ona szczególnie zjednoczona z Bogiem. Ufają, że zostaną wysłuchani. Przekonanie to pozostaje również po śmierci, a najczęściej jeszcze się wzmaga.

     Długie życie s. Wandy Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, obfitujące w nadzwyczajne przeżycia duchowe i znaki oraz wydarzenia zewnętrzne, jak łaska stygmatów, upłynęło w cichości. Za życia była niemal nieznana. Jest to przedziwna tajemnica Boża, na którą nałożyły się działania ludzkie.

     Została ona odkryta po śmierci. Stało się to dzięki publikowanym artykułom w prasie katolickiej, a zwłaszcza książce ks. prof. dr. hab. Jana Pryszmonta "Ukryta stygmatyczka" (Szczecinek 2004).

     Niektóre osoby po lekturze tej publikacji zaczęły nadsyłać listy do Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Proszą w nich o przysłanie książki o siostrze Wandzie, fotografię z modlitwą o jej beatyfikację. W wielu przypadkach wierni proszą Siostry o modlitwę w ich intencjach za wstawiennictwem s. Wandy. Również sami polecają się jej wstawiennictwu. Zdarzają się też podziękowania za otrzymane łaski. Poniżej publikujemy niektóre prośby i podziękowania za łaski.

Wrażenia po lekturze książki o siostrze Wandzie

     Pani Danuta w liście z 1.03.2004 r. pisze: "Przeczytałam książkę 'Ukryta stygmatyczka' i jestem zafascynowana siostrą Wandą Boniszewską. Piszę w sprawie Czesławy, młodej kobiety chorej na raka płuc. [...] Proszę Kochane Siostry o przysłanie mi zdjęcia, może coś, co należało do s. Wandy, oraz modlitwy do Niej, gdyż wierzę w Jej wstawiennictwo".

     Inna czytelniczka, pani Teresa dodaje: "Przeczytałam książkę o s. Wandzie Boniszewskiej. Jestem pełna podziwu dla Niej i Jej misji".

     Agnieszka w mailu z 5.02.2004 r. wyznaje: "Przeczytałam wczoraj książkę poświęconą siostrze Wandzie Boniszewskiej. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Była ona dla mnie cudowną przerwą w ziemskiej pogoni za czasem, za marzeniami, za dobrami doczesnymi".

Modlitwy o wstawiennictwo

     Teresa w liście z 5.02.2004 r. napisała do sióstr: "Zwracam się do Was z gorącą prośbą o przesłanie mi w załączonej kopercie obrazka z modlitwą lub samej modlitwy, jeśli taka istnieje. Pragnę za Jej wstawiennictwem wyprosić, jeśli jest to zgodne z Wolą Bożą, łaskę powrotu do zdrowia dla mojej ciężko chorej na raka koleżanki. Jej cierpienie jest moim cierpieniem. Jej nadzieja na życie jest moją nadzieją w Boże Miłosierdzie i wstawiennictwo tej Świętej Siostry".

     Hanna w liście z 24.03.2003 r. pisze: "Przeczytałam w 'Naszym Dzienniku' artykuł o siostrze Wandzie Boniszewskiej. Ponieważ od wielu lat w mojej rodzinie borykamy się z wieloma ciężkimi problemami, postanowiłam modlić się za przyczyną siostry Wandy szczególnie za moją siostrę Elżbietę, która od bardzo wielu lat jest zniewolona nałogiem nikotynizmu, w ostatnim roku popadła w alkoholizm, skutkiem czego jest bardzo ciężko chora. Już w piątym dniu modlitwy o jej uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie z nałogu poprosiła mnie, bym umówiła ją z księdzem na spowiedź generalną. [...] Odbyła spowiedź, przyjęła Pana Jezusa. Bogu bardzo dziękuję za tę łaskę, którą na pewno wyprosiła siostra Wanda. Proszę Ją teraz o dalsze łaski - o całkowite uzdrowienie siostry z nałogów, o życie w wierności Bogu i o łaskę zdrowia lub przynajmniej o zahamowanie choroby".

     Pan Jan w liście z 31.08.2003 r. powiadamia: "Niedawno przeczytałem w 'Naszym Dzienniku' o Siostrze Wandzie Boniszewskiej, jej życiu i darze świętych stygmatów Męki Pana Jezusa, który przyjęła jako ofiarę za innych ludzi. Proszę siostry o modlitwę do Miłosiernego Boga za wstawiennictwem siostry Wandy Boniszewskiej o łaskę uzdrowienia dla chorego Mirosława z choroby nowotworowej. Wierzę, że siostra Wanda Boniszewska może zgodnie z wolą Miłosiernego Boga uprosić dla tego chorego tę łaskę jak płatek konwalii, o czym wspomniała, gdy jeszcze żyła".

Podziękowania za łaski

     Pani Janina powiadamia: "Uprzejmie zawiadamiam Zgromadzenie, że w marcu 2005 r. zachorowałam na obustronne zapalenie płuc. Modliłam się do Pana Boga o uzdrowienie za przyczyną siostry Wandy Boniszewskiej. Po dwóch tygodniach zostałam uzdrowiona.

     Nadmieniam również, że moja znajoma pielęgniarka Krystyna w marcu 2004 r. miała operację woreczka żółciowego. Modliłam się również przed zabiegiem o jej zdrowie do Pana Boga za wstawiennictwem siostry Wandy Boniszewskiej. Obecnie ta pani jest całkiem zdrowa i pracuje nadal w swoim zawodzie".

     Pani Krystyna w liście z 16.02 2004 r. pisze: "Dziękuję za łaskę od Pana Boga zdania egzaminu przez córkę za przyczyną s. Wandy Boniszewskiej. Jej poleciłam tę sprawę. Jestem wdzięczna za wysłuchanie modlitwy".

     Zanoszone przez wiernych prośby i otrzymywane łaski świadczą o rozwoju kultu prywatnego. Jeżeli on się rozszerza i utrwala, może stać się podstawą do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Decyzja o tym, z racji kompetencji miejsca śmierci siostry Wandy, należeć będzie do arcybiskupa metropolity warszawskiego.

     Zobacz również:


o. Gabriel Bartoszewski OFMCap.


Prośby i podziękowania za otrzymane łaski za wstawiennictwem
s. Wandy Boniszewskiej prosimy kierować na adres:

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
ul. Broniewskiego 28/30
05-510 Konstancin Jeziorna
Zgromadzenie Sióstr od Aniołów


   

Wasze komentarze:
 Maria: 09.11.2020, 14:30
 Siostro Wando prosze Cie o zdrowie i pomo Twoja w Twojej Madrosci w moich i moich dzieci wszystkich potrzebach:zawodowych/o pomoc w odbyciu stazu oraz zdanie egzaminu na prawo-jazdy/,ekonomicznych/o przywrocenie moich skradzionych pieniedzy/,mieszkaniowych - o udaremnienie zla ze strony alkoholika/./O zaradzenie wszelkiemu zlu. Amen.
 Maria: 09.11.2020, 14:19
 Siostro Wando Boniszewska prosze Cie w intencji blagalnej o powrot do zdrowia dla syna i jego matki. W intencji pomocy Bozej w pogromieniu wystepkow alkoholika z mania przesladowcza oraz moich i mojej rodziny nieprzyjaciol/S.E.K.M.T.M./Uchron nas od nieszczesc i wszelkiego zla/koronawirusa/. Amen.
 matka: 02.10.2020, 14:34
 Prosze Cie Siostro Wando Boniszewska o Twoja pomoc w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki oraz brata. W intencji otrzymania w calosci dobr ziemskich i duchowych dla nas. Amen.
 Anna: 14.03.2020, 18:32
 Siostro Wando wyproś u Boga napełnienie serca mojego męża miłością, nawrócenie z drogi kłamstwa i zdrady, jego szybki powrót do domu i odpędzenie od niego złych demonów. Boże wspomóż odrodzenie naszego małżeństwa.
 Joanna: 25.11.2019, 11:24
 Proszę o modlitwę za wstawiennictwem S. Wandy Boniszewskiej w sprawach Bogu i Siostrze Wandzie wiadomych. Bóg zapłać.
 Kazimierz: 10.11.2019, 09:20
 Proszę o zdrowie pracę i żebym dostał emeryturę po czterdziestu latach pracy, proszę także SW.siostre Boniszewską żebym w dniu odejścia ze tego świata był pojednany z Bogiem.Bóg zapłać za modlitwę.
 Monika: 13.01.2019, 16:20
 Błagam o modlitwę za mnie żebym trwała w trzeźwości i była silna dla tych których kocham dziękuję z całego serca
 wanda: 06.12.2018, 12:15
 Proszę Cie s.Wando o uproszenie łask u Boga żeby MIŁOSIERNY BÓG usunął z naszego małżeństwa kobietę ,która próbuje rozbić nasze małżeństwo.W Tobie cała nadzieja! Proszę o uzdrowienie mojego męża z chorób, które zagrażają jego życiu.
 Mira: 01.05.2014, 22:37
 Pokornie proszę o wstwiennictwo u naszego Pana o łaskę zdania egzaminów maturalnych i dobry wybór dalszej drogi życia dla mojej córki


 Łukasz: 22.04.2014, 22:30
  Pokornie proszę o modlitwę za ewangelizację Piły oraz kursy ewangelizacyjne.
 Anna: 28.08.2013, 20:43
 Prosimy o modlitwę i wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem za życie i zdrowie Naszego kochanego Kacperka Banaś. Prosimy by wrócił do zdrowia i do życia przed wypadkiem.Boże, proszę spójrz na jego cierpienie ciała i duszy i okaż mu miłosierdzie. Spraw by doznał potęgi Twojej dobroci i w zdrowiu i radości mógł wrócić do normalnego życia. Nam jego rodzinie daj wiarę i nadzieje. Wysłuchaj błagań całej Naszej zrozpaczonej rodziny i przyjaciół. Bóg zaplać
 mama: 12.02.2013, 20:49
 Siostro Wando ratuj Krzysztofa proszę
 barbara: 30.01.2013, 15:26
 prosze o modlitwe za Grzegorza o uzdrowienie duchowe i psychiczne,uleczenie zlych nalogow i pokus oraz laske nwrocenia-o uzdrowienie relacji malzenskich Magdy i Grzegorza jednoi zgode oraz ochrone przed wszelkimi atakami zla-o pomoc w trudnych sprawach Roberta,Teresy,Magdy,Agaty,Krystyny,Aliny,Marcina,Marysi,Grzegorza-o stala prace dla Magdy,Teresy,Marcina,Grzegorza,Pawla.
 Maria: 31.12.2012, 05:12
 Siostro Wando od Swietych Aniolow prosze o pomoc w bardzo trudnych dla mnie sprawach malzenstwa i rodziny-popatrz Siostro z Nieba ile ich jest i jak bola. Co ja mam czynic aby bylo latwiej i lepiej, aby nieustannie zlo nas nie atakowalo. JEZU UFAM TOBIE!!!!!!!!!!!!TY TYLKO MOZESZ ZMIENIC
 Beata: 26.09.2012, 17:27
 Siostro Wando od Aniołów proszę o modlitwę i łaski dla mnie i mojego syna Rafała.Błagam Cię o wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa abym mogła odnaleźć na nowo sens i radość życia.Abym spotkała na swojej drodze miłość z którą spędzę resztę życia.
 Rodzice: 02.08.2012, 00:25
 Siostro Wando prosimy Cię o modlitwę wstawienniczą u Jezusa Miłosiernego w intencji naszej córki, Twojej imienniczki, o uzdrowienie duchowe i cielesne dla niej, o siłę wyzwolenia się spod wpływu złego towarzystwa i powrót na łono Kościoła.
 Wanda: 12.07.2012, 23:49
 Świątobliwa Wando moja patronko proszę Cię o pomoc w otrzymaniu pracy przez mojego bratanka.Ty znasz jego życie i trudy których los mu nie oszczędził .Dziś mimo, że jest wykształcony od 2-ch lat jest bezrobotny .Na składane oferty w odpowiedzi otrzymuje ,że nie może byc zatrudniony z uwagi na zbyt wysokie kwalifikacje i wiedzę.Pomóż mu Św. Wando bo boje się, że dalsze trwanie bez pracy może odbić się na jego psychice - tym bardziej, że i żona także od ponad roku jest bezrobotną. Wierzę, że wstawisz się z moją prośbą przed tron naszego Ojca w niebie i wyprosisz potrzebne łaski o które goraco Cie proszę.
 Aneta: 06.06.2012, 18:06
 Siostro Wando mam 29 lat i jestem chora na Miesniaka duzego I polita i rwia mnie tez jajniki blagam upros u Pana Jezusa Laske Zdrowia aby Pan Jezus uzdrowil mnie z choroby i ocalil od operacji
 Mirka: 25.02.2012, 09:48
 Proszę o Twoje wstawiennictwo,Siostro Wando,o dar głębokiej wiary i przemiany życia ,serc dla Niny,Agnieszki,Cezarego,Olka,Piotra,Norberta,dla mnie proszę o rozwiązanie trudnej sytuacji zycia
 mama ewa: 08.02.2012, 22:34
 Droga siostro wando błagam wstaw się u Pana za córką Pauliną .Ma 21 lat choruje od 12 ego roku życia .Niema poprawy mimo leczenia .Jest tylko gorzej już brak mi wiary w jej wyleczenie .Bardzo cierpi psychicznie .Ty wiesz jakie to cierpienia .Przechodziłaś przez podobne rzeczy.jeśli dobry Bóg zechciałby uleczyć wysłuchać radość byłaby nieopisana dla wszystkich.Bóg zapłać.
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść

Nowości

Akt strzelisty w chorobieAkt strzelisty w chorobie

Akt żaluAkt żalu

Maryja - zwierciadło czystościMaryja - zwierciadło czystości

Św. Józef - opiekun ZbawicielaŚw. Józef - opiekun Zbawiciela

Nieczystość jest zawsze związana z biedą i bólemNieczystość jest zawsze związana z biedą i bólem

Najbardziej popularne

Życzenia dla BabciŻyczenia dla Babci

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Wyznanie wiary - CredoWyznanie wiary - Credo

Psalm 51Psalm 51

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej