Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

s. Wanda Boniszewska

(1907 - 2003)


Słowa Pana Jezusa o kapłaństwie i życiu zakonnym
skierowane do s. Wandy Boniszewskiej:

     Jesteście stworzeni dla Mojej chwały, drogą Moją iść trzeba. Drogą krzyża, Golgoty. Tam, gdzie więcej światła, więcej wymagam. Czasu ci nie określam. Z krzyżem zostawiam.

     Pragnę waszej miłości. Szczytu najwyższej doskonałości wymagam od kapłanów zakonnych, a wyście lodem.

     Pragnę miłości waszej, pragnę całkowitego oddania się, prawdziwie, oddania się posłusznego, jak Ja się oddałem na krzyżu. Pragnę [to] Swe pragnienie przelać na kapłanów, niech oni również pragną (21 listopada 1941 roku).

     Ukochałem dusze pokorne kapłańskie. Dałem sam przykład pokory, zniżyłem się do natury ludzkiej. Współdziałajcie z łaskami, nie zatwardzajcie serc waszych na wołanie Moje. Ukochałem was ponad cały świat. Dajcie miłość za miłość. Kapłanie, zniżyłem się do Eucharystii, zniżyłem się do ciebie.

     [Kapłanie], nic mi nie dajesz, jesteś własnością Moją. Żyj życiem Moim. Nie masz prawa żyć życiem świata. Stale krzyż i Eucharystia - to życie twoje. Ojciec Mój Przedwieczny zniżył się do Mnie, w was się zamieniłem. Kapłanie, we Mszy św. nie jesteś ty, lecz Ja. Jesteś szafarzem łask. Nie kalaj Mnie grzechami. (...) Nie kalaj Mego przybytku. Mieszkam w tobie, mam prawo do ciebie. Nie widzisz Mnie, lecz czujesz Moją Obecność. Wszystko, co czynisz, płynie z Krzyża Eucharystycznego. Mieszkanie obrałem nie w krzyżu, nie w tabernakulum, nie w Hostii, lecz w was.

     Oblubienico, kto ty jesteś, czy masz tę miłość, jaką świat ma do oblubieńca swego? Zakonnice, nie zagłuszajcie głosu serca waszego, głosu Oblubieńca. Dałem [wam] więcej światła, pragnę więcej miłości. Zakonnice, kim jesteście, do czego wasze serce przywiązane, czy do Mnie? Spójrzcie na świat i miłość małżonków. Mijają godziny, mijają dni, mijają tygodnie - prawdziwej miłości nie doznaję od was. Odejść będę musiał. Daję stale, uchylacie się, nie chcecie, odrzucacie łaski Moje. Marnować [ich] nie będę (19 grudnia 1941 roku).

     Po co zostaję w Tabernakulum, dla kogo? Na czyj głos przychodzę? Posłuszny jestem. Pragnę serc czystych kapłańskich (4 lutego 1942 r.).

     Miłosierdzie przebaczy. W Najświętszym Sakramencie, w Eucharystycznym Sercu schroni was. Miłosierdzie w sakramencie pokuty omyje was. Więcej przebaczam, niż myślisz.

     Pragnę kapłanów rozpalić miłością, [aby] zapalali lud. Miłosierdzie dla kapłanów większe niż dla ludzi nieznających Mnie (19 lutego 1942 r.).

     Pragnę, by kapłan był wchłonięty przez Aniołów! Kapłan-Anioł. (22 lutego 1942 r.).

     Zobacz również:
   

Wasze komentarze:
 Henryka 06.o4.2017: 06.04.2017, 13:18
 Bardzo proszę o łaskę Bożego Błogosławieństwa,opieki i zdrowia dla moich synów,wnucząt,synowych oraz dla mnie,jednocześnie dziękuję za dotychczasowe łaski,proszę również o pokój i bezpieczeństwo dla Polski.
 ZGREDEK: 04.04.2017, 11:19
 Proszę o łaskę prawdziwej wiary, a także o dar autentycznej miłości Boga i bliźniego. Niech moje ohydne grzechy zostaną mi przebaczone, a me życie wreszcie się odmieni - na chwałę Trójcy Św. i dla pożytku bliźnich. Amen!
 Agata: 25.01.2016, 19:22
 Proszę o łaskę nawrócenia moich dzieci Adrianny, Maksymiliana i Alberta, daru Bojaźni Bożej i pokory w ich młodych sercach, o dobry wybór drogi życiowej i pomyślne zdanie egzaminów.
 Agnieszka: 21.02.2015, 14:54
 Proszę o łaskę dla pana Józefa aby miłosierny Jezus ulżył mu w cierpieniach. O nawrócenie mojej siostry i błogosławieństwo dla mojej rodziny.
 krystyna: 02.05.2014, 21:53
 prosze o łaske nawrocenia dla mojej rodziny,o powiększenie wiary,nadziei i miłosci
 marcin849: 17.11.2009, 13:29
 Dziękuje i przepraszam...
 Ewa: 17.11.2009, 00:03
 Proszę o łaskę wiary dla Bliskich, o Chrzest Święty dla Bratowej, o zdrowie dla Blikich
 Zosia.: 16.11.2008, 22:12
 PROSZĘ o nawrócenie grzeszników z MOJEJ rodziny,o moje zdrowie,chorych,cierpiących na duszy i ciele,o pokój w naszych sercach,miłość do drugiego człowieka. MÓDL się wypraszaj łaski.POMÓŻ rozwiązać problemy dnia codziennego.Proszę o CUD zdrowia dla ANTONINY i JANA stan ciężki.
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej