Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

s. Wanda Boniszewska

(1907 - 2003)

Słowa Pana Jezusa o kapłaństwie i życiu zakonnym
skierowane do s. Wandy Boniszewskiej:

Jesteście stworzeni dla Mojej chwały, drogą Moją iść trzeba. Drogą krzyża, Golgoty. Tam, gdzie więcej światła, więcej wymagam. Czasu ci nie określam. Z krzyżem zostawiam.

Pragnę waszej miłości. Szczytu najwyższej doskonałości wymagam od kapłanów zakonnych, a wyście lodem.

Pragnę miłości waszej, pragnę całkowitego oddania się, prawdziwie, oddania się posłusznego, jak Ja się oddałem na krzyżu. Pragnę [to] Swe pragnienie przelać na kapłanów, niech oni również pragną (21 listopada 1941 roku).

Ukochałem dusze pokorne kapłańskie. Dałem sam przykład pokory, zniżyłem się do natury ludzkiej. Współdziałajcie z łaskami, nie zatwardzajcie serc waszych na wołanie Moje. Ukochałem was ponad cały świat. Dajcie miłość za miłość. Kapłanie, zniżyłem się do Eucharystii, zniżyłem się do ciebie.

[Kapłanie], nic mi nie dajesz, jesteś własnością Moją. Żyj życiem Moim. Nie masz prawa żyć życiem świata. Stale krzyż i Eucharystia - to życie twoje. Ojciec Mój Przedwieczny zniżył się do Mnie, w was się zamieniłem. Kapłanie, we Mszy św. nie jesteś ty, lecz Ja. Jesteś szafarzem łask. Nie kalaj Mnie grzechami. (...) Nie kalaj Mego przybytku. Mieszkam w tobie, mam prawo do ciebie. Nie widzisz Mnie, lecz czujesz Moją Obecność. Wszystko, co czynisz, płynie z Krzyża Eucharystycznego. Mieszkanie obrałem nie w krzyżu, nie w tabernakulum, nie w Hostii, lecz w was.

Oblubienico, kto ty jesteś, czy masz tę miłość, jaką świat ma do oblubieńca swego? Zakonnice, nie zagłuszajcie głosu serca waszego, głosu Oblubieńca. Dałem [wam] więcej światła, pragnę więcej miłości. Zakonnice, kim jesteście, do czego wasze serce przywiązane, czy do Mnie? Spójrzcie na świat i miłość małżonków. Mijają godziny, mijają dni, mijają tygodnie - prawdziwej miłości nie doznaję od was. Odejść będę musiał. Daję stale, uchylacie się, nie chcecie, odrzucacie łaski Moje. Marnować [ich] nie będę (19 grudnia 1941 roku).

Po co zostaję w Tabernakulum, dla kogo? Na czyj głos przychodzę? Posłuszny jestem. Pragnę serc czystych kapłańskich (4 lutego 1942 r.).

Miłosierdzie przebaczy. W Najświętszym Sakramencie, w Eucharystycznym Sercu schroni was. Miłosierdzie w sakramencie pokuty omyje was. Więcej przebaczam, niż myślisz.

Pragnę kapłanów rozpalić miłością, [aby] zapalali lud. Miłosierdzie dla kapłanów większe niż dla ludzi nieznających Mnie (19 lutego 1942 r.).

Pragnę, by kapłan był wchłonięty przez Aniołów! Kapłan-Anioł. (22 lutego 1942 r.).

Zobacz również:Wasze komentarze:
 Maria: 02.10.2020, 14:39
 Siostro Wando Boniszewska prosze Cie o zdrowie i Twoja pomoc w sprawach motoryzacyjnych dla syna/o zdanie egz.o odbycie stazu,o znalezienie dobrych wspollmazonkow,o spokojne warunki mieszk/. W intencji uchronienia dzieci i ich matki oraz rodziny/J.R.J./. od epidemii,strat,szkod oraz zla ze strony nieprzyajcio/S.E.E.Z.//alkoholika/. Amen.
 Henryka 06.o4.2017: 06.04.2017, 13:18
 Bardzo proszę o łaskę Bożego Błogosławieństwa,opieki i zdrowia dla moich synów,wnucząt,synowych oraz dla mnie,jednocześnie dziękuję za dotychczasowe łaski,proszę również o pokój i bezpieczeństwo dla Polski.
 ZGREDEK: 04.04.2017, 11:19
 Proszę o łaskę prawdziwej wiary, a także o dar autentycznej miłości Boga i bliźniego. Niech moje ohydne grzechy zostaną mi przebaczone, a me życie wreszcie się odmieni - na chwałę Trójcy Św. i dla pożytku bliźnich. Amen!
 Agata: 25.01.2016, 19:22
 Proszę o łaskę nawrócenia moich dzieci Adrianny, Maksymiliana i Alberta, daru Bojaźni Bożej i pokory w ich młodych sercach, o dobry wybór drogi życiowej i pomyślne zdanie egzaminów.
 Agnieszka: 21.02.2015, 14:54
 Proszę o łaskę dla pana Józefa aby miłosierny Jezus ulżył mu w cierpieniach. O nawrócenie mojej siostry i błogosławieństwo dla mojej rodziny.
 krystyna: 02.05.2014, 21:53
 prosze o łaske nawrocenia dla mojej rodziny,o powiększenie wiary,nadziei i miłosci
 marcin849: 17.11.2009, 13:29
 Dziękuje i przepraszam...
 Ewa: 17.11.2009, 00:03
 Proszę o łaskę wiary dla Bliskich, o Chrzest Święty dla Bratowej, o zdrowie dla Blikich
 Zosia.: 16.11.2008, 22:12
 PROSZĘ o nawrócenie grzeszników z MOJEJ rodziny,o moje zdrowie,chorych,cierpiących na duszy i ciele,o pokój w naszych sercach,miłość do drugiego człowieka. MÓDL się wypraszaj łaski.POMÓŻ rozwiązać problemy dnia codziennego.Proszę o CUD zdrowia dla ANTONINY i JANA stan ciężki.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej