Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Miłość cierpliwa jest

Mój mąż oświadczył, że mnie nie kocha i nie potrafi tego zmienić. Zaproponował separację, żebyśmy odpoczęli od siebie. Mój świat się rozpadł, bo jest to mężczyzna, którego bardzo kochałam i kocham. Myślałam, że może pojawiła się jakaś inna kobieta. Lecz nie, sprawdziłam i jestem przekonana, że mój mąż nikogo innego nie ma. Poniżyłam się do tego, żeby wyprosić, aby został ze mną. Mąż obiecał, że na razie będzie razem ze mną i z dziećmi (mamy dwójkę), ale jest wciąż tak jakby odwrócił ode mnie serce. Odmówił wspólnej terapii czy udziału w weekendzie małżeńskim. Jak mogę odzyskać jego miłość?

Jeśli nawet istotnie uczucia męża zgasły wobec Pani, ma on obowiązek być wierny przysiędze małżeńskiej. Obiecał, że będzie o Panią dbał (miłość) i że Pani nie opuści. Proponowana przez męża separacja na jakiś czas nie jest dobrym rozwiązaniem. Łatwo się rozejść a trudno się zejść. Odradzam.

Nie ma określonego sposobu na odzyskanie miłości męża. Miłość jest czymś wolnym. Są za to środki pomocne i szkodzące odzyskaniu miłości. Szkodzi odzyskaniu miłości: robienie scen, wymówek, szantażowanie i obwinianie. Każda świadoma czy nieświadoma manipulacja odstrasza serce. Nie warto się poniżać i naciskać, bo miłości się nie kupi ani nie wymusi. Nic na siłę. Pani mąż sam musi chcieć coś zmienić. Pani może zmieniać jedynie siebie.

Najważniejszym środkiem pomocnym dla odzyskania miłości jest odnowienie szacunku dla siebie samej. Trzeba tak żyć i zachowywać się, aby wzbudzić w mężczyźnie głęboki szacunek. Trzeba zachowywać klasę w każdej okoliczności. Za szacunkiem i podziwem mężczyzny często podąża miłość.

Innym środkiem odnawiającym uczucie jest pokochanie duszy mężczyzny. Kiedy kobieta akceptuje całego mężczyznę, a nie tylko to, co jej w mężu odpowiada, zyskuje jego mocne przywiązanie. Miłość przyciąga miłość.

Trzecim środkiem pomocnym jest renowacja miłych wspomnień małżeńskich.

Rozumiem, co Pani przeżywa. Ogromnie współczuję. Warto do tej sytuacji zaprosić Pana Jezusa, najlepszego Lekarza, który jest Miłością. Proszę się modlić rano i wieczorem oraz oddawać Bogu z góry każdą rozmowę, każde spotkanie z mężem. Skoro zawarliście sakramentalny związek, to Bóg ma siłę, aby odnowić w Was obojgu to, co sobie przysięgaliście, czyli miłość. Dobrze jest na razie zadbać o swoją Mszę św., spowiedź, życie sakramentalne. Kiedy uczestniczy w sakramentach jedno z małżonków, Bóg pomaga też drugiemu. Z czasem może sam mąż zaproponuje wspomniane przez Panią terapię czy weekend małżeński.

ks. Marek Kruszewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 24 stycznia 2010


   

Wasze komentarze:
 Andrea Santa: 04.06.2020, 06:00
 Chcę skorzystać z okazji, aby podziękować chubygreat za to, co zrobił dla mnie i mojej rodziny za przywrócenie spokoju w moim domu. chubygreat przywrócił męża, który zostawił mnie innej kobiecie przy pomocy pracy z zaklęciami. możesz skontaktować się z chubgreat, podając następujące dane, e-mail chubygreat@gmail.com lub whatsapp 2348165965904.
 ie.: 30.05.2020, 14:10
  Proszę Panie uratuj moje małżeństwo przed rozwodem . Proszę Cię o powrót męża do mnie. Pomóż mi bo już nie daje sobie psychicznie z tym rady.
 Kamila: 24.04.2020, 23:55
 Proszę o modlitwę za męża , za nas , żeby nasze małżeństwo przetrwało . Dla nas , dla córki
 Pati: 03.04.2020, 20:29
 Boze pomóż mi jest mi bardzo ciężko maz odszedl ode mnie bo go bardzo kiedyś zranilam kocham go mocno i chciałbym żeby kiedys wrocil do mnie żyję z nadzieją tylko ona pomału wygasa
 Ellen Plotkowiak: 17.02.2020, 19:56
 co za niesamowity dar od Boga. Jestem zaskoczony mocą, jaką posiada rzucający zaklęcia. chubygreat to bardzo dobry i zaufany Mag, który dokonał cudów i zmienił życie. pomógł wielu w ich związku żyć i inne problemy zdrowotne, a nawet problemy społeczne, nazywam go lekarzem wszystkich. spotkałem go, gdy desperacko chciałem zwrócić męża, który zostawił mi parę miesięcy temu. udałem się w kilka miejsc w poszukiwaniu pomocy bezskutecznie, dopóki nie przeszedłem przez Google i spotkałem jego zeznania, w jaki sposób pomógł komuś zdobyć pewną sumę pieniędzy, która była jego własnością przez jego poprzednią firmę. chociaż ten problem nie jest związany z moim, ale bazuję na tym, że robi cuda, postanowiłem się z nim skontaktować, ponieważ jego adres e-mail i numer WhatsApp zostały wyraźnie napisane. skontaktowałem się z nim i powiedziałem mu o moim problemie, a on obiecał mi pomóc. a kiedy zrobiłem wszystko, co powiedziałem, że powinienem zrobić i zapewnić, powiedział mi, że za dwa dni mój mąż wróci, ale wątpiłem, czy tak będzie. ale ku memu największemu zdziwieniu nadszedł dwa dni i w południe o godzinie 13, kiedy ktoś zapukał do moich drzwi i oto był to mój mąż Maxwell. możesz skontaktować się z tym wspaniałym człowiekiem za pomocą następującego ..... WhatsApp 2348165965904, możesz również wysłać e-mail na adres chubygreat@gmail.com.
 Kasia: 05.02.2020, 12:37
 Boże dopomóż mi w odzyskaniu męża mąż postanowił odejść.. Mamy dwuch małych synow. Bardzo go kocham proszę Boże wysłuchaj mnie i moich próśb aby mąż. Wrócił do mnie dał szansę na odbudowę naszego małżeństwa. Prosze. Bardzo go kocham
 Kasia: 05.02.2020, 12:37
 Boże dopomóż mi w odzyskaniu męża mąż postanowił odejść.. Mamy dwuch małych synow. Bardzo go kocham proszę Boże wysłuchaj mnie i moich próśb aby mąż. Wrócił do mnie dał szansę na odbudowę naszego małżeństwa. Prosze. Bardzo go kocham
 Jola: 24.01.2020, 07:32
 Proszę o modliwę za nas. Moj mąz Darek chce rozwodu z powodu zmeczenia moja osobą i mojej nerwowosci. Mamy dwoje dzieci w tym 4-miesieczniaka. Bardzo kocham mojego męża.chcialabym by wrócil do mnie.jestesmy 7 lat po slubie. Chce pracowac nad sobą. Boze domopóż.
 Maciek: 03.01.2020, 19:35
 I ja proszę o modlitwę. Żoną powiedziała że w zasadzie nie kocha mnie od 6 lat tylko się zmuszała i udawała. Mamy dwoje małych dzieci......


 Karina: 11.11.2019, 01:12
 Witam ,czytam posty i widzę źe niejedna mam problemy.Mąż odszedł do innej w Niemczech.Do konca udawał że jest ze mną i dziećmi szczęsliwy aż tu nagle oznajmia że ma dość życia w ciągłym stresie ,chce ciszy spokoju .Pytałam co to za głupi powód rozstania wtedy powiedział mi że jest niwa kobieta.Mamy 3 dzieci i 17 lat małżeństwa niełatwo mi się pozbierać.Zarządał rozwodu bez orzekania o winie.Do dzieci przyjeżdża mnie traktuje jak powietrze.Czym na to zasłużyłam?
 Asia: 26.10.2019, 11:30
 Boże, Najświętsze Serce Jezusa, Maryjo jego ukochana Matko, św. Rito wysluchajcie mych próśb. Pomóżcie mojemu mężowi odnaleźć w sercu miłość, ktora zagościła tam 10 lat temu. Niech przypomni sobie, ze ja i nasza córeczka jesteśmy dla niego ważne i możemy razem tworzyć szczęśliwą rodzine. Proszę zlitujcie się nade mną.
 E: 19.10.2019, 23:05
 Od 28 lat mam męża, który ma problemy osobowościowe. Kiedyś mnie kochał, gdy pojawiło sie dziecko i trudności materialne, kiedy zmienił sie styl zycia z beztroskiego, studenckiego na zawodowe, rodzinne, on chciał i chce być nadal chłopakiem realizujacym chłopięce pasje. A tu rzeczywistosć skrzeczy... Popełniłam mnóstwo błędów w relacji, ale nie umiałam wtedy inaczej. Mieszkamy pod jednym dachem coraz bardziej sie oddalajac od siebie. Jak się to skonczy? Może Bóg pomoże... Po co na starość szukać swojego miejsca?
 Anna : 16.10.2019, 22:50
 Prosze cię Jezu aby mój mąż wzioł mnie ze sobą w sobotę i żeby mnie wreszcie pokochał tak jak kiedys
 Zrezygnowana: 22.09.2019, 09:48
 Proszę o modlitwę i pomoc w odzyskaniu mojego małżeństwa.Mąż chce rozwodu.Ja w w całym tym gniewie powiedziałam ok.Ale teraz zdaję sobie sprawę że tego nie chce.Prosze o ostatnią szansę,jeśli to zawiedzie to wtedy rozstańmy się. Nie wiem co zrobić.
 Anna: 02.09.2019, 19:00
 Proszę aby mój moz znowu mnie pokochał i żeby ten koszmar się skonczyl
 Paweł pawel: 11.08.2019, 08:45
 Proszę .Panie uratuj moje małżeństwo i moja rodzinę ,dzieci proszę Cię bo już nie daje sobie psychicznie z tym rady
 Lili: 05.11.2018, 06:46
 Proszę was bardzo o modlitwę, żeby mój mąż dał nam szansę na odbudowanie wszystkiego dla nas dla dzieci mamy trzy śliczne córeczki. Mąż złozyl pozew o rozwód, bardzo chciałabym aby wycofał pozew lub zrezygnował z rozwodu na pierwszej rozprawie. W tym momencie jestem dla niego najgorsza wyzywa mnie ciągle... Jestem w stanie puścić to wszystko w nie pamięć, ja bardzo go kocham i chciałabym uratować nasze małżeństwo i rodzinę, żeby dzieci miały normalny dom na jaki zasługują.
 Mo: 09.06.2016, 15:40
 mój mąż zauroczył się mocno inną młodszą kobietą. Mówił, że to silne uczucie emocjonalne (tylko) i wiązał z nią poważne nadzieje na szczęście, którego ze mną nie miał od dawna. Jak moje emocje wzięły górę i kazałam spakować mu walizki i iść do niej to zerwał z nią i został ze mną i małymi dziećmi (2) - bardzo kocha nasze dzieci. To pozwala mi mieć nadzieję, że może coś jeszcze do mnie czuje oprócz żalu i złości a tym samym wierzyć ze nam się uda osiągnąć wspólne szczęście. Będziemy chodzić na terapię aby odbudować nasze małżeństwo choć on nie wierzy że będzie ze mną szczęsliwy bo jego miłość do mnie przykrył żal do mnie o lata straconego szczęcia. Kocham męża nad życie. Proszę o modlitwę o powrót prawdziwej miłości męża do mnie i o nasze wspólne szczęście.
 olga23: 09.03.2016, 01:51
 Mój mężczyzna długi czas miał kochankę i nastał ten moment, kiedy on do jej poszedł. Mi powiedział, żeby nie na co nie spodziewałam się, on nigdy nie wróci. Będzie podawał na rozwód. Zaczęłam poszukiwanie magów w internecie. Nie zwłaszcza wierzyła, prosto od rozpaczy. Znalazła jednego maga, zaufała jemu, on nazwał sumę swojej pracy, zapłaciłam. Przez kilka dni on mi napisał, że trzeba jeszcze przeprowadzić, inny rytuał i jeszcze zapłacić, ja - zapłaciła. Przez kilka dni on znów napisała, że jest potrzebny jeszcze rytuał i on kosztuje pieniędzy. Więcej, zwyczajnie, jemu nie płaciłam. Znalazła następnego fachowca w internecie, nie uwierzycie, sytuacja powtórzyła się. Już byłam w pełnej rozpaczy, kiedy mnie zainteresowały odzewy o magu, napisałam jej, zwłaszcza nie na co nie spodziewając się. Ona mi napisała koszt swojej pracy i terminy, do których zobaczę wynik. Ona napisała przez parę tygodniów, plus-minus 2-3 dnie. Ja,zwyczajnie i ucieszyła się i zlękła się rozczarowywania jednocześnie. Praca zaczęła się. Ani przez 3, ani przez 5 dni ona nie wymagała
 onae: 04.10.2015, 11:56
 Moja sytuacja też jest nieciekawa. Jesteśmy małżeństwem od ponad 17 lat. Mąż kilka lat temu stwierdził, że jest ateistą i zapałał wielką nienawiścią do wiary i wszystkiego co nią związane również do mnie. Zawsze próbował narzucać innym swoje zdanie, nigdy nie przyjmował do wiadomości, że inni mogą mieć rację a on może się mylić. Nigdy nie używał przemocy fizycznej ale wystarczająco sprawnie znęcał sie psychicznie. Owszem były momenty kiedy był miłym, fajnym ( normalnym) człowiekiem. Z biegiem lat takich chwil było coraz mniej. Na pierwszym miejscu był dla niego seks i zawsze to podkreślał. Ale nie potrafię być blisko z kimś kto nie szanuje mnie ani wszystkich , których kocham, kto szydzi ze mnie, z mojej rodziny, która wiele nam pomogła. Zawsze podkreśla,że jestem głupia jak moja matka. Jest to przykre ale wiem, że to są jego subiektywne wnioski być może wynikające z tego, że był zazdrosny o to,że moja rodzina była bardziej zaradna. Już nie dyskutuję z nim tak jak kiedyś, nie próbuję udowadniać, że się myli. To wywoływało niepotrzebne kłótnie, przykre słowa. Powodowało to,że stałam się kłótliwa i nerwowa a była osobą zawsze bardzo wyciszoną, spokojną. Nigdy nie miałam wrogów. Życie z moim mężem zmieniło mnie w pewnym momencie, oddaliła się od Kościoła, od Boga, żyłam sobie ze swoimi problemami. Jakiś czas temu wróciłam do swoich dawnych wartości. Zaczęłam uczęszczać na Mszę św, przyjmować sakramenty co bardzo nie podobało się mojemu mężowi i przy kazdej okazji szydził z tego i naśmiewał się nawet w obecności innych osób. Mąż mój jest naładowany nienawiścią nie tylko do mnie. Izoluje się od znajomych, wspólnych przyjaciół. Często powtarza,ze nienawidzi ludzi, na co ja odpowiadałam, że też przecież też jestem człowiekiem. Nie życzy sobie bym do naszego mieszkania zapraszała przyjaciół, znajomych, rodzinę, sąsiadkę. Zamyka się w swoim pokoju i wychodzi stamtąd tylko wtedy gdy jest głodny lub do wc. Nie odzywa się do mnie wcale lub w trybie rozkazującym jesli musi. Było mi kiedyś bardzo przykro gdy rodzina czy obcy ludzie mówili mi, że zachowuje sie wobec mnie bardzo nie ładnie, poniża przy innych. Przyzwyczaiłam sie, że taki jest. Wcześniej próbowałam rozmawiać z nim o tym ale on nie potrafi słuchać. Uważał, że racja jest tylko po jego stronie a inni to głupcy, innym źle z oczu patrzy. Oceniał ludzi obcych ludzi nie znając ich . Wiem, że ta nienawiść do innych powoduje to jakim jest człowiekiem obecnie. Trudno jest mi z nim żyć ale trwam tak juz długo. Zmieniło sie tylko to, że staram sie go nie obrażać, nie mówić nic czego kiedyś mogłabym żałować, nie prowokować , nie mówić nic co byłoby obraźliwe dla niego mimo,że on jest wobec mnie bardzo wulgarny i apodyktyczny. Lubi niszczyć wszystko co kocham, obrażać tych, których kocham. Ostatnio obraża się i nie odzywa przez kilka dni. Okres ten wydłużył się już do kilku tygodni. Mimo tego czuję sie w miarę silna. Jest on tez bardzo interesownym człowiekiem i na swoje potrzeby potrafi przez jakiś czas zachowywać się neutralnie lub nawet bardzo milo jeśli będą z tego jakies wymierne dla niego korzyści. Cieszę się,że mam bardzo dobrą stabilną pracę dzięki której mogłabym być w sytuacji ostatecznej całkowicie niezależna, kochaną córkę, przyjaciół, swoją rodzinę i bardzo wierzących rodziców męża, wiarę w sobie i nadzieję na zmianę. Boli mnie również to,że chciał pozbawić mnie tego co mam. Odciąć od innych, wykluczyć ze społeczeństwa i uczynić podobną do siebie zgorzkniałą i sfrustrowaną, taką, która czuje nienawiść do zwykłych obcych mi ludzi na ulicy. Mimo to modlę się o jego nawrócenie, jego zdrowie, jedność w mojej rodzinie. Czuję,że im bardziej zwracam sie do Boga tym większą nienawiścią mój mąż do mnie zionie. Powtarza mi często, że " nie mam męża", że jestem głupim "katolem", ale żyje pod jednym dachem i jest mu bardzo ze mną wygodnie. Zawsze ma posprzątane, uprane, uprasowane, obiad przygotowany, zakupy zrobione. Nie jestem od niego w żadnym wypadku zależna finansowo, od zawsze prowadziliśmy wspólne konto i regulowalismy zobowiązania. Jest to jemu bardzo na rękę gdyż wszystkie sprawy spoczywają na mojej głowie. Nie chcę by rozpadła się moja rodzina. Czasem gdy tracę nadzieję ale wówczas oddaję się modlitwie i to czyni mnie znów silną. Nie wiem, czy dane będzie mi kiedyś żyć razem z mężem w miłości i szacunku do siebie ? Może nie ale nie tracę nadziei. Jeśli tak się nie stanie, widocznie taką drogę wybrał dla mnie Bóg. Pozdrawiam wszystkich, którzy żyją w związkach podobnych do mojego. Nie traćcie nadziei :-) Może nigdy nie będzie dobrze ale nauczmy się cieszyć z rzeczy małych , najzwyklejszych. W przypływie chwilowego smutku wyrzućcie z siebie co wam leży na sercu tak jak ja w tym poście. Nie jesteśmy sami w takiej sytuacji :-)
[1] (2) [3]


Autor

Treść

Nowości

Twoja wola - Twoja wolnośćTwoja wola - Twoja wolność

Mój Bóg w mych objęciachMój Bóg w mych objęciach

Tajemnica Niepokalanej oglądana oczyma św. MaksymilianaTajemnica Niepokalanej oglądana oczyma św. Maksymiliana

Jak w pełni wyznawać wiarę w naszym życiu?Jak w pełni wyznawać wiarę w naszym życiu?

Kochać Cię Matko...Kochać Cię Matko...

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej