Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

U Madonny z Guadalupe

     Mieliśmy szczęście, wraz z małżeństwem Mirosławy i Pawła Kwasów, znaleźć się w polskiej delegacji na VI Światowym Spotkaniu Rodzin w Meksyku w dniach 14-18 stycznia 2009 r., której przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny. Spotkanie składało się z trzech części: trzydniowego kongresu pastoralno-teologicznego, sobotniego dnia świadectw (różaniec przeplatany świadectwami rodzin i występami artystycznymi) i niedzielnej Eucharystii pod przewodnictwem legata papieskiego, ks. kard. Tarcisio Bertone, z udziałem papieża Benedykta XVI poprzez łącza satelitarne.

     Przed Sanktuarium Królowej Meksyku

     Na różańcu modlimy się codziennie w kręgu najbliższej rodziny, raz w tygodniu - wspólnie z czterema innymi rodzinami, naszymi sąsiadami. Natomiast modlitwa różańcowa na placu, tak blisko cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, w towarzystwie wielu tysięcy ludzi ze wszystkich stron świata, była czymś naprawdę niezwykłym. Przed nami była ogromna bazylika, w której od 1976 r. (rok naszego ślubu) "mieszka" umiłowana przez Meksykanów (i nie tylko) Matka Boża w swym cudownym "niemalowanym ludzką ręką" wizerunku.

     Nieopodal znajduje się wielki, kilkumetrowy pomnik Jana Pawła II. W odległości kilkudziesięciu metrów znaleźliśmy jeszcze dwa mniejsze. Czwarty pomnik - ogromny i bardzo ciekawy - stoi przy stołecznej katedrze. Powstał on z symbolicznych kluczyków od dzieci z całego kraju. Papież otworzył serca dzieci, a one po Jego śmierci przysłały tysiące kluczyków "do swoich serc", z których odlano pomnik Papieża. Meksykanie tak kochają naszego Wielkiego Rodaka, że jak tylko wspominaliśmy, że jesteśmy z Polski, natychmiast mówili o Janie Pawle II.

     Nad starą bazyliką widać wzgórze objawień z najstarszą, małą świątynią na szczycie. Tam też jest domek, w którym po objawieniach zamieszkał Juan Diego (kanonizowany przez Jana Pawła II) i tysiącom pielgrzymów opowiadał bez końca o spotkaniu z Morenitą (pieszczotliwe określenie Matki Bożej), o cudzie kwiatów, które zakwitły w środku zimy i wreszcie o powstaniu cudownego wizerunku Madonny na jego płaszczu (tilmie). Dopiero niedawno odkryto, że w źrenicach oczu Matki Bożej z Guadalupe jest "zdjęcie" sceny sprzed pięciuset lat. Wyraźnie widoczna grupa osób przez każde oko jest postrzegana pod trochę innym kątem, tak jak u żywego człowieka. Gwiazdy na płaszczu Matki Bożej odpowiadają konstelacji z 12 grudnia 1531 r., widzianej... od strony nieba. Tkanina z włókien agawy normalnie niszczeje po kilkudziesięciu latach, tymczasem płaszcz z cudownym wizerunkiem ma już prawie 500 lat! Barwy są nietknięte i świeże, a obraz urzeka nieziemskim pięknem… Dzięki świadectwu Juana Diego nawróciły się tysiące Indian przybywających do miejsca objawień.

     W strugach deszczu

     Przyszło nam się modlić na różańcu w tak niecodziennej, cudownej - dosłownie - scenerii. W trakcie spotkania wolontariusze przeszli przez plac z wielkimi workami pełnymi różańców. Rozdali je wszystkim obecnym na placu. Jak wspomnieliśmy, modlitwa różańcowa była przeplatana świadectwami rodzin, którym przyszło stawiać czoła niezwykłym przeciwnościom. Nam szczególnie zapadło w serce świadectwo rodziny pakistańskiej, żyjącej wśród muzułmanów (w Pakistanie żyje ok. 2% chrześcijan). Opisali oni sytuację, gdy ich samochód utknął w tłumie manifestantów (było to krótko po pamiętnym 11 września, w czasie wojny w Afganistanie). Syn, obawiając się agresji protestujących, chciał ściągnąć różaniec wiszący na wewnętrznym lusterku przy przedniej szybie ich samochodu. Ojciec nie pozwolił, mówiąc, że różaniec ich wybawi. I rzeczywiście wyszli cało z opresji, traktując to jako cud. Od tego wydarzenia w ich rodzinie różaniec stał się szczególnie ulubioną modlitwą...

     A na placu różaniec zakończył się niecodziennie - spadł rzęsisty deszcz, co o tej porze roku jest rzadkością (pora sucha). My jednak pozostaliśmy tam do końca modlitwy… Nie było w tym żadnego bohaterstwa, bowiem nasze miejsca były tuż obok podestu dla kamer telewizyjnych, pod który się schroniliśmy. Pod "nasz dach" przygarnęliśmy księdza biskupa z Afryki z Jezusem Miłosiernym przypiętym do klapy. Okazało się, że jest propagatorem kultu Bożego Miłosierdzia w Nigerii (poczuliśmy się jak w domu). Po chwili deszcz przestał padać, a my poszliśmy jeszcze do bazyliki pokłonić się Matce Bożej. To było cenne dla nas spotkanie.

J. i J. Pulikowscy

Tekst pochodzi z Miesiecznika
Formacji Różańcowej "Różaniec"
kwiecień 2009


   

Wasze komentarze:
 Weronika: 23.01.2020, 17:20
 Matko Boża z Guadalupe proszę Cię o cud uzdrowienia z przewlekłego bólu zwyrodnieniowego całego kręgosłupa i bioder, o Dar Macierzyństwa,o radość i chęć życia,o pocieszenie w smutku,o pokój serca, Boże Błogosławieństwo na każdy dzień i nadzieję o lepsze jutro.Matko Boża z Guadalupe proszę czuwaj nade mną przez cały 2020rok, chroń od złego, wstawiaj się za mną bo Ty jesteś moją patronką w tym roku
 Małgorzata: 12.12.2016, 18:30
 Matko Boża z Guadalupe dziękuję Ci za Twoją dotychczasową opiekę nad naszą rodziną.Nadal powierzam nas Twej opiece, a teraz błagam o pomoc dla mego syna Rafała, uproś dla niego u Twego Syna dobrą zonę, zdrowe dzieci i pomóż mu założyć szczęśliwą rodzinę.Wierzę,że Ty nigdy nie odmawiasz w naszych prośbach zgodnych z wolą Boża.Błagam!
 Małgorzata: 12.12.2016, 11:09
 Matko Boża z Guadalupe dziękuję Ci za Twoją dotychczasową opiekę nad naszą rodziną.Nadal powierzam nas Twej opiece, a teraz błagam o pomoc dla mego syna Rafała, uproś dla niego u Twego Syna dobrą zonę, zdrowe dzieci i pomóż mu założyć szczęśliwą rodzinę.Wierzę,że Ty nigdy nie odmawiasz w naszych prośbach zgodnych z wolą Boża.Błagam!
 Małgorzata: 12.12.2016, 10:39
 Matko Boża z Guadalupe dziękuję Ci za Twoją dotychczasową opiekę nad naszą rodziną.Nadal powierzam nas Twej opiece, a teraz błagam o pomoc dla mego syna Rafała, uproś dla niego u Twego Syna dobrą zonę, zdrowe dzieci i pomóż mu założyć szczęśliwą rodzinę.Wierzę,że Ty nigdy nie odmawiasz w naszych prośbach zgodnych z wolą Boża.Błagam!
 Basia: 23.10.2016, 18:35
 Zawierzam drogę życia ,by żonę miał, Oliver. O stop islamowi.
 Marta: 06.03.2016, 07:04
 Matko, proszę o łaskę uzdrowienie mojego męża z nieuleczalnej choroby.
 Anna Eugenia: 08.02.2016, 09:07
 Cudowna Matko Boza z Guadelupe - ochraniaj europe i swiat przed kolejnym najazdem islamu ,
 6.o7.2015 e: 06.07.2015, 20:06
 Matko Boza Z Guadelupe blagam wypros dla mojej rodz laski szczescia dla synow synowych wnuczki mez i dla mnie.Prosze o to by twoja i moja rodz a szczegolnie dla synow o potomstwo.A dla mnie i meza szczescie i radosc z nich ,blogoslaw nam
 o: 24.03.2015, 16:29
 Matko Boża z Guadelupe, prosimy o dar poczęcia oraz nawrócenie męża


 Jan: 24.01.2015, 20:55
 Matko Boża z Guadalupe, proszę Ciebie o uratowanie naszego małżeństwa, po 36 latach małżeństwa. Sprawa o rozwód toczy się już w Sądzie. Wierzę Matko, że tylko Ty, prosząc Jezusa, możesz to powstrzymać - zgodnie z Wolą Bożą.
 mama : 18.01.2015, 20:46
 Matuchno z Guadelupe proszę o szczęsliwe rozwiązanie dla córki o zdrowie dla dziecka i dla niej oraz o opiekę i bezpieczeństwo.
 Jan: 12.12.2014, 20:57
 Matko Boża z Guadalupe, w dniu Twojego Święta błagam o przemianę serca mojej małżonki Haliny, żeby pojednała się ze mną w miłości bezwarunkowej na sprawie rozwodowej w dniu 17 grudnia 2014 r. (środa) w Sądzie Okręgowym w Lublinie o godz. 11.30, sala Nr 3. Matko, uproś cud u Jezusa. On Cię wysłucha.
 magda: 27.05.2014, 15:54
 Matko pomoglas sprzedac uwolnij od szatana
 Ela: 30.12.2013, 20:49
 Mateczko otocz opieką Mariana ,Agate i dzieciątka które nosi pod sercem .
 anonimowy: 13.12.2013, 01:15
 matuchno boza z Guadalupe daj sile mojemu mezowi zeby zucil nalogo alcohol I papierosy wyblagaj rozwoj duchowy I materjalny dla mojego syna,dar milosci dla niego od swojej dziewczyny.Zdrowie dla moich braci I siostry daj im sily w pokonywaniu trudu codziennego
 Zofia: 12.12.2013, 22:03
 Matko Boża Maryjo z Guadalupe, powierzam Tobie mojego męża. Proszę Ciebie, obdarz go łaskami, bardzo tego potrzebuje. Spraw, by jak najszybciej znalazł pracę. Pomóż mu Matko.
 Grażyna: 24.11.2013, 23:31
 Matko Boża z Guadalupe uproś u Twego Syna zdrowie i opiekę dla Mietka i Krysi
 A.: 10.07.2013, 18:47
 Matko Boża z Guadelupe, powierzam Tobie mojego męża. Proszę Ciebie, obdarz go łaskami, bardzo tego potrzebuje.....Boję sie o niego. Spraw, by jak najszybciej znalazł odpowiednią dla siebie pracę...
 Radek: 30.08.2012, 22:33
 Powierzam Ci Matko Boża z Guadalupe mojego ciężko chorego Tatę. Matulu dziękuję za wszelkie wyproszone łaski ,proszę o dalszą modlitwę we wszystkich moich intencjach zgodnych z wolą Boga i wierzę w moc Twej modlitwy Maryjo Mateczko Nasza .
 mama: 30.08.2012, 22:21
 Mateczko Boża z Guadalupe w Twoje ręce oddaję wyjazd piątkowy mojej córki ,prowadź ją aby bezpiecznie dojechała do domu.
(1) [2]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej