Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Przez Maryję do Jezusa

     Maryja otwiera swoje ręce, z serdecznością zachęcając do podjęcia drogi nawrócenia, drogi do Boga. Promienie wypływające z Jej rąk symbolizują łaski, które Maryja wyprasza w tym szczególnym czasie tajemnic paschalnych. Promienie te wskazują na Chrystusa Zmartwychwstałego. Matka Boża prawą ręką ogarnia świat, przytula go do swego matczynego Serca, chcąc doprowadzić wszystkich do Boga Ojca. Lewą wskazuje na Chrystusa - Baranka Paschalnego, który nabył nas ceną swojej Krwi. Syn Boży drogo nas odkupił, stąd też nie jesteśmy Mu obcy i obojętni. Każdego z nas przyjmuje jako swoje umiłowane dziecko. On z miłości do nas będąc Bogiem stał się Człowiekiem, aby człowiek mógł żyć z Bogiem.

     Krzyż to znak zbawienia. Przez krzyż Jezus Chrystus nas odkupił. Przez krzyż uświęca całego człowieka, aż do jego najmniejszej tkanki włącznie.

     Litera M w kształcie bramy oznacza Maryję, przez którą najszybciej zdążamy do nieba. Ogień to znak oczyszczenia. Dwie flagi: papieska i polska, tworzą Maryjną drogę do Boga, w jedności z Następcą św. Piotra. Nie możemy zapomnieć, że Polska ma być polską, a wiary i miłości do Boga nie można zaprzedać, ale z odwagą trzeba ją nieść innym, nawet za cenę przelania krwi.

     Postacie ludzi przedstawiają nas wszystkich, stojących przed wyborem. Co wybieram: Boga czy świat? Maryja Niepokalana czeka, by dać nam Chrystusa. Do nas należy wybór.
Rycerz Niepokalanej
Kwiecień 2002


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej