Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Spoglądaj na gwiazdę, wzywaj Maryję...

     Imię Maryi Dziewicy w przekładzie oznacza gwiazdę morza...

     Ona jest gwiazdą wspaniałą i szczególną, wyniesioną ponad to morze wielke i przestronne, świecąca zasługami, cnotami jaśniejąca.

     O. ktokolwiek jesteś, jeżeli widzisz, że w biegu doczesnego życia w śród burz raczej i nawałnic się miotasz, aniżeli chodzisz spokojnie po ziemi, nie odwracaj oczu od blasku tej gwiazdy, jeżeli nie chcesz by cię burze pochłonęły.

     Jeżeli unoszą cię wiatry pokus, jeżeli wpadasz na ostre kamienie dolegliwości - spoglądaj na gwiazdę, wzywaj Maryję. Jeżeli miotają tobą nawałnice pychy, a może wygórowanej miłości własnej, a może zazdrości - spoglądaj na gwiazdę, wzywaj Maryję. Jeżeli gniew, albo chciwość, albo cielesna podnieta wstrząśnie wątłą duszy twej łodzią - podnoś wzrok do Maryi. Jeżeli ciebie dręczonego ogromem win, zmieszanego brzydotą sumienia, przerażonego grozą sądu zacznie pochłaniać przepaść smutku albo ogrom rozpaczy - myśl o Maryi.

     W niebezpieczeństwach, w utrapieniach, w wątpliwości o Maryi myśl, Maryję wzywaj. Niech ci Ona nie schodzi z ust. niech nie odstępuje od serca; i żebyś mógł uprosić pomocnego Jej wstawiennictwa, nie spuszczaj z oka wzoru Jej postępowania.

     Idąc za Nią nie zajdziesz na manowce; wzywając Ją. nie popadniesz w rozpacz; mając Ją na myśli nie pobłądzisz.

     Gdy Ona podtrzymuje cię, nie upadniesz: gdy wstawia się, nie potrzebujesz się lękać: gdy przewodzi, nie zaznasz znużenia, gdy łaskę ci wyświadczy, dojdziesz do celu: a w ten sposób na samym sobie doświadczysz, że słusznie napisano: "A imię Dziewicy Maryja". (Homilia II. nr 17)

Św. Bernard z Clairvaux
"De Maria nunąuam satis" (O Maryi, nigdy dość)

Można by powiedzieć "De Fatima nunąuam satis". Fatima nie jest jedynie faktem, który miał miejsce w Portugalii i dotyczy tylko naszych czasów. Fatima jest nowym znakiem w dziejach Kościoła. Fatima jest, czy tego chcemy czy nie, prawdziwą jutrzenką nowych czasów. Kiedy ziemia była pogrążona w zamęcie, niebo otwarło się i Najświętsza Dziewica ukazała się w Fatimie, aby powiedzieć ludziom prawdę. Prawdę surową, zawierającą napomnienie i wezwanie do pokuty, lecz zarazem bogatą w obietnicę zbawienia.

Czym może zatem być triumf Niepokalanego Serca Maryi, jeśli nie Królowaniem Najświętszej Dziewicy przepowiadanym przez Św. Ludwika Marię Grignon de Montfort? A czymże innym może być to Królowanie, jeśli nie epoką cnoty, kiedy to ludzkość pojednana z Bogiem w łonie Kościoła, będzie żyła na ziemi według Prawa Bożego, przygotowując się do chwały nieba?

Plinio Correa de 0liveira
Obraz Matki Bożej Fatimskiej


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
im. Księdza Piotra Skargi


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej