Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowna ozdoba

     Pewnego letniego wieczoru szykowałam się na dyskotekę. Miałyśmy z koleżankami swoje ulubione miejsce, gdzie w okresie wakacji bardzo lubiłyśmy chodzić i trochę potańczyć. To nie była taka typowa dyskoteka, raczej klub, do którego mieli wstęp ludzie powyżej określonego wieku. Dzięki temu unikało się zaczepek ze strony młodych, podpitych wyrostków.

     Nie pasuje

     "Medalik Niepokalanej niech będzie bronią, a raczej tą kulką, którą każdy rycerz Niepokalanej się posługuje. Choćby kto był najgorszy, jeśli tylko zgodzi się nosić na sobie Cudowny Medalik, dać mu go i modlić się za niego. Stanowi on pierwszorzędną broń "Rycerstwa". Jest to kulka, którą godzi wierny rycerz nieprzyjaciela, to jest zło, ratując tym sposobem złych".
     
św. Maksymilian M. Kolbe
     Tak więc szykując się do wyjścia, jak zwykle miałam dylemat, w co się ubrać? nie chciałam, żeby to było coś wyzywającego, raczej skromnego, ale niecodziennego. W końcu zdecydowałam się na nieśmiertelne dżinsy i bluzeczkę na ramiączkach i tu zaczął się mój kolejny dylemat. Na szyi miałam łańcuszek z Cudownym Medalikiem, który dostałam od mojej przyjaciółki zakonnicy i z którym się do tej pory nigdy nie rozstawałam. Stojąc przed lustrem i przyglądając się sobie, stwierdziłam, że medalik nie pasuje do mojego ubioru. Postanowiłam go zdjąć, niewiele już się nad tym zastanawiając, zrobiłam to i... poczułam się tak jakoś nieswojo, jakbym w jednej sekundzie stała się naga. Ody kontynuowałam swoje przygotowania, nie opuszczała mnie myśl: "Czy dobrze zrobiłam, zdejmując go?"

     Tarcza i obrona

     Coś w środku podpowiadało mi, że źle, że nie powinnam nigdy się z nim rozstawać. W jednej chwili, jeszcze szybciej niż go zdjęłam, medalik wrócił na moją szyję i swoje miejsce. Od tej pory, a minęło od tego czasu już parę lat, nigdy się z nim nie rozstaję. Jest moją tarczą i obroną, z nim czuje się pewniej i spokojniej, czuję obecność Matki Bożej obok mnie. Jednego nauczyła mnie ta historia, mianowicie tego, że Cudowny Medalik pasuje do wszystkiego i jest najcudowniejszą ozdobą, w jaką można się przyodziać.

Mariola Gałka


   

Wasze komentarze:
 MAGDA: 14.06.2012, 16:36
  Maryjo noszeCudowny medalik prosze pomoz ja cierpie badz z nami zawsze
 wojtek z poznania : 12.12.2009, 14:44
 droga koleżanko , ja mam takie same odczucia jak ty opisałaś gdy próbuje się rozstać z moim cudownym medalikiem ! czuje sie poprostu nagi i bez czegoś co mi daje moc i siłe
 przegrana: 05.11.2008, 16:01
 brawo za mądrośc i odwagę.
 hm.: 31.10.2008, 00:49
 Tarczą i obroną jest sumienie i Bóg w sercu, sam medalik nic nie zdziała, choćby dodac do niego nawet po dziesiątce różańca na każdy palec. Radzę nie przeceniać symboli, a docenić modlitwę i szczerą wiarę. Pozdrawiam.
 Justi: 30.10.2008, 14:46
 Ja też często mam taki dylemat. Niestety czasem jednak zejmuję krzyżyk ale wtedy cały czas mam przeświadczenie, że zdradzam Pana Jezusa tylko dlatego, żeby dobrze wyglądać w jakiejś bluzce :/
 Calineczka: 29.10.2008, 09:08
 Ciebie, Niepokalana, w swoim sercu noszę ... Tyś jego Obroną, Pociechą, Osłoną ... Orężem, Godłem, Kulką Zwycieską i Bronią Niebieską!!!!
 wiatr: 29.10.2008, 05:37
  Cudowny MEDALIK ... z Ufnością ...i Zawierzeniem Maryi ... noszony ... Chroni ...i od ...zła ... BRONI ! Najpiękniejszą Ozdobą ...każdej ..Kobiety są ... Cnoty ..jej Duszy ... Która ..gdy .. do Najpiękniejszej ...Pani ...upodobniona ... woń ..wokół siebie ...rozsiewa ... bo ...Miłość w niej ...do Pana ...Dojrzewa ! ...i Jego WOLA Święta ... JEST ... dla niej ...nad wszystko ... droższa i ...dlatego ...swoje Fiat ...za Niepokalaną ...wypowiada ...i MGŁĄ ..się Okrywa ... aby ... Przemiany ...Doświadczyła ... i Bożą Wolę ... Wypełniła ! POSTAĆ ... Maryi ...i Jej Słów ... przy Sercu ...blisko będąc .... otuchy Dodaje ...i Życie Łaski ... bliższym się ...staje !
 magda: 28.10.2008, 21:19
 mialam ten sam problem, te same wahania... wiele dziewczat chyba to ma :) dobrze ze go nie zdjelas... nie warto, dla dyskotekowej chwili pozbywac sie tarczy i obrony.
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej