Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czuję, że Matka Boża mi pomaga!

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książeczka opisująca losy kustosza Sanktuarium - ks. Makulskiego oraz powstanie Sanktuarium. Bardzo mnie urzekła ta opowieść, a gdy jeszcze przeczytałam o łaskach, jakimi Matka Boża Licheńska obdarza modlących się do Niej, poczułam wielką potrzebę modlitwy. I doznałam Jej łaski. Pisałam artykuł do parafialnej gazetki na temat Dnia Matki i nic mi się nie kleiło. Nagle naszła mnie myśl - jak mogę pisać coś miłego o mamach, kiedy sama o swojej mam nie zawsze dobre zdanie. Bardzo kocham swoją mamę, ale zawsze, gdy wspominam dziecięce lata, to mi smutno.

Byłam w domu najstarsza. Mama, jak to na wsi, miała dużo pracy i mało czasu dla nas. Na mnie ciągle krzyczała. Nigdy mnie nie pochwaliła, zawsze krytykowała. W szkole uczyłam się dobrze, świadectwa mam z czerwonym paskiem, ale cóż, kiedy za trójki, a nie daj Boże dwóje, dostawałam lanie. Po szkole podstawowej musiałam iść do zawodówki na krawcową, bo tak mi kazała mama, a po zawodówce - choć obiecała, że będę mogła się uczyć - też nie wyszło. Do pracy też musiałam iść, gdzie mi kazano, choć szycie było dla mnie trudne. Teraz już trochę rozumiem mamę - ojciec pił, nie było go cały dzień w domu. Mama nie miała w nim żadnego oparcia. Kiedy moja siostra była malutka, tata wyjechał do Stanów na dwa lata. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak było jej ciężko samej z czwórką dzieci. Mama codziennie odmawiała różaniec, modliła się za tatę i Matka Boża jej też wysłuchała. Tata po przyjeździe zmienił się, przestał tyle pić i widziałam, że zaczął szanować mamę. Dziś moja najmłodsza siostra (18 lat) ma przy sobie ojca, z którym rozmawia, żartuje. Czasem jej tego zazdroszczę.

Z perspektywy czasu patrząc, widzę, że ja też jestem dużo winna temu, że kiedyś trudno nam się było dogadać. Dziś sama jestem mamą i wiele spraw rozumiem... Bezskutecznie szukając pomysłu na tekst o Dniu Matki, poszłam do spowiedzi, w której w końcu przyznałam, że źle oceniałam moją mamę. Czułam taki wstyd! Za pokutę miałam zrobić coś dobrego dla mamy i postanowiłam zamówić dla niej Mszę w Sanktuarium licheńskim. Po powrocie do domu siadłam za biurkiem i w kilka minut napisałam miły artykuł o mamach. Czuję, że Matka Boża mi pomaga!

Czytelniczka
6 września 2006 roku, USA

Tekst pochodzi z Informatora
Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński
Informator nr 6, zima 2007

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021


   

Wasze komentarze:
 Małgorzata: 07.02.2014, 08:47
  Matko Boża Fatimska proszę o łaskę dla syna o Bożą opiekę, dobrą dziewczynę i szczęśliwe życie i ochronę od złego Ducha.Proszę,pomóż.
 Ania: 05.11.2013, 16:59
 Matko proszę o łaskę przebaczenia, siłę dla niego pozwalającą mu się zmienić, postępować lepiej, o szczęście dla NAS...
 Ania: 05.11.2013, 16:54
 Matko proszę o łaskę przebaczenia, siłę dla niego pozwalającą mu się zmienić, postępować lepiej, o szczęście dla NAS...
 piotr: 12.09.2013, 20:16
 Matko Boża błagam Cię pomóż mojemu tacie wyzdrowiec..nie wyobrażam sobie życia bez niego:-(
 dodusia: 10.06.2013, 14:14
 Moatko Boska Licheńska proszę Cie wyproś łaskę zdrowia dla mojej mamy,która jest bardzo chora.Spraw by mogła byc jeszcze znami i cieszyc sie zdrowiem
 Janina: 04.05.2013, 08:54
 Matko Boża, wypros u Swojego Syna laskę przebaczenia, czuwaj nad moją rodziną.
 sylwia: 15.04.2013, 09:24
 Matko litościwa dziękuję za opiekę za Twoją miłość ,za każdy dzień ,za wszystkie chwile za to że opiekujesz się moją rodziną -KOCHAM CIĘ BEZGRANICZNIE ... dziękuję za różaniec ,który daje ukojenie i nadzieję..
 Anna: 03.04.2013, 12:21
 Matko Boża Licheńska,proszę dopomóż rozwiazać problem mego męża i mojej córki Magdaleny.Dziękuję Ci za wszystkie łaski.Nie opuszczaj nas w potrzebie,wysłuchaj mych modlitw i próśb.
 Ja: 15.12.2012, 21:37
 Matko Boża proszę......


 wierząca: 05.11.2012, 10:05
 Matko Boża dziękuję za wyproszoną i otrzymaną łaskę u Boga dla Krystyny, która w miesiącu sierpniu uległa wypadkowi. Dzięki Ci Panie Jezu za jej powrót do zdrowia i uzdrowienie wszystko dobrze się wygoiło , na jej twarzy nie ma żadnych blizn oraz problemów zdrowotnych. Chwała Ci Panie Jezu.
 anonim: 29.10.2012, 13:05
 Matko Boska Licheńska proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla córek.Proszę nie opuszczaj je w potrzebie.Ratuj Mateczko.
 anonim: 29.10.2012, 12:08
 Matko Boska Licheńska proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla córek.Proszę nie opuszczaj je w potrzebie.Ratuj Mateczko.
 wierząca: 30.08.2012, 23:00
 Matko Boża proszę Cię wyproś łaskę powrotu do zdrowia u Swojego Syna dla Krystyny , która uległa wypadkowi i doznała urazy twarzy. Błagam wejrzyj łaskawie na Nią i uzdrów jej poranioną twarz aby nie było żadnych blizn oraz innych problemów z tym związanych. Matko proszę czuwaj nad Nią.
 krystyna: 13.07.2012, 02:03
 Matko Boża błagam czuwaj nad moją rodziną , kieruj naszym życiem, dodaj sił i uproś potrzebne łaski dla nas.Mateczko w Tobie zawsze ufność mamy.
 matka: 20.05.2012, 23:49
 Matko Boża błagam o łaskę uzdrowienia dla syna , który jest ciężko chory , proszę ulituj się nad nim i wstawiaj u naszego Pana Jezusa Chrystusa .Matulu proszę Cię , o potrzebne łaski dla niego, by mógł cieszyć się zdrowiem i życiem.
 ania: 12.05.2012, 09:50
 Matko Boża, proszę dopomóż mi, straciłam ukochanego człowieka, i ciężko mi żyć dalej samej, bez niego,proszę Cię zaopiekuj się mną, proszę dopomóż mi znależsc drugą połówkę taką wymarzoną, a jesli to możliwe znów być z ukochanym. Dopomóż znależc mi dobrą pracą w zawodzie, i znów czegoś nie zapsuć gdy nadazy sie okazja.Spraw by ł. zakochał się we mnie, i bym wyszła z twarzą z tego wszytskiego ,by sie ze mnie nie śmieli ze znow mi nie wyszlo.Proszę Cie Pani moja, ukochana Mateczko naszeg Pana Jezusa Chrystusa. Amen
 Kinga: 18.04.2012, 12:26
 Matko Licheńska proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla kuzynki która jest bardzo ciężko chora błagam zlituj się nad nią i Daj Jej szanse aby mogła cieszyć się życiem błagam
 Jadwiga: 30.12.2010, 17:45
 Matko Boża proszę Cię czuwaj nad moją rodziną.W Tobie zawsze ufność mam, Ty dodaj sił.
 ania: 28.10.2009, 22:00
 Matko proszę pomóż MI,proszę kieruj Moim życiem proszę o łaski dla mnie i mojej rodziny...
 *;: 27.11.2008, 22:36
 Jakbym czytala siebie sama... Kiedy urodzilam corke tez zrozumialam jakie to zycie jest ciezkie. Mam duzo zalu do mamy za moje dziecinstwo...Prosze Maryjo pomoz wybaczyc!!!
[1] (2)


Autor

Treść

Nowości

Litania na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi PannyLitania na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dlaczego błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóz w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?Dlaczego błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóz w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?

Hymn na uroczystość Wniebowzięcia NMPHymn na uroczystość Wniebowzięcia NMP

Po śladach bitwy warszawskiejPo śladach bitwy warszawskiej

Dziedzictwo CuduDziedzictwo Cudu

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej