Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kto ufa Miłosierdziu Mojemu, nie zginie!

Ufność jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na znalezienie największego skarbu, jakim jest miłosierna miłość Boga. Być wierzącym to znaczy bezgranicznie ufać Bogu.

Pan Jezus mówi: "Niechaj się nie lęka zbliżyć dusza słaba, grzeszna; a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani Miłosierdzia Mojego" (Dz. 1577). Bez tak rozumianej wiary człowiek nigdy nie znajdzie szczęścia. Pan Jezus mówił św. Faustynie: "Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do Mojego Miłosierdzia" (Dz. 300); "Łaski z Mojego Miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest - ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. Wielką mi są pociechą dusze o bezgranicznej ufności, bo w takie dusze przelewam wszystkie skarby swych łask" (Dz. 1578); "Cieszę się, że żądają wiele, bo moim pragnieniem jest dawać wiele, i to bardzo wiele. Smucę się natomiast, jeżeli dusze żądają mało, zacieśniają swe serca" (Dz. 1578); "Powiedz duszom, by nie stawiały tamy mojemu Miłosierdziu we własnym sercu, które tak bardzo pragnie w nich działać" (Dz.1577).

Pan Jezus uświadamia nam, że tylko ludzie pokorni są w stanie w pełni Mu zaufać. "Strumienie mej łaski zalewajądusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska moja odwraca się od nich do dusz pokornych" (Dz. 1602); "Duszom pysznym nie udzielam swych łask, a i nawet udzielone odbieram" (Dz. 1170).

Najważniejsze jest, abyśmy żałując za swoje grzechy, z całego serca pragnęli przyjmować wszystkie duchowe skarby, którymi Pan Jezus pragnie nas obdarowywać. Mówił św. Faustynie: "Jak bardzo pragnę zbawienia dusz. Moja najmilsza sekretarko, napisz, że pragnę przelewać swe Boskie życie w dusze ludzkie i uświęcać je, byle one zechciały przyjąć moją łaskę. Najwięksi grzesznicy dochodziliby do wielkiej świętości, gdyby tylko zaufali mojemu miłosierdziu (Dz. 1784); "Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść Miłosierdzia Mojego" (Dz. 1146). Pan Jezus mówi do każdego z nas: "Czuję się sam zależny od twojej ufności; jeżeli ufność Twoja będzie wielka, to hojność Moja nie będzie znać miary" (Dz. 1548).

Ludzie, którzy jeszcze nie podjęli decyzji rozpoczęcia tej najwspanialszej przygody życia, jaką jest wejście na drogę wiary i całkowitego zaufania Bogu, mają najwięcej oporów, aby zdobyć się na ten wewnętrzny przełom. Siły zła będą czyniły wszystko, aby do tego nie dopuścić. Ojciec kłamstwa będzie nieustannie starał się fałszować prawdę o Bogu w ludzkiej świadomości, będzie wzbudzał uczucia awersji i zniechęcenia. Trzeba mieć świadomość tych wszystkich trudności i nie odkładać decyzji powierzenia Bogu z dziecięcą ufnością swojego poranionego grzechami serca. Wierzyć w Boga, to znaczy bezgranicznie Mu ufać. W praktyce oznacza to codzienną modlitwę, czyli osobisty kontakt z Jezusem i Maryją. Chodzi o dziękczynienie, adorację, konsultowanie wszystkich planów i decyzji życiowych, żal za grzechy i postanowienie poprawy. Aby wierzyć i ufać Bogu, trzeba się szczerze modlić każdego dnia. Zaleca się koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec, lekturę Pisma św. oraz regularne spotkania z Jezusem w sakramentach pokuty i Eucharystii. Tylko wtedy będzie dokonywał się duchowy rozwój człowieka, polegający na tym, że będzie zawsze akceptował i ze wszystkich sił wypełniał Bożą wolę.

ks. M. Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2004Wasze komentarze:
 Jolanta: 07.01.2015, 19:01
 Jezu ufam Tobie Ty sie tym wszystkm zajmij
 Dorota : 05.01.2015, 07:04
 Jezu ufam tobie, wszystko niech będzie tak jak chcesz przecież ty wszystko dokładnie wiesz, wszystkim się zajmij błagania moje przyjmij Panie niech się stanie twoja wola. Tak mało Cię kocham wiem o tym i tak mało Ci za wszystko dziękuję wybacz mi Panie.
 Anna: 31.12.2014, 10:20
 Panie Jezu zajmij się proszę mymi troskami, wybacz mi to , że zwąpiłam. Scal naszą rodzinę.
 Anna: 20.12.2014, 18:10
 Jezu zajmij się moimi rodzinnymi sprawami.
 Danuta: 11.11.2014, 22:21
 PanieJezu prosze o cud uzdrowienia mnie i Mari z choroby nowotworowej zgodnie z Twoja wolą,o łaskę trzeźwości dla męża o dobrą zonę dla syna o zdrowie i potrzebne łaski dla całęj rodziny
 Maria: 18.07.2014, 14:44
 A ja Ufam że Pan Jezus przywróci naszego syna ks.Piotra do kapłaństwa a tą kobietę do męża.Amen
 ka: 09.07.2014, 18:04
 Panie moj,Tobie powierzam wszystkie moje troski i lęki o każdy następny dzień.Bądz przy nas w tej cięzkiej wiadomej Ci sprawie.Jezu,Ufam Tobie,Ty sie tym zajmij.KOCHAM CIĘ!Amen.
 ka: 08.07.2014, 23:41
 Panie moj,Tobie powierzam wszystkie moje troski i lęki o każdy następny dzień.Bądz przy nas w tej cięzkiej wiadomej Ci sprawie.Jezu,Ufam Tobie,Ty sie tym zajmij.KOCHAM CIĘ!Amen.
 Ks. Wiesław: 10.06.2014, 01:58
 Panie Jezu Miłosierny, proszę Cię pokornie abym mógł wygłosić dobre rekolekcje o Tobie. Otwórz serca i umysły słuchaczy dla Ciebie. Dziekuję Jezu i ufam Tobie!


 ...: 23.04.2014, 22:05
  MAM UFNOSC WSZELKĄ W TWE MIŁOSIERDZIE . TWE MIŁOSIERDZIE jest niezgłębione,a skarby litości nieprzebrane,, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas ufność, byśmy nigdy w największych nawet trudnościach nie poddawali się rozpaczy lecz ,ufnie zgadzali sie z wolą Twoją.... ~ o krwi i wodo któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego ... jako zdrój Miłosierdzia dla nas..zmiłuj sie nad nami.UFAMY TOBIE!!! UFAMY BEZGRANICZNIE TWEMU MIŁOSIERDZIU (TYLKO okaż je Jezu?)
 krys: 19.04.2014, 17:09
 Jezu ufam Tobie.Daj mi wiare wielka i zajmnij sie tym
 Małgorzata: 16.04.2014, 12:40
 Jezu, wiem, że to Ty mnie prowadzisz - nikt inny. Chociaż dzień w dzień idę i nie wiem, co dalej robić, Ty idziesz jakby za mną. Nie widzę Ciebie i nie słyszę tylko mam przeczucie. Żałuję za wszystkie grzechy, które popełniłam i popełniam, szczególnie gniew. Nie wiem, jak rozwiąże się to, co przedsięwzięłam - może to nie Twoja wola, a może muszę czekać. Jesteś tylko Ty.
 rodzice: 13.03.2014, 15:07
 Jezu ufamy Tobie Ty zajmij się ks.Piotrem i kobieta która go pograza
 DAREK : 06.03.2014, 05:32
  JEZU UFAM TOBIE TY SIE TYM ZAJMI
 E I J: 10.02.2014, 22:10
 PANIE JEZU WEZ W OPIEKE MOJA RODZINE; DAJ NAM ZDROWIE ; ODPUSC NAM NASZE GRZECHY UFAMY W TWOJE NIESKONCZONE MILOSIERDZIE I WIERZYMY ZE NAS NIE OPUSCISZ ; WIESZ JAKI MAM PROBLEM TY SIE TYM ZAJMIJJ JA CICHUTKO CZEKAM I SIE MODLE I WIERZE I UFAM
 matka: 03.02.2014, 19:51
 błagam cie Ojczy o miłosierdzie dla moich dzieci którym jest bardzo trudno za granicą, Zawsze przy nich bądz.
 Agnieszka: 17.01.2014, 09:31
 Jeze napełnij mnie spokojem duszy. Ufam Tobie Ty sie tym zajmij
 potępiony: 05.09.2013, 18:57
 nie ma dla mnie miłosierdzia
 Zofia: 21.07.2013, 20:58
 Jezu Miłosierny codziennie doznaję Twojej obecności i opieki. Bez Ciebie nie dałabym już rady.Błagam Jezu ja błagam o więcej. Proszę odmień to moje życie.Jezu Ty wszystko możesz . Uratuj mnie. Oddaję Ci moje życie. Jezu ufam Tobie.
 Magdalena: 10.07.2013, 00:45
 Panie Boze prosze Cie wybacz mi wszystkie zle slowa i uczynki,wszelkie zlo,ktore wyrzadzilam innym i Tobie.Prosze chron moje dzieci,mnie i Martina,nasz zwiazek a przede wszystkim dzieciatko w moim lonie.Kocham Cie i ufam Tobie!
[1] [2] (3) [4] [5]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana WyszyńskiegoModlitwa o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Medytacje Prymasa TysiącleciaMedytacje Prymasa Tysiąclecia

Modlitwa do św. Germana z ParyżaModlitwa do św. Germana z Paryża

Ks. Stanisław BernackiKs. Stanisław Bernacki

Nie tylko dla prawosławnychNie tylko dla prawosławnych

Niestrawność (dyspepsja) czynnościowaNiestrawność (dyspepsja) czynnościowa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej