Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przywileje związane z obchodami Święta Bożego Miłosierdzia

"Jezu Ufam Tobie". Napis ten znajduje się na obrazie Miłosierdzia Bożego, który Pan Jezus polecił namalować siostrze Faustynie Kowalskiej, znanej już na wszystkich kontynentach jako apostołka Bożego Miłosierdzia. Była polską zakonnicą Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, głęboko zjednoczona z Bogiem. Na prośbę spowiednika napisała "Dzienniczek" swojej duszy.

Zawarte jest w nim orędzie, które Pan Jezus kieruje przez siostrę do całej ludzkości. Pan Jezus pragnie, aby współczesnemu światu przybliżyć tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Wszędzie już znany jest obraz Miłosierdzia Bożego. Są na nim widoczne dwa promienie wychodzące z przebitego Serca Jezusowego: jeden czerwony (oznacza Krew, która jest życiem dusz) i drugi bladobłękitny (oznacza Wodę, która usprawiedliwia dusze). Pan Jezus prosi, aby ludzie zwrócili się z ufnością do Miłosierdzia Bożego. Pragnie On, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była uroczyście obchodzona w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego.

Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników... W tym dniu wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia Bożego.

Z obchodem Święta Miłosierdzia związane są przywileje Pana Jezusa: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej w ten dzień, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Pan Jezus przekazał siostrze Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy w godzinie Miłosierdzia, czyli w chwili konania (godzina 15.00).

Z Dzienniczka błogostawionej Faustyny

W pewnej chwili usłyszałem te słowa: Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej byty jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje.

Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich; pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd się nie zwróci do źródła miłosierdzia Mojego. (Dz. 699).

Modlitwa

Najmiłosierniejszy Zbawicielu świata, ukrzyżowany i zmartwychwstały, w godzinie Twego konania stajemy w duchu wraz z Matką Najświętszą u stóp krzyża, aby zanurzyć siebie, Ojca Świętego, cały Kościół, Ojczyznę i świat w głębiach Twego miłosierdzia.

Z całego serca uwielbiamy Cię i dziękujemy - za to, że poniosłeś nasze grzechy na drzewo krzyża, a wyzwalając nas spod władzy śmierci i szatana, uczyniłeś dziećmi Boga.

Dla zasług Twej bolesnej, męki prosimy o umocnienie, abyśmy przestali być uczestnikami grzechu, a żyli dla sprawiedliwości. Ufni w potęgę Twego miłosierdzia prosimy o przebaczenie wszystkich naszych grzechów, którymi obraziliśmy Twoje miłujące serce. Jednocześnie nie dozwól, abyśmy kiedykolwiek mieli oddalić się od Ciebie.

MRN


Wasze komentarze:
 marzena aneta: 15.04.2023, 08:48
 Przywileje związane z obchodami Bożego Miłosierdzia dziękuję Boże Miłosierdzie kocham Cię bardzo mocno proszę o dobrą spowiedź dziękuję Boże Miłosierdzie kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Boże Miłosierdzie kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urodę ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Robert z NewminsterRobert z Newminster

Modlitwa do św. Roberta z NewminsterModlitwa do św. Roberta z Newminster

ks. Emil Kapaunks. Emil Kapaun

Lepiej być żywym tchórzem niż martwym bohateremLepiej być żywym tchórzem niż martwym bohaterem

Nadchodzi Harmagedon (Ap 16,10-16)Nadchodzi Harmagedon (Ap 16,10-16)

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 25-37)Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 25-37)

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej