Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O miłości Wiekuista

"O miłości Wiekuista, każesz malować obraz Swój święty
I odsłaniasz nam zdrój miłosierdzia niepojęty
Błogosławisz kto się zbliży do Twych promieni
A dusza czarna w śnieg się zamieni"

Któż pojmie miłosierdzie Jezusa Chrystusa? Pana i Stwórcę wszystkiego. Żyjemy w czasach, gdzie zło ma wielką moc, gdzie kusi na każdym kroku i tylko czeka by opętać swoimi sidłami człowieka. I człowiek jakże często w te sidła wpada! Nasze czasy są o tyle złe i straszne, iż zapomina się w nich o Bogu. Bo po cóż o nim myśleć? Są przecież zabawy, telewizja, która karmi nas ogłupiającymi serialami i reklamami, które często wręcz są przesycone wyuzdaniem, przemocą... A gdzie w tym wszystkim jest Jezus Chrystus? Jakże boli niewiara człowieka i jego obojętność na tą niepojętą miłość chrystusową! Bóg każdego dnia, o każdej godzinie, o każdej minucie toczy walkę z szatanem o ludzkie dusze. I jakże często przegrywa...Bo człowiek ma wolną wolę, może wybrać: Życie wieczne z wszechmocną miłością, czy życie człowieka potępionego. Ludzkość się zatraca w złościach tego świata i gniewie...

Jednak istnieje lekarstwo na całe zło naszego życia. Tym lekarstwem jest miłosierdzie Jezusa! Miłosierdzie to jest tak wielkie, iż całe piekło z jego całą złoscią nie jest w stanie przyćmić tego miłosierdzia jakim pragnie nas ludzi obdarzyć Bóg. Jezus w rozmowie ze świętą Faustyną mówi tak: "Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia". Dlaczego nie chcemy przyjmować Chrystusa miłosiernego? Jezus chce nas przytulić do swojego serca, które pała ku nam niewyobrażalną miłością i miłosierdziem.

Choć jesteśmy niczym wobec Boga, to pomimo to, Chrystus chce nasze wszystkie grzechy, wszystkie złości zatopić w morzu swjego miłosierdzia. I nie bójmy się przyjąć tej łaski! Tak bardzo zasmucamy Jezusa naszą oschłością, naszą obojętnością.

Mówi Chrystus: "Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do Miłosierdzia Mojego". Nie znajdzie po trzykroć! Gdzie szukamy tego uspokojenia? W pieniądzach, w pięknych samochodach, w marnych przyjemnościach tego świata. Wszystko przeminie jak zdmuchany pył. A Chrystus chce nam ofiarować swoją miłość, ale miłość prawdziwą, wieczną. Nie opatrzoną potencjalną zdradą, niewiernością, złudzeniem. Chce nam ofiarować swoje miłosierdzie, przez które każdy człowiek może odnaleźć sens i drogę życia. Nie drogę wiodącą do złudnego ziemskiego szczęścia, ale drogę do szczęścia prawdziwego.

Jednak rozumiem i zdaję sobie sprawę, iż jest to niezwykle ciężkie i trudne do zaakceptowania... Ludzie biegnący nieustannie za karierą, za pieniędzmi, nie mający czasu na Boga. To jest wielka tragedia naszych czasów.

Gdy piszę te słowa, spoglądam właśnie na obrazek "Jezu ufam Tobie". Pan Jezus mówi: "Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu ufam Tobie".

Jak wiele osób ma taki obrazek w swoim domu? A jeżeli ma, to czy często zwraca swoje oczy ku niemu...?

Być może wielu z Was się oburzy na tak moralizatorski wydźwięk moich słów... Nie jestem zakonnikiem, nie jestem księdzem. Jestem bardzo niedoskonałym młodym człowiekiem, który dostrzega miłość Jezusa i jego miłosierdzie. Bo w tym wszystkim tylko jest prawdziwe życie. Jezus Chrystus pragnie szczęścia każdego człowieka, choć my owe "szczęście" postrzegamy w inny sposób. Każda istota ludzka jeżeli chce poznać smak prawdziwej miłości, prawdziwego szczęścia, musi dążyć ku Bogu i jego miłosierdziu! I o tym trzeba głośno mówić! Święta Faustyna była przerażona ilością dusz w piekle i dusz, które tam właśnie zdążały. A ja jestem przerażony tym, iż tak trudno obecnie znaleźć kogoś z kim można porozmawiać o Bogu, o jego miłości do czlowieka, o jego miłosierdziu. Porozmawiać o tym co wieczne i prawdziwe, nie o tym co złudne i krótkotrwałe. Zmieńmy swoje życie, oddajmy się w chrystusowe miłosierdzie, a staniemy się najszczęśliwszymi ludźmi.

"Miłosierdzie Pańskie wyśpiewywać na wieki
Będę przed wszystkim ludem,
Bo ono jest największym przymiotem Boga
A dla nas nieustannym cudem"

Sebasian


Wasze komentarze:
 mama: 14.04.2015, 20:22
 Panie Jezu milosierny naucz mnie kochac mojego meza i moja corke Twoja miloscià i daj mi odwagè dawac swiadectwo o Twojej milosci.
 MARCIN: 02.11.2009, 15:48
 PANIE BOŻE MIŁOSIERNY Z CAŁEGO SERCA PROSZĘ O TWOJE MIŁOSIERDZIE DLA WSZYSTKICH DUSZ W CZYŚSCU CIERPIĄCYCH A SZCZEGÓLNIE DLA ZMARŁYCH W NASZEJ RODZINIE I DLA ZMARŁYCH POLECANYCH MI PRZEZ KSIĘDZA PIOTRA. JEZU UFAMY TOBIE
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej