Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dziś byłam w przepaściach piekła...

Kulminacyjnym punktem naszego ziemskiego życia jest moment śmierci. Wtedy w obecności Chrystusa dokonuje się sąd i decyduje się nasza wieczność: zbawienie albo potępienie. Będziemy musieli ostatecznie podjąć decyzję: przyjąć lub odrzucić miłość Boga.

Pan Bóg zawsze kocha i zawsze przebacza, ale ze strony człowieka musi być spełniony konieczny warunek, a mianowicie przyjęcie daru przebaczającej Bożej miłości. Jednak ta decyzja dokonuje się pod wpływem naszych wcześniejszych wyborów, dobrych lub złych czynów popełnionych podczas życia na ziemi. Wielki dramat każdego, świadomie i dobrowolnie popełnianego grzechu, polega na niszczeniu w człowieku zdolności do miłości i wrażliwości na miłość. Grzechy mogą w końcu doprowadzić do tak wielkiej zatwardziałości i egoizmu, że w chwili śmierci człowiek nie będzie chciał przyjąć daru zbawienia. Będzie Boga nienawidził i dlatego odrzuci gładzący wszystkie grzechy dar Jego Miłości Miłosiernej.

Aby uchronić nas przed tą straszną ewentualnością, Jezus poprzez s. Faustynę apeluje do naszych serc: Pragnę zaufania od swoich stworzeń, zachęcam dusze do wielkiej ufności w niezgłębione miłosierdzie moje. Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego (Dz 1059); Niech pokładają nadzieję w miłosierdziu moim najwięksi grzesznicy (...) Rozkosz mi sprawiają dusze, które odwołują się do mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia (...) Nim przyjdę jako sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości mojej.

Święta siostra Faustyna przestrzega wszystkich, którzy lekceważą Boga, nie zachowują Jego przykazań, odrzucają Jego Miłosierdzie, żyjąc tak jakby Bóg nie istniał, aby zawrócili z drogi, która zaprowadzi ich do wiecznego potępienia: Chociaż już w samym skonaniu, Bóg miłosierny daje duszy ten moment jasny wewnętrzny, że jeżeli dusza chce, ma możność wrócić do Boga. Lecz nieraz u dusz jest zatwardziałość tak wielka, że świadomie wybieraj ą piekło, udaremniają wszystkie modlitwy, jakie inne dusze za nimi do Boga zanoszą i nawet same wysiłki Boże (Dz 1698).

Pan Jezus ukazał siostrze Faustynie całą prawdę o piekle, aby opisała to, co widziała i doświadczyła, ku przestrodze wszystkich, którzy nie chcą się nawrócić i wątpią w istnienie piekła:

Dziś byłam w przepaściach pieklą, wprowadzona przez anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki (...) umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność cala. Piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma pieklą, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie, jak tam jest.

Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. To, com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem (Dz.741).

"Dziś w duchu byłam w niebie..."

Posłuszeństwo Bogu, wypełnianie Jego woli i wszelkie dobre czyny dokonane w czasie ziemskiego życia pogłębiają w człowieku jego zdolność do miłości i wrażliwość na miłość. Jeżeli w momencie śmierci umierający będzie posiadał przynajmniej minimalną zdolność przyjęcia miłości Boga, to wtedy zostanie zbawiony, lecz tak jakby przez ogień (1 Kor 3,15). Czyli będzie musiał dojrzewać w czyśćcu tak długo, aż osiągnie pełną czystość serca, dopiero wtedy będzie mógł w pełni zjednoczyć się z Bogiem w radości nieba. Tylko ci idą natychmiast do nieba, którzy są święci, w pełni kochający. Pan Jezus ukazał s. Faustynie niebo, aby opisała, jak tam jest. Trzeba pamiętać, że ludzki język jest tak ubogi i ułomny, że nie jest w stanie w pełni opisać nadprzyrodzonej rzeczywistości. Siostra Faustyna uczyniła to jednak na wyraźne polecenie Jezusa, abyśmy nigdy się nie zniechęcali i nie upadali na duchu, lecz ze wszystkich sił dążyli do świętości.

Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego, którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią.

To źródło szczęścia jest niezmienne w istocie swojej, lecz zawsze nowe, tryskające uszczęśliwieniem wszelkiego stworzenia. Rozumiem teraz św. Pawła, który powiedział: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani weszło w serce człowieka, co Bóg nagotował tym, którzy Go miłują. - I dał mi Bóg poznać jedną jedyną rzecz, która ma w oczach Jego nieskończoną wartość, a tą jest miłość Boża, miłość, miłość i jeszcze raz miłość - i z jednym aktem czystej miłości Bożej nie może iść nic w porównanie. O, jakimi niepojętymi względami Bóg darzy duszę, która Go szczerze miłuje. O, szczęśliwa dusza, która się cieszy już tu na ziemi Jego szczególnymi względami, a nimi są dusze małe i pokorne (...) Dusza moja została napełniona pokojem i miłością, i im więcej poznaję Boga, tym więcej się cieszę, że takim On jest. I cieszę się niezmiernie Jego wielkością, i cieszę się, że jestem taka maleńka, bo dlatego, że jestem mała, nosi mnie na ręku swym i trzyma mnie przy Sercu swoim.

O mój Boże, jak mi żal ludzi, którzy nie wierzą w życie wieczne, jak się modlę za nich, aby i ich promień miłosierdzia ogarnął, i przytulił ich Bóg do łona ojcowskiego. O miłości, o królowo (Dz 777-780).

ks. M. Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2004Wasze komentarze:
 Michał: 17.07.2016, 04:14
 Św. Siostra Faustyna proszę o wybłaganie Miłosierdzia u Pana Boga dla mnie, moich rodziców i brata. Jestem wielkim grzesznikiem. Proszę Boga o zmianę myślenia, bo myślenie czyni mnie takim jakim jestem. Dobrym ludziom jest bardzo ciężko na tym świecie. Jezu Ufam Tobie
 DIAGNOSTA: 15.05.2016, 10:08
 Z tego, co rzekomo widziała w niebie i piekle ta nieszczęsna Faustyna, wynika niezbicie, że to schizofreniczka nie z tej ziemi
 Damian: 13.12.2014, 19:05
 Bóg nas kocha,potępia grzech i ludzi którzy to robia,Módlmy sie za dusze które sa w czyśćcu i które sa w Piekle.Mialem wizje samego naszego zbawiciela naszego Pana Jezusa Chrystua,prawie kazdemu mowie o tym i nikt tam mi sie wydaje nie dowierza ze mialem objawienie Pańskie,kocham was moi bracia i siostry
 Daniel: 04.12.2014, 15:58
 Św.Faustyny,proszę wstaw się za mną i moja rodzina do Pana Jezusa,żeby mnie uzdrowić od moich grzechów,bo bladze i nie daje sam rady
 mirka: 08.05.2014, 23:14
 Święta Faustyno proszę wstaw się za mną i moją rodziną do naszego Pana Boga.Proszę o Boże Miłosierdzie i Łaskę Wiary, Nadziei i Miłości.życie uczy mnie, że tylko w Nim należy pokładać nadzieję, a ja wciąż błądzę.Wybacz mi Jezu.
 Marrrrrrr: 15.11.2013, 23:38
 P.S Św. Faustyno, ofiaruję za to wszystkie moje koronki, proszę wzbudź we mnie pokorę
 Marrrrrrrrr: 15.11.2013, 23:36
 Św. Faustyno, proszę módl się za mnię aby moje cierpienie, nie poszło na marne, i rozbudziło we mnie miłość do Boga i ludzi. Proszę cię również, abyś modliła się za mną do Św. Michała Archanioła, aby zły duch przestał mnie dręczyć, i abym miał odwagę do szczerej rozmowy z księdzem i spowiedzi, a także abym gdy to wszystko się skończy był taaaaaaakim!!! silnym chrześcijaninem i starał się naśladować ciebię.
 Jastrząb: 25.01.2013, 15:15
 Witam. Bardzo przeraża mnie, że umrę. Jestem bardzo złym człowiekiem. Bardziej mnie przeraża piekło, które w 100% istnieje. Mam bardzo dużo bluźnierczych myśli w stronę Pana Boga i wszystkich , Pan Bóg który dał Nam życie, a my go nie szanujemy. Moje życie od kilku lat jest ciężkie, przeważnie z mojej winy. Wybierałem złą drogę. Myślałem że to jest właściwa droga. Nie chcę już nikogo ranić, ale to robię dziennie. kiedyś szukałem zemsty na ludziach, którzy mnie mocno zranili. Dzisiaj się już mścić nie chcę. chociaż miło by było stanąć jeden na jeden, oko w oko i po męsku pogadać. Szkoda że jest piekło. Tu na ziemi głównie przez siebie cierpię, oraz przez los i tam to dopiero będzie cierpienie. Prawie całe życie cierpię, a po śmierci będę cierpiał całą wieczność, albo mnie nie będzie. Cierpienie całą wieczność i zniknięcie bez powrotu, co gorsze? Jedno i drugie jest bardzooo straszne. Tego nie idzie sobie wyobrazić. Modlę się do Pana Boga w imieniu Waszym i moim. Pozdrawiam.
 Zatroskana: 10.01.2013, 20:17
 Nie wiem Piotrze dlaczego tak piszesz. Życzę Ci dużo nadziei. Te szczęśliwe dni pewnie jeszcze na Ciebie czekają. Może spróbuj z kimś porozmawiać. http://www.pogotowieduchowe.pl/


 Royal62: 05.01.2013, 22:43
 Pan mym pasterzem...
 Aga: 08.11.2012, 10:46
 Siosto Faustyno, nie chemy iść do piekła
 Marzena: 25.08.2012, 20:58
 Faustynko, dodaj mi sił, cierpliwosci i miłości.
 piotr: 06.08.2012, 01:19
 Zaufałem ci Jezu i całe życie cierpie,Nie dałeś mi prawa do ani jednego dnia szczęścia,do chwili radości.Już czas skończyć to życie,które zniszczyłeś dawno temu
 Tomasz: 25.07.2012, 13:12
 Ludzie są i nie bendą nigdy lepsi
 aga: 01.06.2012, 21:21
 Św Faustyno jestem już taka zmęczona proszę, pomóz mi wybłagać odpuszczenie win, i uzdrowienie. Pan Jezus mnie nie słyszy i słusznie, ale Ciebie wysłucha. Zostałaś wybrana, nie każdy otrzymuję tę łaskę, więc wstawiaj sie teraz za nędzną duszą, św Faustyno módl sie za nami!!
 natalia: 25.05.2012, 19:19
 Sw.Faystyno,prosze o prawdziwe nawrocenie!
 Michał: 16.05.2012, 10:49
 Św.Faustyno proszę pomódl się za mnie abym został uleczony z mojego grzechu ciężkiego.
 ikk: 16.04.2012, 06:38
 św.siostro Faustyno.proszę Cię bądż przy mnie i przy mojej rodzinie,pomóż nam abyśmy się nawrócili i nie trafili do piekła.
 Daniel: 14.03.2012, 21:35
 Swieta Faustyno.Modl sie za mojego tate Piotra i wszystkich z mojej rodziny aby Pan Bog darowal im winy za grxechy.Modl sie za mnie i za moja matke,abysmy sie juz nie klocili,i prosze Pana Boga o kobiete
 corka: 05.01.2012, 18:42
 Sw. Siostro Faustyno prosze wyblagaj Milosierdzie u Boga dla mojego umierajacego na raka taty.pokornie Cie prosze.Jezu ufam Tobie
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Agnieszka z Montepulcianośw. Agnieszka z Montepulciano

Modlitwa do św. Agnieszki z MontepulcianoModlitwa do św. Agnieszki z Montepulciano

Litania do św. Agnieszki z MontepulcianoLitania do św. Agnieszki z Montepulciano

Do La Salette przybywają pielgrzymi z całego świataDo La Salette przybywają pielgrzymi z całego świata

Drugi znak - wielki smok (Ap 12,3-6)Drugi znak - wielki smok (Ap 12,3-6)

Czy apostolskie zalecenie powstrzymywania się od krwi dziś już nie obowiązuje?Czy apostolskie zalecenie powstrzymywania się od krwi dziś już nie obowiązuje?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej