Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

- Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

- Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

- [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

- Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

- Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

- Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

- Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

- Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci.

- Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

- Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

- Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

- Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

- O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

- Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.

Dzienniczek św. Faustyny, 1486

   

Wasze komentarze:
 Renata: 30.03.2021, 14:23
 Pani Jezu proszę zanurz mnie dziś w Swoich ranach i uzdrów, daj łaskę ufności i wiary
 Twoja odana : 06.03.2021, 15:49
 Boze pomoz mojemu mezowi w pracy aby ja utrzmal odal od niego wszystko Co zle blagam bog zaplac
 Twoja curka: 21.02.2021, 17:17
 Panie ratuj zabierz ode mnie ten kielich goryczy ratuj w trudnościach ratuj w pracy daj mi przyjaciół i radość z życia oraz nadzieję na najlepsze jutro
 Iwona : 20.02.2021, 15:46
 Boze ratuj wsluchaj nas odetnij juz te niepowodzenia boze pomuz uslysz nasze wolanie
 Iwona : 20.02.2021, 15:38
 Jezu ratuj mojego meza pomusz mu ty wiesz w czym mu ciezko pzwol mu aby wszystko dobrze sie skonczylo
 Zofia : 20.02.2021, 06:28
 Panie Jezu błagam Cię pomóż mi wyjść z bardzo dużych problemów finansowych. Proszę o zdrowie dla całej rodziny o miłość dla brata ka i siostrzencow oraz o nawrócenie siostrzenca do Boga
 Ewa: 09.02.2021, 14:19
 Panie Jezu ratuj moja rodzinę nie pozwól żeby się rozpadła Ty się tym zajmij AMEN
  Zatroskana mama : 08.02.2021, 23:30
 Jezu ratuj moją córkę, błagam.
 Adam: 01.02.2021, 13:26
 Panie ratuj mnie błagam, bardzo cierpię


 Barbara: 22.01.2021, 20:53
 Jezu ratuj
 Rafał: 21.01.2021, 11:05
 Jezu Miłosierny,proszę pomóż mnie grzesznemu,zabierz odemnie wszystkie moje lęki i ataki złego ducha,chce do Ciebie Panie Jezu należeć,nic mnie nie wychodzi w życiu,aTy możesz wszystko Panie.Wierze w Ciebie całym sercem.Amen
 Marek : 20.01.2021, 01:12
 Panie Jezu ufam Tobie, pomóż naprawić to co zepsułem w mojej rodzinie Proszę o modlitwę w tej intencji bo to wszystko mnie przerasta.
 Asia: 14.01.2021, 01:29
 Panie Jezu ratuj mnie z rozpaczy w jakiej jestem, dopomóż urodzić zdrowe dziecko a samej wrócić do zdrowia.
 Joanna : 10.01.2021, 22:05
 Jezu najkochanszy uzdrow mnie z depresji, ulecz moje serce i wolę abym umiała walczyć z pokusami i poczuciem beznadziei, abym uwierzyła w Twoje Milosierdzie. Odmień moje życie. Ty się tym zajmij. Amen.
 Renata : 03.01.2021, 10:26
 Jezu, proszę ratuj mnie syna i całą rodzinę i przyjaciół. Zanurz nas w Swoim Milosierdziu. Uzdrow, uwolnij od chorób, leków. Uwolnij od demonów i wszystkiego złego. Przytul do Twojego serca. Proszę o modlitwę.
 Ola: 26.12.2020, 23:44
 Panie Jezu błagam pomóż mojej rodzinie. Wybacz mi moje grzechy
 Piotr: 25.12.2020, 08:36
 Jezus naprawdę pomaga, mi pomógł wiele razy a ja to zmarnowałem. Mam nadzieję że kolejny raz mnie przytuli. Pomódlcie się za mnie, bardzo proszę.
 Matka: 18.12.2020, 01:15
 Panie moj milosierny.prosze o pomoc .nawroc moje i Twoje dzieci.chron nasz dom przed ciemnoscia.sami sobie nie poradzimy.nie mam juz sil.szatan atakuje w najslabsze pkt.Panie w Tobie zycie wieczne.Amen.
 Marcin: 16.11.2020, 00:05
 Tato , błagam ratuj mnie z tej odchłani ,przywróć mi siły do życia , oddal ten kielich bólu ode mnie , już nie daje rady . Jestem jeszcze młody, chce sie zmienić na lepsze ale nie mam już sił . Tato szukam Cię , Jezu gdzie Jesteś ?! Powiedz chociaż słowo a Bedzie uzdrowiona dusza moja . Ratuj mnie Tato !
 Ewa: 09.11.2020, 12:01
  Panie Jezu.. Wszystkie moje sprawy finansowe idą pod górę. Nie mam już ani siły, ani nadziei na pomyślne rozwiązanie moich kłopotów. Wiem, że sam sobie na nie zapracowałem. Wiem też, że tylko Ty możesz mnie uratować.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Chrzest PolskiChrzest Polski

Trzy stopnie miłosierdzia s. FaustynyTrzy stopnie miłosierdzia s. Faustyny

Misja s. Faustyny polegała na 3 zadaniachMisja s. Faustyny polegała na 3 zadaniach

Sport miejscem kształtowania ciała czy nieszczenia człowieczeństwaSport miejscem kształtowania ciała czy nieszczenia człowieczeństwa

Moja koleżanka jest niepłodna. Co mogę zrobić?Moja koleżanka jest niepłodna. Co mogę zrobić?

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej