Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.

Dzienniczek św. Faustyny, 1486

   

Wasze komentarze:
 Ojciec : 25.06.2020, 16:55
 Panie Jezu ocal moją córkę. Ona całe życie walczy z chorobą a jest noworodkiem.
 Matka : 01.06.2020, 23:43
 Błagam Panie o Twoje Miłosierdzie bo bez Twojej Pomocy człowiek nic nie poradzi Jezu Najukochańszy oddal odemnie leki i niepokoje nerwy . Wierzę głęboko Panie że mnie nie opuścisz i nie opuścisz córki w jej ogromnej obecnie potrzebie Tylko Ty Panie możesz pocieszyć w tym smutku i udzielić Laski
 Mama: 28.05.2020, 21:15
 Ojcze ulecz moja curke z nerwicy wlej w jej serce nadzieję że będzie dobrze amen
 Renata : 28.05.2020, 21:11
 Jezu ratuj mnie bo nie daje już rady wyprowadź z alkocholu osoby tobie wiadome bądź ze mną w nowej pracy i broń od wszelkiego zla
 Twoja curka: 28.05.2020, 12:56
 Jezu uratuj nas daj szczęście a pracy broń od złego ducha nasza rodzinę poprowadź nas bezpieczna droga amen
 Tomek: 25.05.2020, 22:17
 Jezu bądż z nami kochaj nas i chroń, pozwól mi na uśmiech oddal strach daj mi dobrą pracę, przyjmij podziękowanie za łaski, chce Cię poznać jeszcze bardziej....Ty jesteś sensem życia, przekonałem się. Pora na modlitwę.
 Art: 22.05.2020, 10:37
 Panie Jezu błagam Cię o pomoc w walce z nałogiem. Panie błagam ratuj mnie
 Żona: 18.05.2020, 23:18
 Jezu môj Panie, ratuj, błagam. Jestem nędzą samą i bez Ciebie nic nie uczynię. Naucz mnie kochać, proszę. Zlituj się Panie, bo cierpię, jak bardzo tylko Ty Panie wiesz. Oddal ode mnie pychę i chęć poklasku. Brzydzę się moimi grzechami. Proszę o siłę żeby przeżyć każdy dzień. Nie rozumię już tego co się dzieje. Wybacz mi proszę moje grzechy i wskaż drogę życia. Kocham Cię Môj Zbawicielu. Proszę Mateńkę o wstawiennictwo za mnie i za moją rodzinę,proszę o nawrôcenie AMEN!!!
 W: 11.05.2020, 18:50
 Jezu ratuj mnie, Kocham Cię, tęsknie za Tobą, Wszystko będzie dobrze bo Ufam Tobie <3


 Justyna: 08.05.2020, 20:02
 Cała moja nadzieja w Tobie Jezu Miłosierny, dotknij mnie swoim miłosierdziem. Kocham Cię Panie Jezu i wierzę że mnie uratujesz
 Maciek: 05.05.2020, 19:55
 Panie Jezu, pomóż mi znaleźć pracę zgodną z Twoją Najświętszą Wolą. Panie uwolnij mnie od złego ducha rozpaczy i załamania z powodu utraty pracy. Uwolnij mnie kochany Jezu od myśli samobojczych.
 Bogdan: 05.05.2020, 12:55
 Panie Jezu błagam Cię pomóż mi bo sam sobie nie poradzę.Pokaż mi Twoje miłosierdzie i dobroć Bożą.Jezu Ty się tym zajmij. Jezu prosxę cię o cud.Kocham Cię.
 Kaaaaaa: 01.05.2020, 00:11
 Jezu Miłosierny! miej litość dla mnie największego grzesznika niegodziwca Ty tyle dobra mi dajesz a ja wielki nędzarz tak haniebnie marnuję Twój święty czas który mi dajesz ratuj mnie proszę Cię uwolnij mnie z tak strasznego nałogu pozwól abym tylko tobie służył abym godnie wykorzystał każdą świętą minutę mojego życia proszę.
 Helena27 04 2020: 28.04.2020, 20:34
 Panie Boże wybacz mi.Prosze naucz mnie kochac
 Mm: 24.04.2020, 17:45
 Jezu ufam Tobie
 Ja: 24.04.2020, 17:42
 Boże, Panie mój, daj zdrowie mojemu Bratu i Mamie.
 Sławek: 24.04.2020, 07:22
 Panie Ratuj ,aby nie moja ale twoja wola działa się w moim i mojej rodxiny życiu działa, naucz mnie Kochać
 Anna: 20.04.2020, 20:32
 Jezu jest mi tak ciężko. Ty wiesz czego mi trzeba. Pobłogosław nas wesprzyj. Daj nam siłę i wytrwałość do walki z nałogiem Piotra. Uchron nas ode złego. Chwała Tobie Panie
 Maria grzesznik: 11.04.2020, 10:49
 Jezu ulituj się nade mną, widzę moją nędzę duchową i grzechy. Czuję się zniszczona i niegodna, że nie wypełniłam mojego powołania. Choroby hashimoto, problemy z przewodem pokarmowym, osłabienie i brak sił witalnych. Czuję osamotnienie i odrzucenie. Jezu, błagam przyjdź Zmartwychwstały, bo już się załamuję
 Xym: 04.04.2020, 21:35
 O Jezu, Ratuj i pociesz dusze moją która błąka się w rozpaczy kazdego dnia nie znając powodu tej rozpaczy. Zaswieć nade mną swoją łaskę chociaz sobie nie zasluzylam niczym. Ciągle upadam i szulam celu i sensu swojego życia i go nie znajduje .. czuje pustke jakbym zyla bez celu. Przepraszam za wszystko. Nie zostawiaj mnie błagam.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej