Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486   

Wasze komentarze:
 Małgorzata : 12.01.2020, 22:50
 Jezu pomóż mi mam wrażenie, że ciągle oddalasz się ode mnie a na mnie spada coraz więcej troskBlagam Cię Jezu Ty się mną zajmnj
 Basia A: 12.01.2020, 14:28
 Jezu mój ukochany bardzo proszę pomóż mi. Nie zostawiaj mnie samej z tymi moimi problemami. Wysłuchaj mnie Jezu . Ratuj mnie Jezu. Jezu ty się tym zajmij proszę cię z całego serca. W Tobie moja nadzieja. Bądź miłościw mnie grzesznej. Nie pozwól abym tak cierpiała . Kocham cię Jezu .
 MK: 10.01.2020, 19:23
 Panie Jezu pomoz zamknac sprawy z przed 15 lat zebys my wkoncu zaczeli zyc spokojnie Bez strachu zeby moja rodzina nie cierpiala przezemnie Jezu ty sie tym zajmij
 MG: 09.01.2020, 05:01
 Boże , Jezu Chryste ,Duchu Święty pomóż proszę tym wszystkim ludzią którzy cię potrzebują i wołają do ciebie w rozpaczy uratuj ich wszystkich byśmy się wszyscy w niebie spotkali . Czytajmy ewangelię bo dodaje dużo siły . Miłość nas ocali, bądźmy gotowi na wszystko każdego dnia.
 MG: 09.01.2020, 04:58
 Boże , Jezu Chryste ,Duchu Święty pomóż proszę tym wszystkim ludzią którzy cię potrzebują i wołają do ciebie w rozpaczy uratuj ich wszystkich byśmy się wszyscy w niebie spotkali . Czytajmy ewangelię bo dodaje dużo siły . Miłość nas ocali, bądźmy gotowi na wszystko każdego dnia.
 Renata: 08.01.2020, 22:14
 Jezu Najukochańszy błagam ratuj mnie, moją rodzine, ten wielki trud wychowania dzieci Tobie oddaje, moją bezradność, bezsilność, daj łaskę cierpliwości, pokoju, miłości Jezu przemieniaj nasze serca, daj łaskę żywej wiary mężowi, pobłogosław jutrzejszą rozmowę o pracę dla meza, tak bardzo Cię przepraszam, kocham ponad wszystko Maryjo ukryj nas w Swoim Niepokalanym Sercu, Jezu Ty się tym zajmij.
 Anna: 08.01.2020, 21:51
 Boze Milosierny pomoz naszej rodzinie niech znow zapanuje zgoda wyrozumialosc milosc .Pomoz Julii odnalezc dobra droge do Boga i rodziny.Niech zostawi tych zlych ludzi i wroci do nas .
 Dominika: 06.01.2020, 02:59
 Panie ratuj nie daje już rady
 Ewa: 02.01.2020, 06:13
  Panie ratuj... blagam ratuj, nie mam juz sil tak dluzej... prosze ratuj nas
 Gosia : 29.12.2019, 23:23
 Panie Jezu proszę,pomóż,mi chce nie chce,żyć ciągle w lęku proszę zmiłuj się nade mną
 x: 29.12.2019, 22:41
 panie jezu uratuj moja rodzinie by zapanowala zgoda poednanie i milosc miedzy dziecmi a rodzicami rodzenstwem daj mi wygrana bym pomogla rodzica w ich dlugach posplacaly dzieci i wkoncu usmiechnely sie i zyly spokojnie i niech z ich domu zniknie alkohol i zapanuje zgoda bo dzieje sie tam bardzo zle ocal wkrocz jezus juz dzis w ten dom i rodzine
 Barbara : 29.12.2019, 02:03
 Panie Jezu słabnie a moje serce przepełnia ból i strach. Ulituj się nad moim dzieciem. Błagam Cię pokornie i z ufnością o łaskę uzdrowienia dla mojego dziecka. Ty Panie Boże Wszechmogący możesz wszystko co po ludzku niemożliwe. Ratuj Jezu! Oddaje Ci całą siebie aby tylko ratować moje dziecko.
 Ewa: 27.12.2019, 08:35
  Ty wiesz jaka jestem słaba. Proszę nie zostawiaj mnie nawet na chwilę z moimi chorymi myślami. Jesteś Wielki i miłosierny. Już niejednokrotnie dałeś mi znaki Twojej obecności, a ja ciągle trzęsę się że strachu. Panie Boże ulituj się nade mną. Bądź uwielbiany w Twojej dobroci. Pochyl się nad wszystkimi proszacymi.
 Bogusia : 27.12.2019, 07:40
 Jezu miłosierny ratuj mnie proszę już nie mogę udźwignąć tego ciężaru nieszczęść. Nie mam już siły
 Ja: 24.12.2019, 22:59
 Panie Jezu, pomóż mi w tym ciężkim dla mnie czasie, pomóż mi wyjść z tych ciemności w których ostatnio przebywam, wprowadź światło w moje życie proszę ..
 Ja: 24.12.2019, 22:52
 Boże, uwolnij mnie od tego bólu i tych ciemności w których ostatnio za często przebywam, wprowadź swiatło w moje życie daj mi siłę i nadzieję która straciłam..
 Łukasz: 24.12.2019, 12:04
 Panie Jezu, uchroń naszą rodzinę od dalszych nieszczęść, spraw abyśmy nie wątpili, daj Panie Jezu obok Siebie najlepsze miejsce Tym którzy od nas odeszli, wybacz mi grzechy zaniechania, daj mi wiarę i siłę
 Jadzia: 20.12.2019, 03:12
 Jezu pomoz mi...
 Ewa: 17.12.2019, 07:55
  Panie ratuj... blagam ratuj, nie mam juz sil tak dluzej... prosze ratuj nas
 Agnieszka: 16.12.2019, 13:03
 Jezu ratuj.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej