Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486   

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Renata : 15.02.2019, 10:44
 Jezu ratuj nas od nieszczęść powiedz co robić wyprowadź nas z tej ciemność ii udręczenia ratuj Waldka od alkoholu daj mi zdrowie moim dzieciom moim wnukom amen
 Barbara: 14.02.2019, 12:14
 Boże ratuj i ocal od nieszczęście jakie może być przyczyną mojego błędu , ratuj Panie Milosierny
 Anonimowo: 13.02.2019, 14:23
 Boże ratuj
 Anonimowo: 12.02.2019, 14:17
 Boże Miłosierdzie ratuj mnie i moje dziecko, weź nas za ręce i wyprowadź z tej udręki, a mną pokieruj tak żebym wreszcie pomogła mojemu dziecku, oddał od nas skutki i zło które spowodował mój błąd, Jezu ufam tobie, Ty się tym zajmij
 Anonimowo: 12.02.2019, 14:10
 Zbawicielu ratuj mnie i moje dziecko , Boże zabierz strach, lęk, obawy i ta niepewnosc, daj nam pewnie stapac, błagam o światło i mądrość bym mogła pomóc i ochronić moje dIecko.Odsun skutki i zło mojego błędu, trzymaj mnie za rękę i poprowadź i daj szansę na uzdrowienie, Jezu ufam tobie
 M: 11.02.2019, 19:22
 Ratuj mnie jezu ratuj blagam marcina
 bogdan : 10.02.2019, 15:56
 Jezu błagam o pomoc
 Natalka : 25.01.2019, 14:00
 Panie Jezu, ratuj mnie od rozpaczy, pychy duchowej i niezadowolenia z życia
 Anonimowo: 21.01.2019, 09:43
 Zbawicielu ratuj mnie i moje dziecko , daj nadzieję
 Anonimowo: 21.01.2019, 09:35
 Jezu ratuj mnie i moje dziecko, bo nie mamy sil
 Anonimowo: 11.01.2019, 12:30
 Boże Miłosierdzie ratuj mnie i moje dziecko, daj znak i zaradz mojemu niedowiarstwu,pokieruj mną tak żebym przestała patrzeć w przyszłość z rozpaczą i bezsilności, ukierunkuj moje działania tak, żebym mogła pomóc mojemu dziecku
 Anonimowo: 11.01.2019, 12:27
 Boże Miłosierdzie ratuj mnie i moje dziecko
 Beata: 06.01.2019, 18:06
 Prosze ratuj jezu blagam ratuj moja rodzine od nieszczescia
 maria: 04.01.2019, 11:57
 Proszę Cię Panie zwróć swoje spojrzenie na mnie i moją rodzinę ,zobacz Jezu co się dzieje .Błagam Cię ,bo tylko Ty Panie ,Ty wiesz jak pomóc.Ratunek tylko w Tobie.Bądz z nami .
 BARBARA: 02.01.2019, 14:06
 Bądź uwielbiony Panie, kocham Cię ponad wszystko. JEZU MIŁOSIERNY RATUJ mnie niegodną, błagam, pomóż. Jezu ufam Tobie, oddaję Ci siebie i moje problemy finansowe, Jezu prowadź i umocnij mnie. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
 Mama: 22.12.2018, 07:02
 Boże ratuj moją rodzinę, niech wróci do nas N. a wraz z nim uśmiech i szczęście.Już zrozumiałam, już wiem, daj nam jeszcze jedną szansę.Już dość łez i rozpaczy, proszę Cię Boże, dziękuję i przepraszam za wszystko.
 Danuta : 17.12.2018, 13:38
 Jezu błagam uratuj mnie Jezu ochroń mnie Jezu błogosław mi
 mama: 13.12.2018, 17:29
 Jezu ratuj bo nie wiem co robić ocal mnie od tego nieszczęscia które mne spotkało bądż przy mnie i trzymaj mnie za rękę abym nie popełniła kolejnego błędu Jezu Ty się tym zajmij
 Patrycja : 10.12.2018, 21:54
 Jezu Ty się tym zajmij.... proszę Cię przez mój nałóg straciłam córkę i meza . Błagam Cię spraw aby mi wybaczyli I wrocili... bo inaczej nie chce żyć bez nich.... zabiez mnie wtedy do siebie ....
 Matka: 30.11.2018, 01:16
 Proszę Panie Jezu i Najświętsza Mamo o światło, mądrość i ochronę mojego dziecka.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej