Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

- Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

- Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

- [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

- Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

- Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

- Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

- Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

- Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci.

- Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

- Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

- Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

- Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

- O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

- Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.

Dzienniczek św. Faustyny, 1486


Wasze komentarze:
 Jan: 27.03.2023, 09:50
 Jezu Miłosierny, wlej w moje serce całkowitą ufność w Twoją łaskę, abym już nie wątpił. Uwolnij mnie i moją rodzinę od wpływu szatana, który ukazuje mi, że nie ma już przebaczenia dla mnie i moich dzieci...Nie pozwól, abym już ulegał pokusie picia alkoholu z powodu rozpaczy...Niech moje życie będzie od tej pory uwielbieniem dla Ciebie Chryste za Twoją Mękę i Zbawienie...
 Mariusz: 26.03.2023, 14:12
 „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.” (1 P 5,7).Panie Jezu otwieram wszystkie drzwi mojego ciała i duszy dla Ciebie ,całą moją przestrzeń życiową oddaję Bogu i Najświętszej Maryi Pannie ,wyrzekam się szatana ,złych duchów i ich dzieł,Panie Jezu wejdź do mojego wnętrza i działaj według Twojej świętej woli ,Panie Jezu Ty się Tym zajmij,Panie ratuj,Panie, przymnóż mi wiary,Boże Bądź uwielbiony w mojej chorobie , Dziękuję Boże za wszystko
 maciej: 22.03.2023, 00:20
 Jezu, Boże mój, zmiłuj się nade mną, ratuj moją Rodzinę i Małżeństwo. Oddaję Ci siebie i cały mój Dom na własność. Dziękuję, że Jesteś. Kocham Cię.
 Adrian: 21.03.2023, 18:00
 Ratuj mnie Panie. Błagam Cię o miłosierdzie i pomoc. Panie mój. Błagam.
 Kasia: 19.03.2023, 11:49
 Jezu pomóż mojemu mężowi, błagam niech sie opalenica....Boże dlaczego nas krzywdzi.......nie mam siły walczyć jego alkoholizmem, zastraszaniem, bluźnierstw na małżeństwo.
 Zgubiony: 12.01.2023, 19:06
 Boże błagam, ratuj
 Robert: 11.01.2023, 15:47
 Boże ratuj, bo już nie mam siły.
 wiolka: 20.12.2022, 08:37
 Jezu pomoz i uzdrow moja siostre ty wszystko mozesz prosze
 Ewa : 25.11.2022, 08:16
  JEZU ratuj mnie.Jestes moja jedyna nadzieja


 Zalamana: 07.11.2022, 08:46
  Jezu ratuj mnie i moją rodzinę.Wybacz nam wszystkie grzechy i pomóż.Amen
 Karolina: 07.11.2022, 00:09
 Boże ratuj moją duszę! Bardzo się boję! Już nie daję sobie rady! Ty się tym zajmij! Błagam!
 Renia: 01.11.2022, 18:58
 Panie Jezu Tys jest tylko moją prawda drogą i życiem...Jestem taka słaba czuję że żyje w ciemności A każdego dnia mówię do Ciebie i i choćbym jeszcze bardziej upadła ja nigdy Ciebie nie puszczę Panie Jezu ratuj mnie Uwolnij mnie od tego lęku od poczucia winy Tak bardzo Ciebie kocham Panie Jezu bądź przy mnie ❤🙏
 Mama: 14.10.2022, 12:10
 Jezu ratuj moją córkę. Daj jej siłę do walki z podłymi ludźmi. Dla Ciebie Panie nie ma nic co by było nie możliwe. Amen
 Mama : 06.10.2022, 11:11
 Jezu dotknij Michała i daj mu łaskę nawrocenia
 Alicja: 06.10.2022, 11:08
 Jezu ratuj nas
 marzena aneta: 19.09.2022, 13:40
 Jezu pomóż nam wszystkim ratuj wszystkich nawracaj kocham Cię pomóż mi dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni miłosierdzie cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Ela: 13.09.2022, 09:51
 Boże ratuj mnie pomóż mi nie zostawiaj mnie nie daję rady pomóż mi daj siły i wiarę
 Beata : 19.08.2022, 15:02
 Jezu ratuj mnie i moją rodzinę.Wybacz nam wszystkie grzechy i pomóż.Amen
 Jola: 13.07.2022, 19:52
 Jezu ratuj mnie ratuj moją rodzinę błagam o Twe miłosierdzie i miłość uwolnij duszę moją od leku który niszczy moje życie odpuść mi grzechy moje ratuj moje najmłodsza córkę otwórz jej serce na Twa miłość i dobroć Amen
 Beata: 02.07.2022, 15:14
 JEZU BŁAGAM RATUJ MAJĄ RODZINE. NIE OPUSZCZAJ NAS OJCZE. DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE ŁASKI.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej