Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486   


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Zrozpaczony: 18.09.2018, 03:54
 Jezu uratuj mnie i moją rodzinę.
 Zrozpaczona: 16.09.2018, 18:54
 Jezu, ratuj moje małżeństwo, Duchu Św. daj mojemu mężowi światło...
 nadzieja: 29.08.2018, 15:25
 Boże gdzie jesteś ,szukamy Cię ,ratuj Bożenkę ,Jezu Ty wszystko możesz .Tylko TY .Jezu ufam Tobie .
 maria: 20.08.2018, 16:42
 Jezu ratuj dr Bożenkę ,ona jest nam tak bardzo potrzebna .Jezu ty wiesz jak dobrym człowiekiem jest ta lekarka i jaka profesjonalistka .Proszę , przywróć jej zdrowie ,tylko Ty możesz podać jej rękę.Jezu ratuj Ją.
 Tomasz: 09.08.2018, 16:04
 Panie Jezu, Królu Miłosierdzia i łask, przyjdź mi z pomocą w tym dramatycznym czasie dla mnie. Przymnóż mi wiary, umocnij nadzieje i pielęgnuj miłością mnie grzesznego. Umocnij moje słabe zdrowie, którego brak doprowadza mnie do rozpaczy. Obyś skutecznie mi błogosławił.
 jola: 04.07.2018, 22:54
 Jezu, przyjdź do mnie, bo ginę. aborcja mnie zabija dzień po dniu. nie ma już dla mnie zycia, nie ma niczego, po co mialabym dalej to ciągnąc. prosze zlituj się nade mną i zakończ moje życie
 matka: 20.06.2018, 16:37
 Jeszcze jedna kloda pod nogami mojego syna. Jezu Ty go z tego wyzwól ,Mateńko oddałam Ci moje dziecko ,bądz z nim w tym ważnym dniu od tego zależy jego przyszłość.Dziękuję za już i proszę o dalsze wsparcie. Kocham Was.
 Maria: 18.06.2018, 22:10
 Jezu ratuj Piotra.Uwolnij go od zla.Blagam zeslij na niego moc Ducha Swietego i swiatllsc Swoja, Amen 9
 matka: 29.05.2018, 12:55
 Święta Trójco dziękuję ,Mateńko dziękuję.Moja prośba zaczyna iść ku dobremu .To dzieje się cud.
 słabość sama: 28.05.2018, 13:01
 Jezu, tylko w Tobie mój ratunek. Tylko Twoje miłosierdzie uratuje mnie przed piekłem. Jezu ufam Tobie.
 słabość sama: 28.05.2018, 13:01
 Jezu, tylko w Tobie mój ratunek. Tylko Twoje miłosierdzie uratuje mnie przed piekłem. Jezu ufam Tobie.
 Jarek: 26.05.2018, 21:50
 O Dobry Jezu ratuj mnie bo tone wyciag prosze Twoja dlon i chwyc mnie mocno jak chwyciles Piotra. Ty Panie wszystko wiesz o mnie z czym sie zmagam.Brak mi sil i wiary ze moge prosic Cie jeszcze o twoje milosierdzie ze jestem kims cennym w twoich oczach. Kocham cie Jezu ty sie tym zajmij
 Bozena: 16.05.2018, 05:16
 Jezu mniej w opiece moje kochane dzieci blogoslaw im umacniaj ich w wierze prowadz ich zeby nie zginely.
 Renata: 07.05.2018, 10:39
 Jezu Ty wszystko wiesz wszystko możesz. Zmiluj się nad nami.
 Tomek: 03.05.2018, 17:06
 Jezu Milosierny, prosze ratuj mnie, i moja rodzine! Amen przebacz mi!
 maria : 26.04.2018, 12:03
 Dziekuje JEZU za syna,wychodzi na prosta.Wiem że mu pomagasz i cala TRÓJCA ŚWIETA.
 Jolanta : 21.04.2018, 18:00
 Uzdrow mnie panie Jezu z ciezkiej depresji przywroc pamiec radość i sens życia jezu zmiłuj sie nade mną
 Teresa: 04.04.2018, 00:39
 Jezu ratuj moje dziecko Marię , bo ginie i nie potrafi zaufać Tobie i pomóż mi dżwigać krzyż każdego dnia.
 ANETA: 30.03.2018, 20:26
 MARYJO MATKO ochłodz mnie wew. I zewn.proszę uratuj mnie od śmierci JEZU BOŻE DLACZEGO NIE MOGĘ Z TEGO WYJŚĆ BOŻE WEŹ MNIE TEN BÓL URATUJ MOJE MIESZKANIE WŁOSY MIESZKI WŁ.CERĘ TWARZ GODNOŚĆ FIGURĘ OCZY RZĘSY DOCHÓD uda twarz nogi brzuch biodra MYŚLENIE SIŁĘ MOC DUCHA ŚWIĘTEGO URATUJ MNIE TERAZ OD TEGO ZŁA,WEŹ TO ZŁO JEZU BOŻE WEŹ TO ZŁO JEZU BOŻE OJCZE BŁOGOSŁAWIĘ CIĘ RATUJ MNIE RATUJ
 ANETA: 30.03.2018, 20:16
 JEZU DLACZEGO NIE MOGĘ Z TEGO WYJŚĆ BOŻE WEŹ MNIE TEN BÓL URATUJ MOJE MIESZKANIE WŁOSY MIESZKI WŁ.CERĘ TWARZ GODNOŚĆ FIGURĘ OCZY RZĘSY DOCHÓD uda twarz nogi brzuch biodra MYŚLENIE SIŁĘ MOC DUCHA ŚWIĘTEGO URATUJ MNIE TERAZ OD TEGO ZŁA,WEŹ TO ZŁO JEZU BOŻE WEŹ TO ZŁO JEZU BOŻE OJCZE BŁOGOSŁAWIĘ CIĘ RATUJ MNIE RATUJ
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej