Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486   

Wasze komentarze:
 Mama: 05.12.2019, 23:27
 Panie Jezu!Tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy do rozwiązania kłopotów w rodzinie.Pomoz powrócić dziecku na dobrą drogę.Oddal od nich złych ludzi którzy niszczą i rozbijają małżeństwo.Jezu Ty się tym zajmij.Ratuj naszą rodzinę.Tylko w Tobie miłosierny Boże nadzieja.
 Ewa: 01.12.2019, 14:35
  Alicja : 12.11.2019, 13:16 Boże, Ty wiesz jaka jestem słaba. Proszę nie zostawiaj mnie nawet na chwilę z moimi chorymi myślami. Jesteś Wielki i miłosierny. Już niejednokrotnie dałeś mi znaki Twojej obecności, a ja ciągle trzęsę się że strachu. Panie Boże ulituj się nade mną. Bądź uwielbiany w Twojej dobroci. Pochyl się nad wszystkimi proszacymi.
 Malgosia : 30.11.2019, 22:36
 Panie Jezu ratuj mnie. Błagam zajmij się moim życiem.
 matka: 27.11.2019, 20:11
 Jezu ratuj nas, małżeństwo -rodzinę córki ,i opiekuj się rodziną syna chroń całą moją rodzinę.proszę aby choroba Kacperka się nie rozwijała.Otocz nas swoją opieką.
 Sdam: 27.11.2019, 12:48
 Jexu ratuj
 Ja: 25.11.2019, 13:01
 Panie Jezu ratuj
 mikołaj: 22.11.2019, 01:14
 prosze by wszystko co planuję i proszę się spełniło pomórz mi pełnić marzenia
 D: 19.11.2019, 19:15
 Jezu ratuj, żyję na beczce prochu.
 Alicja : 12.11.2019, 13:16
 Boże, Ty wiesz jaka jestem słaba. Proszę nie zostawiaj mnie nawet na chwilę z moimi chorymi myślami. Jesteś Wielki i miłosierny. Już niejednokrotnie dałeś mi znaki Twojej obecności, a ja ciągle trzęsę się że strachu. Panie Boże ugotuj się nade mną. Bądź uwielbiany w Twojej dobroci. Pochyl się nad wszystkimi proszacymi.
 MK: 11.11.2019, 19:12
 Boze Ty wiesz co sie dzieje ,wiesz jak nam pomoc prosze wyskuchaj naszych prosb .Chcemy na nowo cieszyc sie zyciem Bo przez 14 lat nasze serca sa rozrywane przez bledy popelnione tylko przez rok ,nie umiemy sie cieszyc mamy depresje , stany lekowe ,czujemy jak zycie przemija a my tracimy to co dawno temu otrzymalismy od ciebie czyli zycie.
 Tomek: 08.11.2019, 18:14
 Jezu proszę o stałe pojednanie i pokój w mojej rodzinie i domu! Jezu ratuj nas! Jezu ufam Tobie! Amen
 Mateo: 04.11.2019, 16:57
 Panie ratuj... blagam ratuj, nie mam juz sil tak dluzej... prosze ratuj nas
 Joanna: 30.10.2019, 21:19
 Jezu miłosierny ratuj mnie z nerwicy lękowej, błagam. Strzeż moje dziecko i opiekuj się moim mężem i rodziną.
 Zmeczony: 30.10.2019, 10:39
 Jezusie Chrystusie umiluj się nade mną. Bądź wola twoja
 Barbara: 27.10.2019, 00:38
 Jezu Miłosierny, proszę o łaskę wiary dla Andrzeja, Marty i Mateusza. Proszę o całkowite i totalne nawrócenie, o dary i łaski Ducha Św, proszę o dar rozumu i rozeznania. Błagam i wołam do Ciebie Panie Môj i Zbawco. Wierzę, że wszystko możesz. Niech nastaną pokój, miłość i zdrowe relacje. Ulecz Panie serca zatwardziałe, opiekuj się i czuwaj nad wnukami.
 Piotr: 26.10.2019, 15:37
 JEZU NAJDROŻDZY, RATUJ OD WIĘZIENIA I CHORÓB UMYSŁOWYCH. JEZU
 MAREK: 24.10.2019, 08:23
 O PANIE MIŁOSIERNY WYBACZ MI MOJE GRZECHY MOJE PRZEWINIENIA RATUJ MNIE GDY IDĘ CIEMNĄ DOLINĄ ,DAJ MI SIŁY W POKONYWANIU PRZECIWNOŚCI LOSU ,DAJ MI UFNOŚĆ I WIARĘ ,DOTKNIJ SERCA I UMYSŁU MEGO ,PROSZĘ CIĘ O ZDROWIE DLA MNIE MOJEJ RODZINY ,PROSZĘ CIEBIE ABY W NASZYM ZWIĄZKU W KOŃCU ZAŚWIECIŁO SŁOŃCE DAŁEM JEJ TYLE MIŁOŚCI A ONA TYM WZGARDZIŁA DAŁEM JEJ TYLE SERCA A ONA MNIE ZRANIŁA DZIŚ SERCE MOJE KRWAWI A ONA TYM SIĘ BAWI DAJ MI SPOKÓJ MEJ DUSZY I MIEJ MNIE I MOJĄ RODZINĘ W OPIECE ,DAJ MI SIĘ SCHRONIĆ W RAMIONACH TWOICH ,CHROŃ MNIE OD ZŁEGO ,DZIĘKUJE ZA TO ŻE CIERPIAŁEŚ ZA MNIE DZIĘKUJĘ ZA TO ŻE DAŁEŚ MI ŻYCIE ,BĄDŻ UWIELBIONY BOŻE ,JEZU UFAM TOBIE ,TY SIĘ TYM ZAJMIJ
 Anna: 10.10.2019, 15:18
 Panie Jezu Ty możesz wszystko, Ty jesteś samym Miłosierdziem ! Błagam, uzdrów moją Mamę, przedłuż jej życie, wspomóż mnie w Swojej łaskawości
 Teresa: 10.10.2019, 00:07
 Panie ratuj mnie.Nie mam sił do życia i tylko Ty możesz mi pomóc.>Nie mam sił gdy wkoło mnie ciemność . Przyjdż mi z pomocą, tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy. Uzdrów moją duszę i ciało. Udziel Marii łaski wiary i pociągnij Ją do Twojego serca. Uwolnij Ją z choroby i oświeć mocą Twojego Ducha.
 Morelas : 08.10.2019, 03:34
 Ty Panie wlożyłeś tyle wysiłku i dałeś tyle łask, a ja się od Ciebie odwrócłem. Teraz moje życie wewnętrzne bez Ciebie to pasmo samych cierpień i pustki o której nikt nie wie oprócz Ciebie. Okaż Panie miłosierdzie i udziel łaski ponownego nawrócenia. Błagam. Tylko Ty jesteś sensem życia. Pokladanie nadziei w rzeczach doczesnych i szukanien sensu, pociechy w kimś /czymś innym niż Ty prowadzi tylko do większej depresji i rozpaczy. Panie, nie pozwól żebym zginął. Nie po to za mnie umierałeś!!!
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej