Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rozmowa miłosiernego Boga z duszą grzeszną

- Jezus: Nie lękaj się, duszo grzeszna, swego Zbawiciela, pierwszy zbliżam się do ciebie, bo wiem, że sama z siebie nie jesteś zdolna wznieść się do mnie. Nie uciekaj, dziecię, od Ojca swego, chciej wejść w rozmowę sam na sam ze swym Bogiem miłosierdzia, który sam chce ci powiedzieć słowa przebaczenia i obsypać cię swymi łaskami. O, jak droga mi jest dusza twoja. Zapisałem cię na rękach swoich. I wyryłaś się głęboką raną w sercu moim.

- Dusza: Panie, słyszę głos Twój, który mnie wzywa, abym wróciła ze złej drogi, ale nie mam ani odwagi, ani siły.

- Jezus: Jam jest siłą twoją, ja ci dam moc do wałki.

- Dusza: Panie, poznaję świętość Twoją i lękam się Ciebie.

- Jezus: Czemuż się lękasz, dziecię moje, Boga miłosierdzia? Świętość moja nie przeszkadza mi, abym ci był miłosierny. Patrz, duszo, dla ciebie założyłem tron miłosierdzia na ziemi, a tym tronem jest tabernakulum, i z tego tronu miłosierdzia pragnę zstępować do serca twego. Patrz, nie otoczyłem się ani świtą, ani strażą, masz przystęp do mnie w każdej chwili, o każdej dnia porze chcą z tobą mówić i pragnę ci udzielać łask.

- Dusza: Panie, lękam się, czy mi przebaczysz tak wielką liczbę grzechów, trwogą mnie napełnia moja nędza.

- Jezus: Większe jest miłosierdzie moje aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią najświętsze serce swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia; przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności. Uniżonego serca nigdy nie odrzucę, nędza twoja utonęła w przepaści miłosierdzia mojego. Czemuż byś miała przeprowadzać ze mną [spór] o nędzę twoją. Zrób mi przyjemność, że mi oddasz wszystkie swe biedy i całą nędzę, a ja cię napełnię skarbami łask.

- Dusza: Zwyciężyłeś, o Panie, kamienne serce moje dobrocią swoją; oto z ufnością i pokorą zbliżam się do trybunału miłosierdzia Twego, rozgrzesz mnie sam ręką zastępcy swego. O Panie, czuję, jak spłynęła łaska i pokój w moją biedną duszę. Czuję, że mnie na wskroś ogarnęło miłosierdzie Twoje, Panie. Więcej mi przebaczyłeś, aniżeli ośmielałam się spodziewać albo pomyśleć byłam zdolna. Dobroć Twoja przewyższyła wszystkie moje pragnienia. A teraz zapraszam Cię do serca swego, przejęta wdzięcznością za tyle łask. Błądziłam jak dziecię marnotrawne po manowcach, a Tyś mi nie przestawał być Ojcem. Pomnażaj we mnie miłosierdzie Twoje, bo widzisz, jak słabą jestem.

- Jezus: Dziecię, nie mów już o nędzy swojej, bo ja już o niej nie pamiętam. Posłuchaj, dziecię moje, co ci pragnę powiedzieć: przytul się do ran moich i czerp ze źródła żywota wszystko, czegokolwiek serce twoje zapragnąć może. Pij pełnymi ustami ze źródła żywota, a nie ustaniesz w podróży. Patrz w blaski miłosierdzia mojego, a nie lękaj się nieprzyjaciół swego zbawienia. Wysławiaj moje miłosierdzie.

Dzienniczek św. Faustyny, 1485


Wasze komentarze:
 Ambrozy: 19.02.2020, 13:33
 Panie Miłosierny Przemień moje serce. Abym zawsze był Twój. Amen
 Piotr : 04.01.2015, 16:08
 Jezus pokazuje prawdziwą miłosc Boga do nas grzeszników ,nie jestesmy sami choc grzeszymy Ojciec NIebieski bardzo nas kocha i daje nie wyobrazalne miłosierdzie i miłosc . DZIEKUJEMY CI JEZU
 Piotr : 04.01.2015, 16:07
 Jezus pokazuje prawdziwą miłosc Boga do nas grzeszników ,nie jestesmy sami choc grzeszymy Ojciec NIebieski bardzo nas kocha i daje nie wyobrazalne miłosierdzie i miłosc . DZIEKUJEMY CI JEZU
 roman: 25.06.2013, 19:52
 Miłosierny Jezu bądź mi Zbawicielem.
 roman: 25.06.2013, 19:52
 Miłosierny Jezu bądź mi Zbawicielem.
 roman: 25.06.2013, 19:51
 Miłosierny Jezu bądź mi Zbawicielem.
 roman: 25.06.2013, 19:50
 Miłosierny Jezu bądź mi Zbawicielem.
 Kasia: 24.02.2013, 22:09
 Jezu, błagam, okaż miłosierdzie dla mojego Wujeczka, bądź dla Niego Miłosiernym Zbawicielem, Niech Twoja ofiara za Niego na krzyżu nie pójdzie na marne. BŁAGAM, Zlituj się nad Maciulkiem.
 GW: 29.05.2012, 19:35
 Jezu Milosierny okaz Swe Milosierdzie mej rodzinie i bliskim.


 barbara: 07.08.2011, 22:11
 Panie, tylko Ty i ja , Twoja litość i ja i tylko tyle o Panie kochany.
 Aga: 15.05.2011, 21:05
 Miłosierny Jezus nadzieją dla nas wszystkich...
 D....i..: 22.01.2011, 12:53
 piękne słowa niesamowite zrozumiałam coś przez nie. Jezu uwielbiam Cie przebacz mi me winy. kocham Cię
 S.: 09.09.2010, 23:55
 Dziękuję za ten tekst.
 przegrana: 05.11.2008, 10:43
 ach,ach czemu zwatpilam ,czemu ....... czemu mądrzylam ,a taka głupia byłam.O DOBRY JEZU .
 Angelika: 09.05.2007, 16:02
  Bóg jest dobry i wszystko co zamierzył , zasady , które nam dał są dla naszego dobra a nie zguby, mój przyjaciel Piotr ma swoją filozofię jeśli ktoś tu się modli niech wspomni czasem o nim by uznał że warto słuchać zaleceń , przykazań Bożych.
 A.: 14.12.2006, 22:23
 "Miłosiedzie Twoje na wieki wysławiać będę." Te Słowa jeśli się w nie wierzy są mocą: "Jam jest siłą twoją, ja ci dam moc do wałki."
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej