Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pan Jezus mnie uzdrowił

Najpierw żyłam w biegu i w wielkim pośpiechu: praca bardzo wyczerpująca, obowiązki w domu, stresy... Potem, po rozstaniu z mężem, jakby w letargu: żal, ból, rozpacz. I nagle szok: badania wykazały, że mam nowotwór złośliwy... Wszystko w jednej chwili przestało być ważne. Szłam, prawie nic nie widząc -jak gdybym nie dotykała ziemi; przechodziłam obok kaplicy przy szpitalu, weszłam tam i kiedy ujrzałam Jezusa Miłosiernego na pięknie namalowanym ogromnym obrazie, łzy trysnęły mi z oczu. Chrystus patrzył na mnie z wielką miłością. Nie pamiętam już, czy się modliłam czy tylko patrzyłam błagalnie; wiem tylko, że ogarnął mnie wielki pokój.

Kiedy powiedziałam swoim bliskim w domu o wynikach badań, byli przerażeni. Ja jednak zachowywałam pokój w sercu i pocieszałam wszystkich, że będzie dobrze (choć sama nie byłam jeszcze gotowa na poddanie się chemioterapii, której się po prostu bałam).

Będąc któregoś dnia na Mszy św., dowiedziałam się, że jest organizowana pielgrzymka do sanktuarium w Fatimie. Bardzo zapragnęłam tam pojechać, mimo że czułam się coraz gorzej. Wpłaciłam więc pieniądze i zaczęłam się przygotowywać do wyjazdu. Wszyscy wokoło odradzali mi to, mówiąc, że nie wytrzymam upałów w ciągu tych trzech tygodni podróżowania. Tylko moja córka mówiła: "Jeżeli, mamo, tak bardzo pragniesz tam pojechać, to zrób, jak ci serce podpowiada".

W końcu nadszedł dzień wyjazdu. Pożegnałam się z bliskimi i ze łzami w oczach wsiadłam do autokaru. Już podczas jazdy moje samopoczucie się poprawiło. Miałam tak wielką radość w sercu, jak nigdy dotąd; podziwiałam pięknąprzyrodę i przez łzy wielbiłam Boga ukrytego w urzekających krajobrazach. Jechaliśmy przez Bawarię, Austrię, Szwajcarię, Włochy, Francję, Andorę i Hiszpanię; widzieliśmy po drodze przepiękne Alpy, Pireneje i wiele cudownych sanktuariów (m.in. La Salette, Montserrat i Saragossę). Tak dotarliśmy do Fatimy. Zobaczyć to święte miejsce to naprawdę wielkie przeżycie. Kapłan, który jechał z naszą grupą, odprawiał Mszę św. w asyście wielu księży w kaplicy Objawień. Kiedy wymieniał intencje, w jakich sprawował Najświętszą Ofiarę, usłyszałam nagle, że za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej modli się o moje zdrowie (okazało się, że to moi przyjaciele go o to poprosili). Dziękuję Bogu, że stawia na mojej drodze ludzi o tak wielkich sercach.

Następnego dnia udałam się na plac przed kaplicą Objawień, aby przejść na kolanach do Matki Bożej, odmawiając różaniec, dziękując za to, że mogłam przyjechać do tego cudownego sanktuarium, i prosząc o zdrowie. Nocą zaś przyśniło mi się, że w momencie gdy docieram do Matki Bożej, z kolana wychodzi mi jakaś narośl - był to nowotwór.

Nadszedł czas powrotu. Po drodze pojechaliśmy jeszcze m.in. do sanktuarium w Lourdes, gdzie w wielkim skupieniu odprawiliśmy drogę krzyżową i uczestniczyliśmy we Mszy św. Umocnieni na duchu, zaopatrzyliśmy się w wodę ze źródła i w wielkiej zadumie oraz pełni wdzięczności żegnaliśmy Matkę Bożą w grocie Massabielle.

Kiedy dotarliśmy do Polski, udaliśmy się do Lichenia, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. dziękczynnej za szczęśliwe pielgrzymowanie. Ten czas był dla mnie wielkim darem od Boga, okresem zatrzymania się, przemyśleń, refleksji nad sensem życia. Czułam się wtedy zupełnie dobrze i szczęśliwa wróciłam do pracy.

Po powrocie zgłosiłam się do lekarza. Od czasu wykrycia u mnie choroby mijało właśnie 8 miesięcy i nowotwór był już bardzo duży. Lekarze byli bardzo zaniepokojeni. Poddano mnie natychmiast chemioterapii, w dużej dawce. Podczas wlewu lekarstwa raz po raz dostawałam zapaści. Mimo to w ręku cały czas trzymałam różaniec, na stoliku przy moim łóżku stała figurka Matki Bożej Fatimskiej, a obok w buteleczce woda z Lourdes. Tak zaczęła się droga cierpienia, którą dane mi było przejść. W szpitalu pocieszałam innych pacjentów, przekazywałam im wiarę i nadzieję, w domu jednak - gdy przychodziły bóle, dreszcze, uderzenia gorąca, mdłości, odczuwanie we wszystkim metalicznego zapachu i gdy najmniejszy szmer wydawał mi się hałasem nie do zniesienia - zwinięta jak ślimak, ukrywałam łzy, tak by nikt z bliskich ich nie widział. A żeby moje cierpienie się nie marnowało, powierzałam je Panu Jezusowi, za swoich bliskich.

I tak przemierzałam drogę między szpitalem a domem, żyjąc od jednego cyklu chemioterapii do następnego. Wkrótce potem miałam operację, następnie znów chemioterapię i jeszcze napromieniowanie. Od tego czasu minęły już trzy lata. Pan Jezus mnie uzdrowił. Teraz czuję się dobrze, mogę wykonywać lekkie prace w domu. Każdego dnia, tuż po obudzeniu się, oddaję chwałę Panu i dziękuję Mu za wszystko. Jezu, ufam Tobie!

Ufająca Jezusowi Miłosiernemu
Alicja


Wasze komentarze:
 Paweł: 15.12.2013, 21:53
 Panie Boże przebacz mi wszystkie grzechy i nawróć mnie proszę Ciebie Daj mi moc Wiary i uzdrów mnie od nałogu picia alkoholu i palenia papierosów pomóż mi być szczęśliwym człowiekiem kochałem Cię Boże, kocham i będę kochał Wierzę W Ciebie Panie Jezu i tylko w Ciebie. Proszę odpuść mi wszystkie grzechy i proszę o przebaczenie jestem z Tobą Kocham Ciebie Boże.
 gosia: 21.10.2013, 19:05
 Panie Jezu przepraszam Cię za brak ufności, proszę dodaj mi wiary i ufności, aby całkowicie oddała Tobie życie swoje
 krystian: 16.10.2013, 20:34
 Chryste przyjacielu dzieki ze dales mi szanse Cie poznac . Panie krzycze do Ciebie glosno PANIE JEZU kocham Cie
 Marcin: 26.09.2013, 18:42
 Uzdrów mnie Panie z mojego nałogu. I spraw, abym nigdy od Ciebie nie odszedł.
 Brat: 19.09.2013, 18:07
 Panie Jezu proszę uzdrów mnie z grzechu, który mnie trawi. Już raz to zrobiłeś a ja ponownie wpadłem w sidła szatana. Miej nade mną miłosierdzie.
 darek: 12.09.2013, 23:30
 Zyjemy prędkością dnia powszedniego,gromadzimy bogactwa,mamy ambicje...czasem zazdrościmy komuś że jest lepszy.Budujemy dom z kartek.A to wszystko nic nie warte jeśli się nie widzi w drugim człowieku Pana Jezusa.Ten domek z kart może szybko się rozlecieć.Każdy dzień policzony...
 andrzej: 18.08.2013, 21:51
 Jezu,bez Twojej pomocy zginę.Jezu Ufam Tobie
 Ja : 30.07.2013, 19:07
 dziękuje ci Jezu za wszystko za życie za to ze oddycham.
 maria: 08.05.2013, 14:49
 Jezu ulecz moje dolegliwości abym mogła swobodnie modlic sie Amen


 MAMA: 14.04.2013, 01:02
 JEZU UFAM TOBIE , ZMLUJ SIE NAD NAM
 Iwona: 22.02.2013, 20:53
 I nie ma innego imienia na Ziemi przez które możesz być uleczony człowieku JEZUS
 Leszek: 23.01.2013, 15:58
 Jezu Miłosierny uzdrów mnie.Błagam.
 zbyszek: 04.01.2013, 07:25
 Jezu ufam Tobie
 higi: 25.11.2012, 13:14
 Przepraszam Cię Jezu, że przez tyle lat nie doceniałam miłość jaka mnie dażysz.dziękuję Ci Panie Jezu,ze zawsze jestes przy mnie i zawsze mogę liczyć na Twa pomoc.Ja też Ciebie Jezu kocham.
 Mariusz: 03.09.2012, 18:00
 Panie Jezu,nie mogę opuścić moich bliskich bardzo potrzebuje twojej pomocy,ufam ci kocham cie Proszę was ludzi o modlitwe za mnie i moją rodzine do Pana Jezusa
 hania: 30.08.2012, 12:08
 Panie Jezu uzdrów mnie. Proszę Cię bardzo. Nie mogę opuścić swoich bliskich. Ty wiesz w jakiej jestem sutuacji.
 A.Sz.: 25.06.2012, 00:37
 Panie Boże- DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM I PROSZĘ...
 Waszek: 04.06.2012, 10:26
 Panie Jezu spraw bym mógł Cię bardziej kochać.
 Basia: 23.05.2012, 19:57
  Pan Jezus mnie wybawił z ucisku, utrapienia i prześladowania w pracy mojej pani dyr. Chwała Panu,Dziękuję Ci Kochany Panie Jezu ! ! !
 Monika: 24.04.2012, 15:56
 Pan Bóg mi błogosławi każdego dnia, Matka dodaje sił do bycia dobrym, do kochania Go mocniej i ufania Mu... Jezu ufam Tobie.
[1] [2] (3) [4] [5]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwy do Ducha ŚwiętegoModlitwy do Ducha Świętego

Litania do Ducha ŚwiętegoLitania do Ducha Świętego

Modlitwa o siedem darów Ducha ŚwiętegoModlitwa o siedem darów Ducha Świętego

Medytacja na Zesłanie Ducha ŚwiętegoMedytacja na Zesłanie Ducha Świętego

Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)

Niech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła IINiech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej