Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezus uzdrowił moją mamę z raka

Moja mama ma dopiero 67 lat. W zeszłym roku na początku mojego urlopu, który przypada co 2 lata, gdyż pracuję w Australii, mieliśmy wspólnie jechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Tuż przed moim wyjazdem na lotnisko w Melbourne dowiedziałem się, że ze wspólnego pielgrzymowania nic nie wyjdzie, bo ogromna narośl, która wyrosła w ciągu kilkunastu raptem godzin, uniemożliwiła mamie normalne odżywianie i niezwykle utrudniła oddychanie. Jak się później okazało, był to typowy objaw chłoniaka, czyli nowotworu układu limfatycznego (chłonnego). W związku z tym, że odwołanie rezerwacji na pielgrzymkę nie było już możliwe, mamę zastąpił mój bratanek Kuba. Postanowiliśmy, że intencją naszej pielgrzymki, jeśli jest to zgodne z wolą Pana Jezusa, będzie powrót do zdrowia mamy i babci. Na pielgrzymim szlaku zanosiliśmy do miłosiernego Boga tę jedną tylko prośbę. Po przyjeździe do domu w dalszym ciągu, ale już razem z mamą, zanosiliśmy tę intencję Panu, modląc się głównie koronką do miłosierdzia Bożego.

Diagnoza lekarzy była jednoznaczna: chłoniak o wysokim stopniu złośliwości. Leczenie - 8 serii najmocniejszej chemoterapii, tzw. czerwonej. Ale wcześniej w trybie odwróconym 5 serii radioterapii w celu zlikwidowania narośli w jamie ustnej, gdyż w czasie trzech tygodni oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych pobranego wcześniej wycinka, przy odżywianiu się przez rurkę do napojów jedynie niektórymi płynnymi substancjami, mama znalazła się na granicy psychicznego i fizycznego wyczerpania. Do tego doszło jej załamanie i utrata wiary w to, że może jeszcze kiedykolwiek wyzdrowieć.

Terapia musiała być odwrócona, choć zwykle radioterapia następuje po chemoterapii. Już po trzeciej radioterapii narośl w ustach całkowicie zniknęła. I to był punkt zwrotny nie tylko w chorobie, ale przede wszystkim w nastawieniu psychicznym mamy. Od tej pory mama trwała mocno w wierze, czego świadectwem było chociażby bardzo częste powtarzanie: "wola boska" i ścisłe wiązanie z nią wszystkiego, co się działo. Podczas licznych wizyt w szpitalu Instytutu Onkologii w Krakowie przy ul. Garncarskiej mama pocieszała i umacniała swoje współpacjentki. Jej stan z dnia na dzień się poprawiał. Niby efekt leczenia, jednak w opinii lekarzy - cud. W tym aspekcie wszyscy byli niezwykle zgodni: oprócz efektów podjętego leczenia musiało być coś jeszcze, gdyż nigdy w takim stopniu i tak do końca samo leczenie nie przynosi takiego efektu. Ta opinia została utwierdzona po kilku seriach chemoterapii. Obecnie mama jest po ostatniej i czuje się dobrze. Na niej kuracja została zakończona, bo lekarze stwierdzili: "dzięki leczeniu i przy niewątpliwej interwencji Kogoś jest pani zdrowa". Pan jest miłosierny!

ks. Grzegorz Gaweł TChr, Australia

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2008Wasze komentarze:
 ćierpiący: 12.08.2016, 19:45
 Panie Boże ratuj mnie nie wiem co mi jest uzdrów mnie! Błagam
 ola: 09.08.2016, 00:50
 Panie Jezu prosze z całego serca prosze o uzdrowienie mojej kochanej kuzynki Martyny ma dopiero 20 lat a rak złośliwy uda prawego nie ustępuje są przeżuty guzy rosną jak na drożdżach ciężko jej oddychać i czuje ból.Ona nie może umrzeć .NIE MOŻE! Jest za młoda za dużo rzeczy przed nią ma kochaną rodzine i młodszą siostre Panie całą nasza rodzina znajomi przyjaciele sąsiedzi moglą się o jej uzdrowienie wysłuchaj naszych błagań bo tylko ty możesz ją już uzdrowić lekarze nie dają już jej szans prosze...
 Karina: 06.08.2016, 23:02
 Miłosierny Jezu Chryste pokornie proszę Cię o łaskę uzdrowienia z chorób mojego męża Piotra i uzdrowienia jego oczu, a także łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej mojej cioci Heleny. Jezu ufam Tobie, w Tobie pokładam nadzieję!
 gosia: 17.07.2016, 23:37
 Panie Boże proszę Cię z całego serca o łaskę zdrowia dla mojego kochanego taty który walczy z rakiem. Pozwól aby mógł jak najdłużej cieszyć się życiem
 Anna: 13.01.2016, 20:01
 Blagam Panie Boze jesli taka Jest Twoja Wola Blagam o Uzdrowienie mnie z czerniaka z przerzutami do pluc, watroby i mozgu ;( Wiem ze Nie raz Nie myslalam o Tobie zajeta sprawami mniej waznymi , teraz mam jednak dla Kogo Zyc zeslales mi Boze Mojego Chlopaka dla ktorego Chce Zyc z Calego Serca, Zalozyc z Nim Rodzine i Urodzic mu kiedys Dzieci Nikt Mnie Nigdy Nie Kochal nawet Moi Rodzice dopiero Moj Chlopak Pokochal Mnie Bezgranicznie Calym Sercem, Blagam Panie Wysluchaj Mnie i Jesli Bedzie Dane mi Zyc dla Niego, Byc przy Nim i Odwdzieczyc sie mu za Wsparcie Blagam Wysluchaj Mnie Panie. Wiem ze sa Ludzie Bardziej potrzebujacy dlatego Panie Ja Bede Cierpliwie Czekala na Cud. Niech sie Twoja Wola Panie Stanie. Amen.blagam o modlitwe za mnie calym sercem
 Kasia: 29.12.2015, 16:56
 proszę o modlitwę za mnie mam 22 lata tak bardzo chciałabym wyzdrowiec. .
 BEATA: 21.10.2015, 19:14
 Greg prosze o kontakt na priv
 Maria Elżbieta: 21.08.2015, 18:18
 Jezu pomóż mi wyleczyć się z choroby nowotworowe. Błagam ludzi dobrej woli o modlitwę za mnie. Choruję już 5 rok.
 Greg: 30.07.2015, 21:02
 Witam proszę o kontakt wszystich których znajomi cierpią na nowotwory,moja mama została uzdrowiona 3 lata temu i jest ok . Wiem co przeżywacie , mogę pomóc na 100 % bezinteresownie


 Teresa: 02.06.2015, 14:03
 Panie Jezu poprzez Ciebie proszę o modlitwę i wstawiennictwo za mną do naszego Stwórcy o uzdrowienie moich płuc z komórek nowotworowych. Wiem że ta cudowna zmiana się dokonała. Serdeczne podziękowania dla wszystkich wspierających mnie swoją modlitwą.
 Rafał: 09.05.2015, 23:33
 Proszę o modlitwe i wstawiennictwo w intencji mojej mamy, która walcząc z rakiem strasznie cierpi. Boże dopomóż...
 basia: 05.04.2015, 18:34
 Kochany Panie Jezu daj zdrowie mojemu tatusiowi bądź przy nim i pomóż mu pokonac nowotwór tyle razy juz wysuchales mnie wierze ze tym razem też mnie wysluchasz.Niech sie dzieje Twoja wola Boże nie moja.
 Rozalia: 31.03.2015, 19:52
 Panie Jezu Chryste,proszę Cię o uzdrowienie mojej babci,ma nowotwora,proszę Cię z całego serca,ponieważ wiem,że ona pragnie jeszcze być tu z nami,proszę Cię,aby operacja się udała.Proszę.Dziękuję za wszelkie łaski.
 Aneta: 30.03.2015, 10:37
 Ukochany Janie Pawle II, błagam o Twe wstawiennictwo u Najświętszej Mari Panny i Jezusa, bardzo proszę, mój ojciec jest chory na nowotwór trzustki z przerzutami,błagam o jego uzdrowienie. O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy. Módlmy się za wszystkich chorych.
 Synowa: 24.03.2015, 00:49
 Panie Jezu Miłosierny proszę Ciebie o uzdrowienie mojego teścia Andrzeja z raka.
 leszek: 16.03.2015, 13:02
 Ludzie wierzcie, na własnym przykładzie wiem, jaka jest siła Boga!!!!!!!!
 iwona: 14.03.2015, 11:25
 prosze o modlitwe o zdrowie mam nowotwór
 Jolanta: 19.01.2015, 23:26
 Panie Boże Najwyższy,błagam Cię o ochronę przed tą straszną chorobą dla mnie i męża. Błagam o błogosławieństwo na dalsze lata zdrowego życia. Gdyby jednak okazało się że któreś z nas zapadło na tę chorobę odwróć ją,błagam. Poddajemy się Twojej Woli Panie i wierzymy,że wszystko będzie dobrze. WOLA TWOJA I MIŁOŚĆ PANIE DZIAŁA CUDA. WIERZĘ.
 Basia: 18.01.2015, 17:08
 Panie mój najdroższy, Ty wszystko możesz, błagam Cię uzdrów mnie z tej strasznej choroby.
 paweł: 12.01.2015, 20:20
 Jezu pomóż mojej mamusi wygrać z chorobą nowotworową proszę cię !
[1] (2) [3] [4] [5]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 4Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 3

Modlitwa do św. Ojca PioModlitwa do św. Ojca Pio

Św. Ojciec PioŚw. Ojciec Pio

Modlitwa do bł. Józefa StankaModlitwa do bł. Józefa Stanka

Modlitwa do św. LinusaModlitwa do św. Linusa

Modlitwa do św. KonstancjuszaModlitwa do św. Konstancjusz

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej