Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Wawrzyńca

Wspomnienie liturgiczne 10 sierpnia

Św. Wawrzyniec, diakon, męczennik. Był jednym z siedmiu diakonów Kościoła rzymskiego za czasów papieża Sykstusa II. Zarządzał dobrami kościelnymi. Opiekował się ubogimi. Podczas prześladowania za cesarza Waleriana, przewidując swoją śmierć, rozdał biednym majątek kościelny W kilka dni po męczeństwie papieża Sykstusa prefekt Rzymu zażądał wydania skarbu kościelnego. Wawrzyniec zgromadził ubogich i odpowiedział: "Oto są prawdziwe skarby Kościoła." Według tradycji został umęczony na rozpalonej kracie 10 sierpnia 258 r. Imię Świętego wymienia się w Kanonie rzymskim. Jest patronem Hiszpanii (Filip II w hołdzie Świętemu wybudował swój królewski pałac Escorial w kształcie kraty), Norymbergi; bibliotekarzy, kucharzy, piekarzy, studentów, ubogich.

W ikonografii św. Wawrzyniec przedstawiany jest jako diakon w dalmatyce, czasami jako diakon ze stułą. Jego atrybutami są: księga, krata, palma, otwarta szafka, a w niej księgi Ewangelii, sakiewka, zwój.

Krótka modlitwa do św. Wawrzyńca

Boże, dzięki żarliwej miłości ku Tobie, św. Wawrzyniec wypełnił wiernie swą służbę i dostąpił chwalebnego męczeństwa. Pozwól nam ukochać to, co on ukochał i praktykować to, czego on nauczał. Amen.

Modlitwa do św. Wawrzyńca

Święty Wawrzyńcze, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami.

Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła.

Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich.

Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego.

Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Prośba do św. Wawrzyńca

Święty Wawrzyńcze Męczenniku, proś za nas,
Módl się za nami,
U Jezusa Pana, wstawiaj się za nami.
Aby nam raczył odpuścić wszystkie nasze złości,
A po śmierci nas przyjął do wiecznej radości.

św. Wawrzyniec

Wasze komentarze:
 Malgosia: 16.12.2023, 18:25
 Sw wawrzyncze pros za mną u najświętszej Panny Maryi o umiłowanie przykazań wypełnienie ,Woli Jezusa, broń mnie przed wrogami mej duszy i ciała ,dopomóż mi znaleźć godne mieszkanie i pracę i służyć tylko p Jezusowi i Najświętszej Maryi Pannie włączaj mnie zawsze we wszystkie święta tak abym mogła wielbić Boga w moim życiu nie pozwól bym się pomyliła ,strzeż mnie przed bezbożnościa.
 Maria: 11.08.2023, 01:22
 Sw.Wawrzyncze chron nas od wszelkich nieprzyjaciol duszy i ciala ale i od ich podstepnosci, ukroc moca swoja ich dzialanie -wiesz o co i kogo chodzi. Mojemu pradziatkowi, ktrego mogily juz dawno nie ma po spoczeli w jego miejscu inni czlonkowie rodziny a on poszedl w zapomnienie -upros adr nieba i pros Jego sp.dusze o opieke nade mna i innymi. Matko Najswietsza - nie pozwol aby nas dotknelo zlo. JEZU UFAM TOBIE!!!!!!!!!!!!!
 Genowefa: 10.08.2023, 16:07
 Święty Wawrzyńca proszę Cię o szczęśliwe rozwiązanie ważnej sprawy na większą chwałę Bożą , pomoc bliznim i mój pożytek duchowy.
 Maria: 21.07.2023, 11:30
 Swiety Wawrzyncze prosze Cie o powrot do zdrowia dla syna i dla mnie W intencji pomocy Twojej we wszystkich intencjach naszych:zawodowych/o etatowa prace/,mieszkaniowych/o udaremnienie zla ze strony nieprzyjaciol/,osobistych,rodzinnych ,spolecznych. Bog zaplac za modlitwe.
 Jola : 13.08.2022, 07:15
 Sw Wawrzyńcze proszę uproś potrzebne łaski dla moich wnuków u Pana Boga naszego Wszechmogacego.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej