Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Augustyna

Wspomnienie liturgiczne 28 sierpnia

Św. Augustyn, biskup, doktor Kościoła. Urodził się w roku 354 w Tagaście. Syn Patrycjusza i św. Moniki (27 sierpnia). Kształcił się w Tagaście, Madurze i Kartaginie. Mimo troskliwego wychowania przez matkę, w młodości prowadził życie grzeszne. W 17 roku życia związał się z kobietą, która urodziła mu syna - Adeodata. Konkubinat ten trwał 15 lat. Jako nauczyciel retoryki, związany ze środowiskiem manichejczyków, pracował w Kartaginie, Rzymie i Mediolanie. Tam słuchał kazań św. Ambrożego, dzięki którym podjął lekturę Pisma Świętego. W roku 386 doznał duchowego wstrząsu, który spowodował nawrócenie. W Wielkanoc 387 r. wraz ze swoim synem przyjął chrzest. Rezygnując z pracy powrócił do Afryki. Podczas podróży, w Ostii umarła mu matka. Po powrocie do Afryki sprzedał swój skromny majątek i w Tagaście założył klasztor, w którym przebywał do 391 r. Wtedy otrzymał święcenia kapłańskie. W pięć lat później został biskupem Hippony. Dał się poznać jako gorliwy i mądry pasterz. Zajął zdecydowaną postawę wobec błędów manicheizmu, donatyzmu i pelagianizmu. Jego nauka filozoficzna, teologiczna ogarnęła cały Kościół Zachodni. Wywarł ogromny wpływ na duchowość chrześcijaństwa, a także na życie zakonne. Jego mowy i pisma zalicza się do najświetniejszych dzieł chrześcijaństwa. Najbardziej znane są "Wyznania". Umarł 28 sierpnia 430 r. podczas oblężenia Hippony przez Wandalów. Jest jednym z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego. Patron augustianów, kanoników regularnych, magdalenek, Kartaginy; drukarzy, wydawców, teologów. Jego relikwie znajdują się w kościele S. Piotro in Ciel d’Oro w Pawii.

"Nauczcie się kochać siebie, nie kochając samych siebie."
"Prawdziwa wolność polega na czynieniu dobrze z radością."

W ikonografii św. Augustyn przedstawiany jest w stroju biskupim, czasami jako zakonnik. Jego atrybutami są: anioł mówiący mu do ucha, dziecko nad brzegiem morza przelewające wodę do dołka, księga, pastorał, serce w dłoni, serce przeszyte dwiema strzałami, uczeń lub grupa uczniów.

Krótka modlitwa do św. Augustyna

Panie, odnów w Twoim Kościele ducha, którym natchnąłeś św. Augustyna, Twojego biskupa. Spraw, abyśmy napełnieni tym duchem pragnęli Ciebie jako prawdziwego źródła mądrości. Amen.

Modlitwa świętego Augustyna do Ducha Świętego

Oddychaj we mnie, Duchu Święty, abym święcie myślał. Przymuszaj mnie, abym święcie postępował. Pobudzaj mnie, abym miłował tylko to, co święte. Umacniaj mnie, abym strzegł tego, co dobre. Strzeż mnie, Duchu Święty, abym Cię nigdy nie utracił. Amen.

Modlitwa św. Augustyna do Ducha Świętego o mądrość

Oto jesteśmy, Panie, Duchu Święty.
Jesteśmy – wprawdzie obciążeni grzechem,
lecz zgromadzeni w imię Twoje.
Przyjdź do nas i bądź z nami,
Racz obmyć nasze serca
i naucz nas, co mamy czynić,
dokąd mamy zmierzać,
Powiedz, co mamy podjąć,
abyśmy wsparci Twoją mocą
Tobie zdołali podobać się we wszystkim.

Modlitwa do św. Augustyna o pomoc w drodze do Boga

Wspaniały Doktorze Łaski, Święty Ojcze Augustynie! Ty, który wyśpiewałeś cuda miłosiernej miłości Boga zdziałane w Twojej duszy, dopomóż nam ufać zawsze i jedynie w pomoc Bożą. Ty poznałeś ciemności błędu, byłeś skowany więzami pychy i zmysłowości, znosiłeś udrękę oddalenia od Boga, poznałeś grzech, ale przez modlitwy i błagania Twojej matki, świętej Moniki, potężna ręka Pana wyrwała Cię z ciemności i zanurzyła w Królestwie światła. O wielki Święty Augustynie, dopomóż i nam odnaleźć Boga, wieczną Prawdę, prawdziwą Miłość i umiłowaną Odwieczność. Naucz nas wierzyć i żyć w łasce, zwalczając nasze namiętności. Bądź z nami w drodze do Życia bez końca, aby widzieć, kochać i nieustannie wielbić Pana Boga. Amen.

Modlitwa św. Augustyna na gorszy dzień

Boże życia naszego, są dni, kiedy brzemię na naszych barkach wydaje się nie do uniesienia, kiedy droga staje się nieskończoną udręką, a szare niebiosa wiszą nad nami złowróżbnie. Są dni, kiedy w życiu naszym nie słychać muzyki, serce próżno wygląda drugiego serca, a dusza ze strachu truchleje. Oświecaj wówczas nam drogę, poprowadź wzrok tam, gdzie niebo skrywa swoją obietnicę, a serce tam, gdzie rozbrzmiewa muzyka. Daj nam poczucie jedności z bohaterami i świętymi każdego czasu i przynaglij naszego ducha, żebyśmy mogli być oparciem na drodze do Twej chwały i czci dla dusz tych wszystkich, którzy idą z nami przez życie. Amen.

św. Augustyn

Wasze komentarze:
 Radosław : 15.07.2023, 00:07
 Święty Augustynie proszę o wstawiennictwo, uzdrowienie, uwolnienie i nawrócenie Córki do Pana Boga oraz uzdrowienie mojego Ojca.
 KRYSTYNA : 25.06.2023, 13:42
 SW. AUGUSTYNIE PROSZĘ O WSTAWIENNICTWO DO BOGA -O ŁASKĘ UZDROWIENIA Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ, JEŻELI JEST TAKA WOLA BOŻA
 myszka: 14.06.2023, 15:46
 Św,Augustynie błagam wstaw się za moim mężęm, za Twoim wstawiennictwem uzdrów Go,
 Mama: 29.08.2022, 08:46
 Święty Augustynie wstaw się za moim synem. Proszę o jego nawrócenia i uwolnienie z grzechu. Zlituj się Boże nad krwawiącym sercem matki. Wysłuchaj mych próśb za wstawiennictwem św. Augustyna.
 Kasia: 28.08.2022, 22:25
 O uzdrowienie i ustanie wszelkich przeciwności w życiu Kasi. O przywrócenie relacji , skruszenie serca przyjaciela wobec mnie.
 Anna: 28.08.2022, 14:42
 Święty Augustynie błagam o pomoc dla mnie, córek Anny i Aleksandry i męża Grzegorza. Błagam o pomoc w wyrwaniu ze zła. Proszę o uwolnienie , uzdrowienie i nawrócenie.Proszę o Twoje wstawiennictwo u Dobrego Boga. Jezu miłosierdzia! Mamo Boża ratuj.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej