Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Januarego

Wspomnienie liturgiczne 19 września

Św. January, biskup, męczennik (zm. 305). Niewiele informacji zachowało się o Świętym. Był biskupem Beneventu. Według dokumentu z V wieku, kiedy wybuchło prześladowanie chrześcijan za cesarza Dioklecjana, został aresztowany jego diakon Sozjusz. January udał się do więzienia, aby go pocieszyć. Towarzyszyli mu diakoni: Festus i Dezyderiusz. Wszystkich aresztowano. Kiedy nie chcieli złożyć ofiary bożkom, skazano ich na pożarcie przez dzikie niedźwiedzie w amfiteatrze. January jest głównym patronem Neapolu, gdzie w katedrze znajdują się jego relikwie. Kilkakroć w ciągu roku powtarza się tzw. cud św. Januarego. Na oczach pielgrzymów zakrzepła krew Świętego, przechowywana w dwóch zamkniętych ampułkach, blisko czaszki w relikwiarzu, staje się płynna i pulsująca, jakby świeżo wylana. Zjawisko to jest notowane od XIV wieku.

W ikonografii św. January przedstawiany jest w stroju biskupim z paliuszem lub w tunice i płaszczu. Jego atrybutami są: fiolki z krwią w dłoniach aniołów, gałązka palmowa, korona, krzyż biskupi trzymany przez anioła, lwy u jego stóp, miecz.

Krótka modlitwa do św. Januarego

Boże, dzięki któremu czcimy dziś pamięć Twojego męczennika, św. Januarego, spraw, abyśmy mogli również cieszyć się jego towarzystwem w życiu wiecznym. Amen.

Modlitwa do św. Januarego

Boże, który nas pocieszasz doroczną uroczystością świętych Męczenników Twoich, Januarego i towarzyszy jego, spraw miłościwie, abyśmy uciekając się do ich pośrednictwa, przykładem cnót ich do wiernej Tobie służby się pobudzili. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który króluje w Niebie i na ziemi. Amen.

św. January

Wasze komentarze:
 Ewa: 19.09.2023, 19:48
 Św January proszę pomóż synkowi w mowie
 Danuta: 19.09.2023, 19:20
 Panie dziękuję za cud krwi Św.Januarego.Przez jego wstawiennictwo błagam w pokorze o dar zdrowia dla córki,syna męża i dla mnie.By nasze dzieci założyły szczęśliwe rodziny.Polecam Ci moją ojczyznę Panie bądź uwielbiony.
 MALGORZATA: 19.09.2023, 14:41
 SW JANUARY PROSZE WSTAW SIE U BOGA ZA MNA I MOJA CALA RODZINE ORAZ ZA DUSZE W CZYSCIU CIERPIACE
 Dominik: 19.09.2023, 10:02
 Św. January pomódl się za moją rodzinę. Dziękuję.
 Maria: 19.09.2023, 09:27
 Sw.January prosze Cie w intencji wybawienia z choroby Jerzego i Grzegorza oraz o prace dla nich. O dobrych wspolmazonow/o wybawienie nas z nienawisci ze strony nieprzyjaciol/. Dziekuje bardzo.
 Maria: 19.09.2023, 09:23
 Swiety January prosze Cie w intencji blagalnej o pomoc we wszystkich potrzebach mojego syna i moich: o cud uzdrowienia nas - znalezienie etatowej pracy dla syna na czas nieokreslony - o pomyslne rozwiazanie trudnuch spraw:mieszkaniowych,remontowych,rodzinnych. Dziekuje bardzo.
 marzena aneta: 19.09.2023, 08:16
 Modlitwa do Januarego Świętego dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno módl się za nami dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą domu kupno dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie dzieci moje dobre szczęśliwe wierzące zdrowe dzieci rodzeństwa dobre szczęśliwe wierzące zdrowe dzieci wszystkie dobre szczęśliwe wierzące zdrowe na całym świecie dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o pieniądze żebym miała zawsze dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę oto żeby mieli pieniądze wszyscy i je szanowali dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę żeby nikt nie kradł nie oszukiwał z tego będziemy sądzeni zdamy Bogu sprawe dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję January Święty kocham Cię bardzo mocno proszę o prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Agnieszka : 19.09.2023, 05:41
 Sw January pomagaj w trudnościach dnia codziennego i módl się za nami abyśmy w życiu podążali za Bogiem i dostąpili zbawienia🌹
 B.: 08.05.2023, 10:25
 Proszę o spełnienie moich marzeń

 marzena aneta: 19.09.2022, 13:46
 Święty January módl się za nami Święty January kocham Cię proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Anna: 19.09.2022, 13:41
 Święty January błagam o pomoc dla mnie i rodziny. Proszę o uwolnienie od zła, uzdrowienie i nawrócenie.O potrzebne łaski. Matko Boska ratuj błagam.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej