Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Podczas nauki

Spis modlitw podczas uczenia się

Modlitwa przed nauką

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze, dodaj nam ochoty i zdolności, by nasza nauka była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa po nauce

Dzięki Ci Boże za światło tej nauki, pragniemy, abyśmy nią oświeceni, mogli Cię zawsze wielbić i wolę Twoją wypełniać. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa o błogosławieństwo w nauce

Trójco Przenajświętsza, źródło doskonałości, miłości. i prawdy. Twój jest świat, stworzenia i ja. Niechaj każde zjawisko i zdarzenie mówi mi o Tobie i Twojej wielkości.

Duchu prawdy, prowadź mnie do coraz lepszego poznania świata i siebie samego oraz sensu istnienia. Daj gorące umiłowanie prawdy, radość w dochodzeniu do niej i męstwo w jej wyznawaniu. Chryste, Ty jesteś drogą, spraw, proszę, aby wszystkie ścieżki i drogi mego życia, na których się znajduję, prowadziły w końcu do Ciebie i bym wraz z Tobą doszedł do domu Ojca. Błogosław i udziel mi wytrwania w zdobywaniu wiedzy i poprawnego jej rozumienia, aby mnie zbliżała coraz bardziej do Ciebie i służyła nienagannie Narodowi i Kościołowi Bożemu. Amen.

Modlitwa za dzieci, które się uczą

O Boże, nieskończona mądrości i dobroci, ześlij swego Ducha mądrości, by swym światłem oświecił umysły i serca naszych dzieci.

Prosimy cię: niech nauka nie oddali ich od Ciebie, ale niech będzie dla nich zawsze poszukiwaniem prawdy i zdobywaniem odpowiednich umiejętności, aby jutro zajęły swe miejsce w społeczeństwie, by mogły uczciwie zarabiać na życie i lepiej pomagać swym bliźnim. Amen.

Modlitwa do św. Alojzego o uproszenie powodzenia w naukach

Prosimy Cię, Panie, aby nam, którzy nadzieję naszą pokładamy w łaskawej opiece błogosławionego Alojzego, Patrona naszych nauk, Duch Święty z pomocą przyjść raczył, aby nam i serca nasze łaskawie oczyścić i rozum nasz oświecić raczył, żebyśmy duszą oczyszczoną i niebieskim światłem oświeconą doczesne nauki pojmując, do których nas powołałeś, nabyli mądrości Świętych. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Wasze komentarze:
 andrzej: 04.10.2009, 13:35
 duchy święty ja ci skład miłość i zaufanie zdolność z tego że trzebać aby że nauczysz mnie kapłaństwa żeby jak dzieckiem to byłem chrzet ja ciebie ja muszę ciebie przeproszyć.
 paula: 24.09.2009, 18:13
 Duchu Święty pomóż mi nie poddawać się rozpaczy i bądź przy mnie jutro na egzaminie poprawkowym. Dodaj mi sił abym się nie poddała..
 K.J.Mama Martynki: 17.09.2009, 09:56
 Duchu Świety,kiedys odmawiając tę modlitwe prosiłam o łaski dla mnie ,teraz moja 7 letnia córeczka tak bardzo Cie potrzebuje,w jej imieniu bardzo prosze oswiec jej umysł,serce i dusze,by mogła czerpac z tej nauki jak najwiecej,prosze by nauka czytania która sprawia kłopot,i czym bardzo sie przejmouje,prosze aby zaczeła sobie radzic z tym czytaniem,aby to ja umocniło ze umie czytać,aby z radościa mogła ćwiczyc to czytanie razem ze mna w domku,z Twoją obecością i prosze aby były dobre efekty abysmy mogli cieszyc sie tym ze się udaje,prosze aby jej ambicja sie zrealizowała,ona tak bardzo chcę być wzorowa,chociaz dla mnie wystarczy aby sobie dobze radziła i chętnie przyswajała wiedze ,i chętnie chodziła do szkoły,aby mogła wyuczyc sie na wartosciowego człowieka,aby kiedyś w przyszłości mogła być dobrym człowieka.Prosze z całego serca jej Duchu Świety nie opuszczaj jej,prosze badz przy niej.
 faula: 09.09.2009, 17:25
 Duchu Święty ty wiesz jak jest trudno. Pomóż mi , aby wszystko się jakoś ułożyło, bądź ze mną.....
 Ja: 07.09.2009, 20:59
 Mydlmy się przed każdą lekcją i po każdej lekcji. To piękna modlitwa
 Anna: 06.09.2009, 14:19
 Duchu Świety zwracam sie do Ciebie z prośbą abyś objął opieką moje uczące się wnuki.Niech nauka przynośi im radość ,a tym samym uwielbienie dla ich Pana i Stwórcy.Dawaj im mądrości życiowej z ktorej czerpać będą w poźniejszych latach.Wlewaj w ich serca miłość,aby czerpali z niej wszystko to co podoba się Naszemu Panu i Bogu.Zatroskana babcia.
 Teresa: 06.09.2009, 00:04
 Duchu Swiety,przyjdz,Wolam ,Blagam Przyjdz i oswiec serce i umysl i rozum mojej corki ,tak bardzo jej potrzeba w tym roku i przez caly okres nauki Swiatla Ducha Swietego .Aby mogla sie wyksztalcic i zdobyc zawod ktory bedzie sluzyl ludziom i ich potrzebom a jej potrzebnym do rozwoju swojej osoby i bycia pozyteczna na ziemi , wychwalaniu i gloszenia Twojej prawdy.oraz do zaspokajania potrzeb zyciowych.
 magda: 24.08.2009, 17:38
 Boze wiem ze nie powinnam tak co chwile "zawracac Ci glowy"ale znowu dopadla mnie niemoc z ta nauka,nauczylam sie dzisiaj 10 zagadnien ale to jest i tak za malo.A mnie sie juz chce spac i nic mi dalej nie wchodzi.Ciagle tak samo to wyglada:(
 magda: 24.08.2009, 10:47
 Panie Boze wlasnie rozpoczynam drugi tydzien nauki i strasznie mi sie nie chce.Spraw prosze zebym nabrala wiekszej checi,zeby sprawnie mi poszly powtorki i wiedza gruntownie sie utrwalila.Prosze pomoz mi Boze drogi,milosierny,wszechmogacy.

 magda: 18.08.2009, 13:17
 Panie Boze i uchron mnie od lenistwa.
 magda: 18.08.2009, 12:36
 Panie Boze dziekuje ci za to ze juz dales mi poznac swiatlo nauki i prosze o dalsze natchnienie,a takze o to zeby nie dopadlo mnie zniechecenie.Zebym pelna checi zabierala sie do nauki,pelna gorliwosci i wiary w to ze sie uda tym razem i ze podolam.
 magda: 17.08.2009, 12:43
 Duchu Swiety prosze pomoz mi uwierzyc w to ze niemozliwe stanie sie mozliwe.Bez twojej pomocy nie dam sobie rady na ostatnim egzaminie.Ty wiesz dokladnie jaka jest moja sytuacja na studiach,blagam cie badz ze mna 6 wrzesnia zebym napisala dobrze egzamin z prawa cywilnego i w koncu go zdala.Blagam cie o to z calego serca,wiesz o tym ze to jest moje najwieksze marzenie teraz,niczego wiecej nie pragne.
 marzena.m.c: 20.06.2009, 05:51
 PANIE JEZU POMÓŻ W NAUCE MOJEMU SYNOWI STUDIUJE PRAWO
 Paulina: 07.06.2009, 19:21
 Zawsze mi te modlitwy pomagają bardzo dziękuje ;)
 Mateusz: 31.05.2009, 18:41
 Duchu Święty, proszę Cię abyś pomógł mi w tym tygodniu z nauką. Jestem zagrożony z paru przedmiotów, a w tym tygodniu mam dużo sprawdzianów semestralnych, więc bardzo Cię proszę abyś obdarzył mnie mądrością. Bądź przy mnie w tych trudnych dniach. Amen
 beata: 25.05.2009, 22:04
 Duchu Śięty proszę abym mogła szybciej zapamiętywać wiedzę.Chciałabym nauczyć się j.angielskiego i matematyki.Bardzo dziękuję że wysłuchujesz moich lamętów.Beata
 ewcia: 21.05.2009, 15:59
 już w sobotę jest egzamin, tak bardzo się boję , bo wiem że jeszcze wszystkiego nie wiem nauka juz słabo do głowy mi wchodzi- Duchu świety natchnij mnie , mój umysł , abym w błyskawicznym tępie ogarnęła to co mi pozostało a to co przerobiłam utrwaliło się .Niech umysł mój staje się kreatywny, skoncentrowany i ogarniacjący wszystko co jest mi potrzebne i przydatne, niech zabłyśnie w sobotę 23 maja 2009r o godz,.13:30 o to Cię proszę Duchu święty.
 jarek : 18.05.2009, 21:03
 duchu święty proszę cię o chęć nauki jestem leniwy i odkładam to wszystko na ostatnią chwile proszę cię zmotywuj mnie i dodaj wiary . Wiem że bez ciebie nie dam rady proszę dopomógłszy moim kolegom zdać do następnej klasy i daj nam siły na nowy dzień
 anna: 12.05.2009, 09:13
 Duchu Święty natchnij mnie w tym czasie zaliczeń i egzaminów, zmotywuj do nauki, pomóż szczęśliwie wszystko zdać. Tobie wszystko powierzam!
 dolorest: 07.05.2009, 23:10
 Duchu Święty! Dodaj sił.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] (24) [25] [26]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej