Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Mikołaja

Wspomnienie liturgiczne 6 grudnia

Św. Mikołaj, biskup (zm, ok. 343/352?). Urodził się w Patras w Grecji. Był biskupem Miry (Azja Mniejsza) na początku IV wieku. W działalności pasterskiej odznaczał się wrażliwością na ludzką biedę i nieszczęście. Swoją pomoc ofiarował dyskretnie lub anonimowo. Uczestniczył w soborze powszechnym w Nicei (325). Postać Świętego, mimo braku wiadomości o jego życiu, jest jedną z najbardziej barwnych w hagiografii. Był tematem wielu legend. Jego relikwie od roku 1087 znajdują się w Bari. W XIII wieku pojawił się zwyczaj rozdawania w szkołach pod patronatem św. Mikołaja stypendiów i zapomóg. Przekształcił się później w zwyczaj ofiarowania prezentów zwłaszcza dzieciom. Św. Mikołaj jest patronem Grecji, Rusi, Antwerpii, Berlina, Miry, Moskwy, Nowogrodu; bednarzy cukierników, dzieci, flisaków, jeńców, kupców, marynarzy, młynarzy, notariuszy panien, piekarzy pielgrzymów, piwowarów, podróżnych, rybaków, sędziów, studentów, więźniów, żeglarzy. Jeden z Czternastu Świętych Wspomożycieli.

W ikonografii św. Mikołaj przedstawiany jest w stroju biskupa rytu łacińskiego lub greckiego. Jego atrybutami są m. in.: anioł, anioł z mitrą, chleb, troje dzieci lub młodzieńców w cebrzyku, trzy jabłka, trzy złote kule na księdze lub w dłoni (posag, jaki wg legendy podarował biednym pannom), pastorał, księga, kotwica, sakiewka z pieniędzmi, trzy sakiewki, okręt, worek prezentów.

Krótka modlitwa do św. Mikołaja

Wołamy o Twoją łaskę, Panie. Za wstawiennictwem św. Mikołaja zachowaj nas bezpiecznie pośród niebezpieczeństw, abyśmy mogli bez przeszkód kroczyć drogą zbawienia. Amen.

Modlitwa do św. Mikołaja

Święty Mikołaju, pomóż mi przez twe możne wstawiennictwo, abym dzień dzisiejszy poświęcił memu Bogu i Stwórcy: przez spełnienie Jego świętej woli, przez głęboką miłość do Niego i przez wielką, czułą troskliwość w unikaniu wszelkich grzechów i uchybień. Święty Mikołaju! Módl się za nami!
* * *
Módl się za mną, święty Mikołaju, przez nieskończone zasługi twego i mego Boskiego Zbawiciela, którego na ziemi tak głęboko kochałeś i ku którego chwale radośnie ofiarowałeś swe życie. Jednoczę wszelkie dobro, które dziś uczynię za łaską Bożą, z twymi wielkimi zasługami, z zasługami wszystkich innych świętych i nieskończonymi zasługami Jezusa Chrystusa i poświęcam je Bogu na Jego chwałę - z tą całą świętą myślą i zamiarem, z którymi Jezus ongiś poświęcił wszystkie Swe dobre uczynki i cierpienia, i Swą gorzką śmierć. Amen

Modlitwa przez wstawiennictwo św. Mikołaja

Św. Mikołaju, mój chwalebny i szczególny Patronie, zwróć ku mnie swe oczy z tego tronu światłości, w której radujesz się obecnością Bożą i wyproś mi u Pana potrzebne mi łaski, oraz pomoc w obecnych moich potrzebach tak duchowych, jak i doczesnych, a szczególnie łaskę [wyminić ją], by dopomóc mi do zbawienia wiecznego.

Pamiętaj także, Święty Mikołaju Biskupie, o naszym Ojcu Świętym, o Kościele Świętym, oraz o naszej Ojczyźnie.

Przyprowadź na właściwą ścieżkę zbawienia tych, którzy pogrążeni są w grzechach albo w ciemności niewiedzy, błędu czy herezji.

Pociesz zmartwionych, dopomóż tym , którzy są w potrzebie, wzmocnij małodusznych, obroń prześladowanych, wspomagaj chorych i spraw, by wszyscy doznali skutków Twej chwalebnej opieki u Najwyższego Dawcy wszelkiego dobra. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Módl się za nami Św. Mikołaju.
Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Boże, któryś Św. Mikołaja biskupa wsławił niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy przez jego zasługi i modlitwy uszli ognia piekielnego i od wszelkich niebezpieczeństw zostali wybawieni. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uproszenie łask przez wstawiennictwo św. Mikołaja.

Święty Mikołaju, Ciebie Bóg obdarzył wielkim przywilejem wspomagania ludzi. Wielu zwracającym się do Ciebie z różnymi kłopotami udzielałeś pomocy. Uciekamy się do Ciebie i błagamy o pomoc w tych sprawach, które pragniemy Ci przedstawić...

Sławny w chrześcijańskim gronie, Mikołaju, nasz Patronie! Za Twój przykład miłosierdzia, przyjmij od nas dziękczynienia. Mikołaju, nasz Patronie, zawsze stawaj nam w obronie, a swoimi modlitwami, Boga prosić racz za nami!

Uproś i Bogarodzicę, Maryję, czystą Dziewicę, by za nami się wstawiała, Syna swego ubłagała.

Boże, w świętych swych chwalebny, co ich zsyłasz w czas potrzebny, daj niech dojdziem przez Mikołaja, gdzie wieczysta Twoja chwała.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Miłosierny Ojcze Niebieski, dziękujemy łaskawości Twojej za to, że świętego Mikołaja naznaczyłeś nam jako Patrona i Opiekuna.

Racz nas przez całe życie prowadzić drogą Twoich przykazań. Spraw, abyśmy ubogaceni Twoją łaską doszli do niebios bram z pełnymi naręczami dobrych uczynków. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Mikołaja

Wasze komentarze:
 Czeslawa J.L: 06.12.2023, 08:12
 Św.Mikołaju proszę Cię o cud dla Juliana aby zaczął mówić wyraznie o Boże Błogosławienstwo dla Juliana ,Leonka oraz dla ich Rodziców .Proszę wstawiaj się za nimi u Jezusa i Maryji.Pomóż im finansowo także.I dla mnie zdrowie abym mogła cieszyc się wnukami.Św. Mikołaju wstawiaj się za nami.AMEN.Jezu Ufam Tobie.
 Janina: 06.12.2023, 07:38
 Sw. Mikołaju proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o cud uzdrowienia moich dzieci i mnie z chorób chronicznych.oraz opiekę boską nad moją rodziną. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 matka: 05.12.2023, 11:56
 Swiety Mikolaju prosze Cie w intencji powrotu do zdrowia dla Syna. W intencji pomocy Twojej,by Syn podjal parce tam gdzie juz prcowal/o dobra wole urzednikow:L.M. /.O solidarnosc w rodzinie,w rodzenstwie. Z gory bardzo serdecznie dziekuje.
 cziccielka: 05.12.2023, 11:42
 Swiety Mikolaju prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Syna oraz o cudowna Twoja pomoc,by syn podjal dobra prace,tam gdzie juz pracowal. W intencji dobrych wspolmalzonkow,pokieruj naszymi drogami,abysmy ich znalezli,by Syn nie zostal sam. Dziekuje bardzo.
 ANIA: 17.11.2023, 14:33
 KOCHANY ŚWIETY MIKOŁAJU POMÓŻ MI PROSZĘ,DZIĘKUJĘ,ANIA*
 Ewa: 14.11.2023, 21:58
 Dziękuje za opiekę Twą św Mikołaju … 💓💓💓🙏
 Maria: 04.07.2023, 11:11
 Swiety Mikolaju prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia syna i jego matki. W intencji pomocy Twojej,by syn podjal etatowa prace na czas nieokreslony.O dobrych,uczciwych ludzi na naszej drodze,a zlych o dotkniecie krwia Pana Jezusa i uczynienie z Szwala/Jaroslawa,E.L,D.W,S.E.K./ich w Pawala.. Bog zaplac za modlitwe.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej