Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o zbawienie

Modlitwa o wszystko, co dotyczy zbawienia

Boże mój, wierzę w ciebie, lecz wzmocnij wiarę moją; ufam Tobie, ale wspomóż nadzieję moją; miłuję cię, lecz pomnóż miłość moją; żałuję za grzechy moje, lecz wzmóż skruchę moją.

Uwielbiam Cię jako mój początek i pragnę Cię jako celu mego, dzięki Ci składam, jako odwiecznemu dobroczyńcy memu, i wzywam Cię jako Pana i obrońcę mego.

Racz mną, Boże mój, rządzić mądrością swoją, utrzymywać mnie sprawiedliwością swoją, pocieszać miłosierdziem i wspomagać potęgą swoją.

Poświęcam Ci myśli, słowa, uczynki i cierpienia swoje, abym odtąd myślał i mówił jedynie o Tobie, a czynił wszystko według Ciebie i cierpiał tylko dla Ciebie.

Panie, chcę tego, czego Ty chcesz, dlatego, że chcesz tego i chcę tak, jak Ty chcesz.

Oświeć rozum mój, pobudź wolę moją, oczyść ciało i uświęć duszę moją, Panie.

Boże mój, dopomóż mi zadośćuczynić za przeszłe winy, zwyciężając pokusy na przyszłość, poprawić się z wad, których pełen jestem i pełnić akty cnót właściwych memu stanowi.

Napełnij serce moje wdzięcznością za dobroć Twoją, wstrętem do wad moich, miłością bliźniego i wzgardą świata.

Daj mi, Panie, Być zawsze poddanym przełożonym moim, pełnym miłości dla zależnych ode mnie, wiernym przyjaciołom i wyrozumiałym dla nieprzyjaciół.

Przyjdź mi z pomocą, abym zwyciężał pożądliwość umartwieniem, skąpstwo jałmużną, gniewliwość słodyczą, letniość gorącą pobożnością.

Boże mój, uczyń mnie roztropnym w przedsięwzięciach, odważnym w niebezpieczeństwach, cierpliwym w trudnościach i pokornym w powodzeniu.

Daj mi być zawsze uważnym w modlitwie, wstrzemięźliwym przy posiłku, ścisłym w pracy i stałym w postanowieniach.

Natchnij mnie, Panie, abym się starał zawsze mieć sumienie prawe, zewnętrze skromne, aby rozmowa moja była budująca, a zachowanie zawsze stabilne.

Spraw, abym się bezustannie przykładał do zwyciężania natury, do powolności łasce, do pełnienia przykazań Twoich i zbierania zasług na zbawienie.

Boże mój, daj mi zrozumieć małość ziemi, wielkość nieba, krótkość czasu wobec niekończącej się nigdy wieczności.

Daj, niech się przygotuję dobrze na śmierć, niechaj lękam się sądu Twego, uniknę piekła, a otrzymam niebo. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen

Klemens XI, +1721

Modlitwa o wszystko, co dotyczy zbawienia

Modlitwa o zbawienie do Matki Bożej ieustającej Pomocy

Matko Nieustającej Pomocy, wspomnij na Krew Boskiego Syna Twego wylaną dla zbawienia dusz, wspomnij na boleści, jakie Twoje Macierzyńskie Serce wycierpiało i zlituj się nad nieszczęśliwymi grzesznikami, którzy żyją z dala od Boga i nie korzystają ze zbawczych zasług Pana Jezusa, ani z darów przez Ciebie Matko wysłużonych.

O Maryjo, wybłagaj miłościwie łaskę nawrócenia dla tylu grzeszników, zwłaszcza w naszej parafii żyjących.

Ofiaruj za nich sprawiedliwości Bożej Krew Syna Swego wraz z zasługami Twoich boleści i wspieraj mnie w mym pragnieniu pozyskania wielu dla Pana Jezusa, przez wyproszenie im Twojej przemożnej opieki.

Matko Nieustającej Pomocy, wstawiaj się za nieszczęśliwymi grzesznikami i wyproś im u Boga łaskę nawrócenia. Amen.

Wasze komentarze:
 Jadwiga: 14.07.2013, 23:19
 Panie Jezu pokornie prosze okaz mi swoje Milosierdzie
 rodzice: 20.05.2013, 14:00
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie o zbawienie moich dzieci i ich rodzicow. Prosze Cie o wiare i milosc oraz o znalezienie dobrych i wierzacych wspolmazonkow.
 Casimir: 10.05.2013, 19:33
 Panie Jezu ustrzeż Mnie od wszelkiego zła i zbaw moją duszę.Nie dopuść bym na skutek działania mych wrogów upadł na mej drodze którą dążę do Ciebie. Pomagaj Mi w mych poczynaniach przeciw czynom ludzi złych z którymi na co dzień muszę się spotykać w walce wręcz. Nie dopuść też do tego by żadna nie usidliła Mnie w swoją pułapkę. Pozwól Mi zachować wolność od wszelkiego zła i biedy.
 zosia: 26.03.2013, 19:18
 Panie daj rozum Damianowi Boguni -prosze o pomyslnoscdla Anii Tomka miej nas w swojej opiece
 Kinga: 25.05.2012, 20:45
 Panie ratuj nas wszystkich przed pieklem,niech Twoja smierc krzyzowa nie bedzie na darmo.Pokornie prosze za wszystkimi Twoimi dziecmi,kocham Cie Jezu.
 joaaa: 11.03.2012, 21:31
 BOZE POMÓZ MI CHOCIAZ W PO.LOWIE SPROTAC TEMU ZADNIU -CHCĘ CIE KOCHAC I -UFAC NIESKONCZENIE SAMA NIE DAM RADY ZESLIJ MI DUCHA SWEGO
 joanna: 09.07.2011, 11:09
 boze Milosierny ojcze blagam cie goraco o nawrocenie prawdiwe dla mnie mego meza ktoryzmaga sie z nalogami bezrobociem, spraw abysmy znowu stanowili jedno i-- i aby dzieci wybaczyly nam to co sie staloi abysmy byli zdolni stworzyc znowu rodzine bOZA
 gosia: 16.01.2011, 15:24
 panie proszę o zbawienie dla całej mojej rodziny, moje i wszystkich ludzi, ulituj się nad nami
 matka: 26.06.2010, 00:13
 Miłosierny Boże,prosze przebacz nam ,prosze wybaw nas,zmiłój się nad nami proszę Miłosierny Boze nasz.

 Anna: 09.04.2010, 16:46
 Umiłowany Nasz Stworzycielu i Zbawicielu proszę Cię z głębi mojego serca aby mój maż się nawrócił i choć jest już w podeszłym wieku dokonał przemiany swojego myślenia i oddał się całkowicie Tobie Ukochany Ojcze.
 Elżbieta: 16.03.2010, 17:21
 Panie Boże, bądź w moich myślach, słowach,czynach do końca moich dni.Na drodze mego życia postaw Swoich Aniołow,bo często czuję się samotna i bezradna,wsród ludzi,którzy są obok mnie i tak strasznie ranią.Proszę o przemianę ich serca.
 DOMINIKA: 11.03.2010, 22:01
 chroń mnie od piekła Boże nieskończonej miłości Amen
 d: 02.12.2009, 21:15
 Jezu prosze uczyń moje serce czystym ,i zaprowadż na dobrą drogę ,nie pozwól bym trafiła do piekła jestem tylko słabym człowiekiem ale wciąż się staram aby miłować się i żyć w zgodzie z innymi ludzmi bo takia jest twoja wola Panie a ja żyję dla Ciebie.
 asia: 14.08.2009, 08:44
 panie pomoz mi abym umiela tak wlasnie czynic sama nie dam rady ale niech twoj duch stąpi na mnie i mnie prowadzi teraz i zawsze wypros mi moja patronko i wszyscy sw pomoc aby moi bliscu szcegolnie moj maz zozumieli sens istnienia i milosci i zbawienia
 ja: 05.10.2008, 16:13
 Panie uchroń mnie od piekła, boję się tak bardzo Twego odrzucenia...ulituj się nade mną Panie, ulituj nad nami, nie pozwól na rozpad mojego małżeństwa
 Gabi,l.52: 31.03.2007, 23:05
 Polecam tę modlitwę sprzed niespełna 300-tu lat odmawiać każdemu, kto odwiedza tę cudowną stronę - chociaż raz w tygodniu.Jakże aktualne są te pragnienia prowadzące do zbawienia.Wczytanie się w jej słowa pozwala zrozumieć, jak istotne są wszystkie nasze działania ludzkie,tu na ziemi,aby uzyskać pełne przebaczenie Miłosiernego Pana.Szczęść Boże
[1] (2)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej