Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przed czytaniem Pisma Świętego


Usłysz, Ojcze Chrystusa, wszystko widzący, te prośby moje i użycz słudze swojemu skupienia świętego, bowiem na Boską ścieżkę kieruje kroki, kto poznał między żywymi Boga, co z siebie zrodzony tu przyszedł, oraz władcę Chrystusa, od nieszczęść ludzkiego obrońcę. On się niegdyś zlitował nad rodem cierpiącym straszliwe, z Ojca zamysłu chętnie odmienił swą postać na inną, stał się śmiertelny, Bóg wieczny, aż wszystkich jęczących wykupił krwią najświętszą od więzów piekielnych i śmierci obieży. Bywaj tu teraz i ze świętej i nieskażonej tej księgi duszę swoją wychowuj na słowach przez Boga natchnionych, tutaj bowiem zobaczysz prawdy rzetelnych czcicieli, którzy Ci głoszą życie głosem pod niebo idącym.

św. Grzegorz z Nazjanzu


   

Wasze komentarze:
 ruda wld : 23.04.2015, 17:07
 ojcze nasz któryś jest w niebie święć się imię twoje przyjdź królestwo twoje bądź wola twoja jako w niebie tak i na ziemi chleba naszego powszedniego i daj nam na co dzień i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajco i nie budź nas na pokuszenie a wybaw niegodziwca amen
 Casimir: 24.10.2013, 10:45
 Panie Jezu dopomóż mi zrozumieć słowo które kierujesz do mnie,spraw też niech inni go zrozumią-by wszelka mamona nie zatykała ich oczu i uszów. Spraw by usłyszeli twoje wezwanie.
 xxx: 18.05.2012, 15:57
 nie umiem Kochać Panie, pomnóż we mnie miłość i nadzieje....jest już tak źle że nawet jeśli stałby sie cud i wyprosiłabym zdrowie to nie umiałabym żyć, bo już nie mam siły...Jezu błagam o pomoc, o siłe do życia.
 milena: 12.02.2012, 21:22
 Bardzo mi się podoba ta modlitwa, jest piękna!
 ***: 14.11.2010, 10:33
 Panie proszę pomagaj mi mocą Twojego Słowa i słowa bliźniego,bowiem słabnę - amen
 DOMINIKA: 07.03.2010, 17:14
 każda modlitwa jest skuteczna najważniejsze by była z serca. Ta Modlitwa przed czytaniem Pisma Świętego jest piękna.
 maria jagoda: 12.02.2007, 15:24
 Modlitwa wprawdzie tologicznie mądra ale zbyt obfita.., by ją lekko uczynić swoją. Ale przecież św. Grzegorz z Nazjanzu "potrafił też" w prosty sposób modlić się: "Wyrusz w drogę (Pisma świętego) duszo moja, i nie patrz na nic innego jak tylko na Boga".
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej