Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa za osobę chorą


Spis modlitw za chorych

Modlitwa za chorych

Odmówić trzy razy Chwała Ojcu...

O mój Boże, oto przed Tobą ten chory. Przyszedł Cię prosić o to, czego pragnie i o to, co uważa za najważniejsze dla siebie.

Ty, o mój Boże, wprowadź w jego serce te słowa: "Najważniejsze jest zdrowie duszy!".

Panie, niech się w nim wypełni cała Twoja wola: jeśli chcesz, by wyzdrowiał, by zostało mu dane zdrowie. Jeśli jednak inna jest Twoja wola, niech dalej niesie swój krzyż.

Proszę Cię także za nas, którzy się za nim wstawiamy: oczyść nasze serca, abyśmy byli godni przekazać Twoje święte miłosierdzie. Strzeż go i ulżyj mu w cierpieniu, niech się w nim wypełni Twoja święta wola, niech przez niego zostanie objawione Twoje święte imię. Pomóż mu odważnie dźwigać krzyż. Amen.

* * * * *

Panie Jezu Chryste, Ty dźwigałeś nasze boleści i objawiłeś nam tajemniczą wartość cierpienia, wysłuchaj nasze prośby za chorego (chorą)... i wszystkich chorych, spraw, aby pamiętali, że należą do tych, którym Ewangelia obiecuje pociechę, i czuli się zjednoczeni z Tobą, cierpiącym za zbawienie świata. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Modlitwa w intencji chorego dziecka

Boże, dla Ciebie wszystko dorasta, a dorósłszy, od Ciebie otrzymuje moc; wyciągnij swą prawicę nad tym sługą Twoim, który (nad tą służebnicą Twoją, która) w zaraniu życia choruje. Niech odzyskawszy zdrowie i siły, dojdzie do pełni lat i po wszystkie dni życia swojego niech z wdzięcznością Ci służy.

Boże, Ty w przedziwny sposób wyznaczasz obowiązki Aniołom i ludziom, spraw miłościwie, aby na ziemi strzegli życia tego dziecka ci, którzy służąc Tobie w niebie zawsze Cię otaczają.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa za chorego w rodzinie

Ojcze niebieski, spójrz na N., członka mojej rodziny, który zachorował. Popatrz na jego duchowe i cielesne cierpienia. Pozwól mu doznać Twojej pomocy, aby służył Ci w zdrowiu duszy i ciała, jeśli to się zgadza z Twoją wolą. Racz więc sprawić, by znalazł siłę w zaufaniu do ojcowskiej Twej ręki. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa za chorego do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, Twój Boski Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdą Twoją prośbę. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo a chory wróci do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, chorzy mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie zachował. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką a przy Twojej Pomocy z pewnością uzyska utracone siły. Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż o Matko chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, broń od rozpaczy, Matko, Ty jesteś tak potężna, możesz nas pocieszyć. Jesteś Matką Najlepszą, pragniesz nas uratować. Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą. Amen.

Akt poświęcenia się chorych Matce Bożej

O Matko, łaskawa i dobra, której serce przeniknął miecz boleści, oto my biedni chorzy stajemy wraz z Tobą na Kalwarii obok Jezusa. Powołani do wzniosłej łaski cierpienia, pragniemy dopełnić w nas to, czego nie dostaje cierpieniom Chrystusa, za Ciało Jego, którym jest Kościół. Poświęcamy Tobie nas samych i nasze cierpienia, żebyś nas położyła na ołtarzu krzyża Twego Boskiego Syna, jako pokorną ofiarę przebłagalne/ za zbawienie nasze i naszych braci.

Przyjmij Matko, to nasze poświęcenie i ofiarowanie, wzmocnij w naszych sercach wielką nadzieje, abyśmy, jak teraz uczestniczymy w cierpieniach Jezusa, tak mogli kiedyś z Nim razem być/ w radości obecnego i wiecznego życia. Amen.

(Pius XII)

Modlitwa za chorych i cierpiących

Boże, Ojcze nasz, niech Twa Opatrzność czuwa nad chorymi i cierpiącymi, aby nie marnowali cierpienia, lecz umieli je wprzęgać w Twą służbę i włączali je w ofiarę Chrystusa. Daj Ojcze najlepszy, wszystkim cierpiącym łaskę dobrego, owocnego przeżywania cierpienia, dodawaj sił i otuchy, pocieszaj, oszczędzaj ich ile można, pozwól nieść im ulgę. Karm ich, Ojcze, Ciałem Twego Boskiego Syna. Żyj w nich i buduj Swoje Królestwo. Pozwól się realizować powołaniom chorych, błogosław wspólnotom chorych. Pozwól cierpiącym, aby byli pożyteczni dla bliźnich i kościoła. Niech Duch Święty prowadzi ich do świętości i szczęścia wiecznego. Amen.

Modlitwa za tych, którzy cierpią

Panie Jezu, który z własnego doświadczenia wiesz, co to znaczy cierpienie, zmiłuj się nad sercami zranionymi i obolałymi ciałami. Ty sam bądź ich pokojem i pokrzepieniem. Spraw, aby odkryli skarby ukryte w chrześcijańskim przeżywaniu cierpienia. Niech pamięć o tym, co Ty przecierpiałeś dla nas, przemieni troski nasze, pomoże nam lepiej znosić je i wykorzystywać dla zbawienia świata. Aktem miłości obejmującym całą ziemię ofiarujemy Ci obecne cierpienia ludzkości. Racz złączyć je z Twoimi i przemienić w łaski miłości i odkupienia dla wszystkich dusz. Amen.

Modlitwa o pomoc w cierpieniu

Jezu, Mistrzu cierpiących, naucz nas modlić się jak Ty, o oddalenie cierpienia, a gdy wolą Bożą jest, byśmy cierpieli – wspieraj nas i ucz przyjmować je, znosić i ofiarować dla większej Chwały Bożej i dla dobra wszystkich cierpiących. Amen. Matko Boża Bolesna uproś nam męstwo w cierpieniu.

Modlitwa za opiekujących się chorymi

Panie i Ojcze nasz, natchnij opiekujących się chorymi miłością i dobrocią dla cierpiących. Daj im cierpliwość i wytrwałość. Chroń ich od wszystkiego złego we wszelkich ich pracach. Daj im siłę moralną i fizyczną, aby sumiennie spełniali swe posłannictwo w imię Boga, który jest najwyższym lekarzem i uzdrowicielem. Amen.

Modlitwa do Maryi za chorych

Maryjo – bądź u wezgłowia wszystkich chorych świata,

Tych, którzy w tej chwili stracili przytomność i będą umierać,
Tych, którzy rozpoczęli agonię,
Tych, którzy stracili nadzieję na wyzdrowienie,
Tych, którzy krzyczą i płaczą z bólu,
Tych, którzy nie mogą zatroszczyć się o siebie z powodu braku pieniędzy,
Tych, którzy tak bardzo chcieliby chodzić, a muszą po zostawać nieruchomi,
Tych, którzy na próżno szukają w swoim łóżku dogodniejszej pozycji,
Tych, którzy muszą się wyrzec najdroższych planów przyszłości,
Tych zwłaszcza, którzy nie wierzą w lepsze życie,
Tych, którzy buntują się i złorzeczą Bogu,
Tych, którzy nie wiedzą, że Chrystus boleśnie opuszczony na krzyżu cierpiał jak oni i za nich.

Maryjo – bądź u wezgłowia wszystkich chorych świata.

Amen.

   

Wasze komentarze:
 Wiktor: 22.05.2020, 16:58
 Jezu ufam Tobie. Proszę Cię aby mój brat Marian pomyślnie przeszedł zabieg chirurgiczny. Przywróć mu Jezu zdrowie dla niego i jego rodziny. Chwała Tobie Panie!
 Barbara: 14.05.2020, 11:49
 Panie Boze prosze cie z calego serca i blagam o uzdrowienie mojego brata Alfreda miej go w swojej opiece i badz dla niego podpora i pocieszeniem w chorobie miej go pod twoja opieka.Amen
 Ania : 13.05.2020, 16:23
 Jezu błagam o zdrowie dla mojej siostry Kasi, proszę pomóż jej w walce z chorobą. Jezu ufam Tobie
 Ala: 10.05.2020, 21:09
 Panie Jezu uzdrów mojego tatę z ciężkiej choroby niech wróci do zdrowia w Tobie jedyna pomoc i nadzieja ufam że mi pomożesz w moim położeniu
 Beata: 07.05.2020, 11:48
 Panie Boże proszę o zdrowie dla mojego Tatusia, który jest w szpitalu po operacji złamanej nogi, ma zapalenie płuc i jego stan jest ciężki. Daj mu siłę, aby zwalczył chorobę i stanął na nogi. Twoja Wola niech się stanie, bo Tobie ufam.
 Ewa: 05.05.2020, 22:47
 Panie Boże Wszechmogący proszę Cię o zdrowie fizyczne i psychiczne dla Mojej Mamy,która cierpi na ból pleców nieznanego pochodzenia,oraz o siłę dla niej.aby nie traciła nadzieji i z pokorą przyjmowała to cierpienie.
 BEATA: 05.05.2020, 16:58
  Matko Boża Nieustającej Pomocy modlę się do Ciebie o zdrowie dla mojego męża Arkadiusza .Proś przeto Jezusa, aby nam Jego drogie życie zachował i uzdrowił z ciężkiego OZT.
 Łukasz: 05.05.2020, 06:41
 Boże Ojcze Wszechmogący Proszę Cię z całego serca o zdrowie dla Mojej Mamy która Cierpi z powodu chorych nerek, Matko Boża Wszechmogąca Miej w opiece Moją Mamę.Pokornie o to proszę.
 Magdalena: 04.05.2020, 11:13
 Panie Jezu prosze o sile i zdrowie dla brata Łukasz zeby walczyl z nowotworem i nie poddal sie


 Adam: 30.04.2020, 08:25
 Panie Jezu powierzam w Twoje ręce zdrowie mojej mamy. Pozwól jej powrócić do z zdrowia jeśli jest taka Twoja wola.
 Piotr:29.04.2020: 29.04.2020, 16:42
 Panie Boże proszę o zdrowie dla mojej żony. Wejrzyj swym łaskawym okiem na wszystkich chorych.
 ma : 26.04.2020, 21:51
 Boże pomóż proszę teraz już Zosi i R, niech przyjmą, niech wroci do zdrowia,daj dobre wieści i siłę przetrwania .Proszę. Proszę.
 Ewelina : 22.04.2020, 22:50
 Boże proszę Cię o zdrowie dla mojej kochanej babci którą jest w ciężkim stanie. Niech wróci do nas
 Aneta Corka: 19.04.2020, 00:26
 Panie Boze blagam o pomoc dla mojej mamy, cierpi strasznie jej cialo I dusza. Prosze cie o ulzeniu jej w tych bolach I aby jeszcze, Mogla zaznac radosci I spokoju na ziemi. Amen
 ala: 17.04.2020, 00:03
 Błagam Cię Jezu Miłosierny uzdrow mojego męża.Bardzo sie męczy cierpi na niewydolnosc serca .To juz kolejna jego nieprzespana noc kiedy strasznie kaszle i na siedzaco stara sie zasnac.Jezu ufam Tobie.
 Beata: 16.04.2020, 22:39
 Panie Boze proszę Cię z całego serca uzdrow mojego męża z chorego brzucha aby przeszedł mu ból aby wyzdrowiał proszę Cię bardzo Ufam Tobie i wierze ze mi pomożesz i mój mąż wyzdrowieje
 Wiola: 04.04.2020, 22:40
 Dobry i Milosierny Jezu błagam Cię o pomoc w wyzdrowieniu mojej kochanej mamy Ireny która cierpi od kilku miesięcy. Ześlij o Jezu w myśli lekarza ten lek który wkoncu pomoże. Błagam Cię że wszystkich sił uratuj moja mamę bo tylko Ona mnie wspiera i rozumie i jest mi bardzo potrzebna każdego dnia. Dzisiaj kolejny raz płyną łzy smutku i żalu, spraw Jezuniu bym mogła się uśmiechnąć że mama zdrowieje.
 Aneta 04.04.2020: 03.04.2020, 22:25
 Panie Boże błagam cię pomóż mojemu mężowi w walce z ciężką choroba żeby wyzdrowiał iniecierpial i wrócił do nas .Bóg zapłać
 Monika: 03.04.2020, 13:30
 Panie Boże proszę Cię z całego serca i w pokorze błagam o uzdrowienie mojego brata ciotecznego Mariusza o uzdrowienie go z ciężkiej choroby. Bądź wywyższony Panie! Tobie niech będzie chwała!
 Monika: 31.03.2020, 00:13
 Panie Boze czuwaj nad moja rodzina JEZU UFAM TOBIE AMEN
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27]


Autor

Treść
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej