Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa


O Jezu, Boże mój, Królu mój i najlepszy mój Panie. Chcę oddać hołd, na jaki tylko zdobyć się mogę, Twemu Najświętszemu a nas tak gorąco miłującemu Sercu. Poświęcam temuż Boskiemu Sercu wszystko, co mam i czym jestem: ciało moje, duszę moją, pamięć moją, wolę i wolność moją, wszystkie uczucia moje, cierpienia moje i boleści wszystkie, oraz wszystkie moje dobre uczynki i teraźniejsze i przyszłe zasługi.

Ofiaruje Twemu Najświętszemu Sercu całego siebie, by wynagrodzić Majestatowi Twemu który złość ludzka znieważa; pragnę często łączyć się z Twoim Sercem w Sakramencie Miłości, by wynagradzać za bluźnierstwa i świętokradztwa popełniane przez bezbożnych ludzi. Będę w codziennym swoim postępowaniu naśladował cnoty Serca Twojego, by życiem stwierdzić żeś Ty moim Panem i Królem i Ojcem.

Ty, który znasz tajniki naszych serc i słabość naszej woli, udziel mi łaski, abym wytrwał w dobrem i codziennym swoim życiem dawał dowód mego poświęcenia się Tobie.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź królestwo Twoje. Amen.


* * * * *

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy.

Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Akt Osobistego Poświęcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu

(według świętej Małgorzaty Marii Alacoque)

Ja N. oddaję i poświęcam siebie Najświętszemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa: moją osobę i moje życie, moje uczynki, trudy i cierpienia, aby odtąd jedynie czcić, miłować i wielbić to Serce.

Mocno postanawiam należeć całkowicie do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca wszystkiego, co by się mogło Mu nie podobać. Ciebie, o Najświętsze Serce, obieram jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako obrońcę mego życia, jako rękojmię mego zbawienia, jako lekarstwo na moją słabość, jako naprawienie wszystkich błędów mojego życia i jako pewne schronienie w godzinę mej śmierci. O Serce Jezusa pełne dobroci, bądź moim przebłaganiem wobec Boga Ojca i odwróć ode mnie Jego sprawiedliwe zagniewanie.

O Serce Jezusa pełne miłości, w Tobie pokładam całą moją ufność, gdyż obawiam się wszystkiego ze strony mej skłonności do czynienia zła, natomiast spodziewam się wszystkiego od Twojej dobroci. Wyniszcz we mnie wszystko, co może się Tobie nie podobać lub sprzeciwiać. Niech Twoja Boska miłość tak głęboko przeniknie moje serce, abym nigdy nie zapomniał o Tobie ani nie odłączył się od Ciebie. Błagam Cię przez niezmierzoną Twą dobroć, niech moje imię będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę, aby największym moim szczęściem i radością było żyć i umierać jako Twój wierny sługa. Amen.

Aby poświęcić się Najświętszemu Sercu według wskazówek świętej Małgorzaty Marii, należy po spowiedzi i Komunii świętej w pierwszy piątek miesiąca (albo w uroczystość Najświętszego Serca lub Chrystusa Króla) odmówić powyższy akt poświęcenia. Odtąd ten akt, najlepiej własnoręcznie przepisany, należy stale nosić przy sobie wraz z wizerunkiem Najświętszego Serca, codziennie go odmawiać, a w każdy pierwszy piątek miesiąca odnawiać swe ofiarowanie po Komunii świętej.Osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa

   

Wasze komentarze:
 Andrzej : 28.06.2019, 09:13
 Kocham Cię Panie, całkowicie powierzam, wszystko składam Twojemu Sercu.
 Agata: 08.04.2019, 19:28
 Najświętsze Serce Jezusa Tobie powierzam moje zdrowie. Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.
 M.: 15.01.2019, 11:34
 Jezu poświecam Tobie siebie, moją rodzinę. Jezu ufam Tobie. Powiezam Tobie siebie i moje dzieci. Proszę wybacz moje grzechy i pomóż wytrwać w dobrym. Jezu Ty sie tym zajmij.
 aniela: 02.10.2018, 09:33
 PANIE JEZU CHRYSTE OGŁASZAM CIE MYM JEDYNM PANEM I KRÓLEM MYM I MEJ RODZINY OFIARUJE CI MOJE ZYCIE I RODZINY MEJ POWIERZAM CI COROBY MYCH DZIECI IMOJE MEJ RODZINY UZDRÓW NAS I NASZE SERCA ODDAJE CI WSZYSTO JEZU TY SIE TYM ZAJMIJ UFAM TOBIE JEZU NAJDROŻSZY
 miecia: 31.08.2018, 06:51
 Najświętsze Serce Jezusa pomóż mi znasz to o co Cię prosze
 Justyna: 07.01.2018, 23:41
 Panie Jezu ukochany oddaję Tobie swoj gniew oraz trudy w wychowaniu mojego ukochanego syna Proszę abyś zabrał od nas z mojej rodziny te pieczęc gniewu krążącą po calej mojej rodzinie
 Ada: 04.12.2017, 08:43
 Jezu najdroższy proszę o pomoc w wiadomej Ci sprawie.
Proszę o pomyślność aby wszystko ułożyło się pozytywnie.
Amem
 Ewa: 28.06.2017, 20:16
 Żeby Derek się nade mną nie znęcał.
 Anna: 14.06.2017, 19:02
 Najświętsze Serce Jezusa proszę o łaskę poczecia i urodzenia zdrowego dziecka. Jezu, ufam Tobie.
 Anna: 25.01.2016, 19:48
 Jezu Chryste dziękuje Ci za opiekę nade mną ,kocham Cię i chce Ci sie oddać cała jak rownież powierzam Twojej opiece moje dzieci,wnuczka ,moja siostrę i jej rodzine.Oni najbardziej potrzebują twojego miłosierdzia i opatrzności Bożej .Uzdrow Jezu Chryste nasze życie psychiczne jak rownież fizyczne z którymi sie borykamy .Ty jestes nasza miłością ,w tobie nasza nadzieja na życie wieczne Amen.
 teresa : 15.01.2016, 23:14
 jezu milosierny zmiluj sea nademnom moim synem mezem
 teresa : 15.01.2016, 23:14
 jezu milosierny zmiluj sea nademnom moim synem mezem
 teresa : 15.01.2016, 23:13
 jezu milosierny zmiluj sea nademnom moim synem mezem
 m.: 16.12.2015, 18:50
 Jezu ufam Tobie. Pomóż mi, wesprzyj mnie swoją łaską. Panie, co robić i gdzie iść? Jezu ratuj.
 robert: 24.10.2015, 20:33
 Serce Jezusa pomoz pani spotkanej w szpitalu.
 Katarzyna: 28.04.2015, 16:08
 Proszę o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych w tym roku w maju oraz egzaminów zawodowych (technika) w czerwcu bieżącego roku, abym się nie denerwowała i podeszła do nich ze spokojem .
 roman: 17.04.2015, 12:43
 Polecam wszystkim modlitwę i do Najświętszej Głowy Pana Jezusa jako stolicy bożej mądrość.. ZobacZcie również obietnice związane z ta modlitwa
 Zona i mama WM.: 28.11.2014, 14:25
 Panie Jezu dziękuję Ci za otrzymane już łaski Boże.Proszę Cię o łaskę miłości,żywej wiary i o Twoje uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele dla córki,dla nas.Jezu ufam Tobie - troszcz się TY! Bądz Wola Twoja Panie,bądz uwielbiony teraz i zawsze.Amen
 kasia: 26.11.2014, 06:29
 Jezu Miłosierny powierzam Ci całą moją rodzinę, mojego męża, córeczkę, Rodziców, Teściów. chroń nas od złego i bądź z nami w każdej chwili naszego życia. Boże błogosław
 Jadzia: 05.11.2014, 08:56
 Najświętsze Serce Jezusa kocham Cię całym sercem najmocniej jak umiem, powierzam Ci wszystkie moje problemy, całą moją rodzinę w opiekę oddaję. Jezu ufam Tobie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej