Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Matki Boskiej Bolesnej

O słodka Panno Maryjo przez miecz boleści, który przeszył Twą duszę, gdyś widziała Syna Twego najdroższego na krzyżu wzniesionego, obnażonego, przybitego do pręgierza hańby, pokrytego ranami i bliznami, uproś nam tę łaskę, aby serce nasze również było mieczem żalu za grzechy przeszyte, i grotem miłości Bożej zranione. O Panno święta! przez te niewypowiedziane cierpienia, któreś bez skargi przeniosła, gdy stojąc pod krzyżem, słyszałaś Syna Twego polecającego Cię Janowi świętemu, wydającego głos wielki i oddającego ducha Swego w ręce Boga Ojca, wspomóż nas przy końcu życia naszego.

Gdy język nasz nie będzie już mógł Cię wzywać, gdy oczy nasze zamkną się na światło, a uszy nasze na wszystkie świata odgłosy, kiedy nas wszystkie siły opuszczą, wspomnij wtedy, o Matko najmiłosierniejsza, o tych modłach, jakie do Boga w Twej obecności wznosimy, Twojej je polecając dobroci! Wspomóż nas w godzinę niebezpieczeństwa strasznego i racz dusze nasze przedstawić Synowi Twemu Boskiemu, aby za przyczyną Twoją ocalił je od wszelkiego cierpienia i wprowadził do wiekuistego w niebieskiej ojczyźnie spoczynku.

O Panno najczystsza! przez te ciężkie westchnienia, które się wyrywały z Twej piersi wezbranej boleścią, gdy przyjmując w Swe ręce Syna ukochanego zdjętego z krzyża, wpatrywałaś się w ciało Jego uwielbione, pokryte ranami i w Oblicze Jego tak przecudnie piękne, a śmiercią tak zeszpecone, spraw, błagamy Cię! abyśmy opłakiwali nasze grzechy, i aby pokuta uleczyła rany tych grzeszników; żeby w chwili, gdy śmierć, ciało nasze przedmiotem wstrętu uczyni dla wszystkich, dusza nasza jaśniejąca pięknością, zasłużyła na przyjęcie jej w objęcia najsłodszego Jezusa Syna Twojego, a Pana naszego. Amen.

św. Bonawentura

Modlitwa błagalna do Matki Bożej Bolesnej

Upadając w najgłębszej pokorze do stóp Twoich, Matko Bolesna, dziękuję Ci z głębi serca za boleści i udręki, które przecierpiałaś stojąc pod krzyżem Jezusa.

Użalam się i współcierpię z Tobą, a jednocząc się najsilniej z najlitościwszym sercem Twoim, ofiaruję przez Twoje ręce, Ojcu Przedwiecznemu, Krew mękę, rany i śmierć Jezusa, na zadośćuczynienie sprawiedliwości Boskiej za bluźnierstwa, świętokradztwa i odstępstwa, którymi bezbożni znieważają Boski Majestat.

Niechaj Twoje łzy i cierpienia, o Matko Bolesna, odwrócą chłostę Bożą ciążącą nad światem, a przyspieszą panowanie Najświętszego Serca Jezusowego.

Przejęty do głębi żalem za moje grzechy, oczekuję za Twoim pośrednictwem przebaczenia. Nie odwracaj oblicza Twego ode mnie, lecz okaż mi się Matką, o litościwa, o łaskawa, o słodka Panno Maryjo.

Matko Bolesna pomóż nam

Matko Bolesna pomóż nam i wszystkim ludziom udręczonym odkrywać w cierpieniu głęboki sens.Spraw, aby wielkie nasze cierpienia zalewające świat, nie zostały zaprzepaszczone w buncie i rozpaczy, lecz były uświęcone i ofiarowane Ojcu w zjednoczeniu z Chrystusem.Uproś, aby cierpienia chrześcijan stały się wynagrodzeniem Bogu za grzechy świata i przyczyniały się do jego zbawienia.Królowo Męczenników, wybłagaj nam moc i odwagę, abyśmy zawsze umieli powtarzać za Jezusem "Ojcze mój, jeżeli nie może ominąć Mnie ten kielich, niech się stanie wola Twoja". Amen.

Bolesna Królowo Polski

Maryjo Matko polskiej ziemi,
Nadziejo nasza, Bolesna Królowo Polski.
W naszej dzisiejszej modlitwie różańcowej stajemy przed Tobą.
Chcemy trwać przy Twoim Synu w godzinach Jego agonii, spojrzeć na Jego sponiewierane oblicze, chcemy wziąć swój krzyż naszej codziennej pracy, naszych znojów, naszych problemów i pójść drogą Chrystusa na Kalwarię.
Nas, których dręczą rany ciała i bóle fizyczne, wspieraj Maryjo.
Nas, których tak często spotyka niepokój, rozterka i załamanie, podtrzymaj na duchu Maryjo.
Nam, którzy jesteśmy upokorzeni, pozbawieni nieraz praw i godności ludzkiej, użycz męstwa i wytrwałości.
Nam, którzy dokładamy wszelkich starań, aby odnowić oblicze ziemi, naszej polskiej ziemi, w duchu Ewangelii, okaż swą matczyną opiekę, Maryjo.
Nam, którzy w trudzie i znoju walczymy o Prawdę, Sprawiedliwość, Miłość, Pokój i Wolność w Ojczyźnie naszej, podaj pomocną dłoń.

ks. Jerzy Popiełuszko
* * * * *
Matko Bolesna stojąca pod krzyżem, naucz nas trwać mężnie przy cierpiących i współcierpieć z nimi, jak Ty na Kalwarii. Pozwól nam razem z Tobą wyjednywać cierpiącym tę łaskę, by nie marnowali cierpienia, lecz by zjednoczeni z Twym umęczonym Synem przyczyniali się do przybliżenia Królestwa Bożego. Matko ukrzyżowanego i Matko wszystkich ludzi, oddawaj Ojcu Niebieskiemu ludzkie cierpienia – jak ofiarowałaś mękę Twego Syna i swój ból matczyny. Ucz swoje dzieci przyjmować z gotowością każdą wolę Bożą, w cierpieniu zachować ufność, znosić je mężnie w zjednoczeniu z Chrystusem i ofiarowywać je z miłością dla zbawienia świata. Amen.
* * * * *
Maryjo - Matko Jezusa, Małżonko Józefa, całuję ze czcią Twoje święte, spracowane ręce
- ręce, które piastowały małego Jezusa,
- ręce, które prały Mu pieluszki,
- ręce, które dźwigały dzban z wodą,
- ręce, które przygotowywały świąteczny posiłek,
- ręce, które tkały tunikę Jezusowi,
- ręce, które sprzątały dom nazaretański,
- ręce, które zamykały oczy świętemu Józefowi,
-ręce, które żegnały Jezusa opuszczającego dom,
- ręce, które obejmowały martwe ciało Chrystusa,
- ręce, uniesione w modlitwie,
- ręce, błogosławiące apostołów.

Całuję Twoje święte spracowane ręce Matko nasza. Patronko szarego, zwykłego dnia,
Wzorze matek i gospodyń, żon i wychowawczyń, Wdów i osób poświęconych Bogu,
Wzorze miłości macierzyńskiej i małżeńskiej, Współcierpiącej i przebaczającej.
Całuję Twoje święte, spracowane, miłosierne ręce.


Maryja z Jezusem pod krzyżem

Wasze komentarze:
 Krzysztof: 23.09.2023, 20:20
 Matko boża bolesna pomóż w tej zgubi między nami jest boleści rozpacz by Justyna mi przebaczali i Wiktoria się nareszcie nawrov CIA BYŚMY SIĘ KOCHALI I MIŁOWAŁ BY ZŁO NAS OPUŚCIŁO BYM JĄ NIE MIAŁ BOLEŚCI BO PRZEŻYŁEM JA ROK I DZIEWIĘĆ MIESIĘCY MOJA TRAUMA JEST CAŁY CZAS OPIEKUJE SIĘ MOJA MAMUSIA BŁAGAM BŁAGAM BŁAGAM POMÓŻ KOCHAM CIĘ NAJMOCNIEJ I WIERZE W CIEBIE
 Ewa: 22.09.2023, 17:39
 Matko Boża Bolesna, proszę o gorliwość i pobożność dla syna Marka i jego rodziny.🙏
 Magdalena: 15.09.2023, 21:21
 Matko Boża Bolesna mniej nas w swej opiece chroń i czuwaj
 Przypomnienie: 15.09.2023, 19:30
 Trzy najwazniejsze uczynki: modlitwa, post i jałmuzna. Srodki do poprawy swoich spraw, poza ddzialaniem, gdzie się da.
 Maria: 15.09.2023, 12:38
 Matko Boza Bolesna prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia syna oraz madrosc i pomyslnosc w sprawach zawodowych,urzedowych i w zyciu.O dobra wole pracodawcow i :L i M/. Dziekuje bardzo.
 Krzysztof: 15.09.2023, 10:30
 Matko boża bolesna pomóż w tej zgubi między nami jest boleści rozpacz by Justyna mi przebaczali i Wiktoria się nareszcie nawrov CIA BYŚMY SIĘ KOCHALI I MIŁOWAŁ BY ZŁO NAS OPUŚCIŁO BYM JĄ NIE MIAŁ BOLEŚCI BO PRZEŻYŁEM JA ROK I DZIEWIĘĆ MIESIĘCY MOJA TRAUMA JEST CAŁY CZAS OPIEKUJE SIĘ MOJA MAMUSIA BŁAGAM BŁAGAM BŁAGAM POMÓŻ KOCHAM CIĘ NAJMOCNIEJ I WIERZE W CIEBIE
 Ewa: 15.09.2023, 08:25
 Matko Boża Bolesna, proszę o gorliwość i pobożność dla syna Marka i jego rodziny.🙏
 Krzysztof: 14.09.2023, 21:53
 Matko boża bolesna pomóż w tej zgubi między nami jest boleści rozpacz by Justyna mi przebaczali i Wiktoria się nareszcie nawrov CIA BYŚMY SIĘ KOCHALI I MIŁOWAŁ BY ZŁO NAS OPUŚCIŁO BYM JĄ NIE MIAŁ BOLEŚCI BO PRZEŻYŁEM JA ROK I DZIEWIĘĆ MIESIĘCY MOJA TRAUMA JEST CAŁY CZAS OPIEKUJE SIĘ MOJA MAMUSIA BŁAGAM BŁAGAM BŁAGAM POMÓŻ KOCHAM CIĘ NAJMOCNIEJ I WIERZE W CIEBIE
 matka: 07.07.2023, 11:17
 Matko Boza Bolesna prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza oraz madroscv i pomyslnosc w jego wszystkich Bog zaplac za modlitwe.

 Babcia: 28.05.2023, 01:16
 Cudowna Maryjo kocham Cię i całuję Twoje ręce i oddaję ręce mojego wnuka Huberta. Ty Najukochansza Matko wiesz co mu potrzeba.Pomoz błagam i dziękuję bo wierzę że otrzyma. Bóg zapłać za wszystko.
 czcicielka: 12.05.2023, 14:16
 Matko Boza Bolesna prosze Cie w intencji blagalnej o cudowna Twoja pomoc w pomyslnym rozwiazaniu problemo syna i moich:zawodowych,urzedowych,mieszkaniowych,osobistych,rodzinnych. Bog zaplac za modliutwe.
 Dorota : 01.04.2023, 23:50
 Proszę o Mądrość Boża Dary Ducha Świętego Owoce Ducha Swietego dla dzieci Przemka Daniela Andrzeja Beaty męża Darka i dla mnie Doroty za Duszę w Czyśćcu cierpiace błogosławie pozdrawiam z Panem Bogiem
 Dorota l: 01.04.2023, 23:48
 Proszę o zdrowie na ciele i duszy dla dzieci Przemka Daniela Andrzeja Beaty męża Darka i dla mnie Doroty o uzdrowienie spraw kobiecych córki Beaty i moich Doroty o wierność w małżeństwie i żeby syn Daniel wyrzucił bransoletkę ze znakiem zodiaku która dostał żeby Daniel dostał stałą umowę o pracę na poczcie łódź 7 i stały rejon mały blisko domu i żeby już miał na stałe 8 rejon na łódź 7 i żeby kupił sobie ubranie i dbał o siebie za Duszę w Czyśćcu cierpiace błogosławie
 Ola: 01.04.2023, 20:56
 Matko Boża Bolesna proszę cię abyś dalej uzdrawiała mego tatę Stanisława. Wierzę że twa miłość do kazdego jest tak ogromna że wysłuchasz mnie i pomożesz mu pokonać wszystkie przeciwności aby wrocil do zdrowia.
 Maria: 02.02.2023, 12:21
 Matko Boza Bolesna prosze Cie i blagam o cud uzdrowienia syna z ciezkiej choroby oraz mnie,jak tez Jerzego. W intencji wybawienia nas z nienawisci nieprzyjaciol:S,E,M.E.R.K.L.K/.dotknij ich krwia Przenajdrozsza i uczyn ich z Szwala w Pawla/. Bog zaplac za modlitwe,
 Danka : 16.09.2022, 02:31
 Blagam o laske zycia wiecznego dla Felicji. A takze dusz z rodziny Debickich az od poczatku czasow I Meza Ignacy
 Anna: 15.09.2022, 16:01
 Matko Boża Bolesna proszę o pomoc dla mnie i mojej rodziny. Ty Wiesz... Błagam ratuj!
 Mateusz : 15.09.2022, 00:52
 Matko Boża miej w opiece mnie i moją rodzinę i znajomych na wieczność.
 Teresa: 14.09.2022, 20:43
 Mastko Boza Bolesna prosze Cie o dar sakramentalnego malzenstwa dla Anny ,Marii.Wojciecha,Jerzego i ich braci. W intencji opieki Matki Bozej i pomocy pod Jej plaszczem w realizacji planow i w zyciu. Dziekuje bardzo.
 Prostownik: 05.09.2022, 21:32
 Odpowiedź do kobiety, która twierdzi, że Bóg chce, abyśmy się zajmowali przyjemnościami. Otóż Bóg wcale nie życzy sobie, abyśmy tutaj na ziemi nie cierpieli. Jezus Chrystus nam pokazał, że ofiara złożona z siebie jest najwyższym wyrazem miłości. Także i my powinniśmy każde cierpienie, niewygodę, przeciwności i trudności ofiarować Bogu, a nie Mu złorzeczyć, czy życzyć sobie samych róż rzucanych pod stopy.
(1) [2] [3]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej