Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Matki Boskiej Bolesnej

O słodka Panno Maryjo przez miecz boleści, który przeszył Twą duszę, gdyś widziała Syna Twego najdroższego na krzyżu wzniesionego, obnażonego, przybitego do pręgierza hańby, pokrytego ranami i bliznami, uproś nam tę łaskę, aby serce nasze również było mieczem żalu za grzechy przeszyte, i grotem miłości Bożej zranione. O Panno święta! przez te niewypowiedziane cierpienia, któreś bez skargi przeniosła, gdy stojąc pod krzyżem, słyszałaś Syna Twego polecającego Cię Janowi świętemu, wydającego głos wielki i oddającego ducha Swego w ręce Boga Ojca, wspomóż nas przy końcu życia naszego.

Gdy język nasz nie będzie już mógł Cię wzywać, gdy oczy nasze zamkną się na światło, a uszy nasze na wszystkie świata odgłosy, kiedy nas wszystkie siły opuszczą, wspomnij wtedy, o Matko najmiłosierniejsza, o tych modłach, jakie do Boga w Twej obecności wznosimy, Twojej je polecając dobroci! Wspomóż nas w godzinę niebezpieczeństwa strasznego i racz dusze nasze przedstawić Synowi Twemu Boskiemu, aby za przyczyną Twoją ocalił je od wszelkiego cierpienia i wprowadził do wiekuistego w niebieskiej ojczyźnie spoczynku.

O Panno najczystsza! przez te ciężkie westchnienia, które się wyrywały z Twej piersi wezbranej boleścią, gdy przyjmując w Swe ręce Syna ukochanego zdjętego z krzyża, wpatrywałaś się w ciało Jego uwielbione, pokryte ranami i w Oblicze Jego tak przecudnie piękne, a śmiercią tak zeszpecone, spraw, błagamy Cię! abyśmy opłakiwali nasze grzechy, i aby pokuta uleczyła rany tych grzeszników; żeby w chwili, gdy śmierć, ciało nasze przedmiotem wstrętu uczyni dla wszystkich, dusza nasza jaśniejąca pięknością, zasłużyła na przyjęcie jej w objęcia najsłodszego Jezusa Syna Twojego, a Pana naszego. Amen.

św. Bonawentura

Modlitwa błagalna do Matki Bożej Bolesnej

Upadając w najgłębszej pokorze do stóp Twoich, Matko Bolesna, dziękuję Ci z głębi serca za boleści i udręki, które przecierpiałaś stojąc pod krzyżem Jezusa.

Użalam się i współcierpię z Tobą, a jednocząc się najsilniej z najlitościwszym sercem Twoim, ofiaruję przez Twoje ręce, Ojcu Przedwiecznemu, Krew mękę, rany i śmierć Jezusa, na zadośćuczynienie sprawiedliwości Boskiej za bluźnierstwa, świętokradztwa i odstępstwa, którymi bezbożni znieważają Boski Majestat.

Niechaj Twoje łzy i cierpienia, o Matko Bolesna, odwrócą chłostę Bożą ciążącą nad światem, a przyspieszą panowanie Najświętszego Serca Jezusowego.

Przejęty do głębi żalem za moje grzechy, oczekuję za Twoim pośrednictwem przebaczenia. Nie odwracaj oblicza Twego ode mnie, lecz okaż mi się Matką, o litościwa, o łaskawa, o słodka Panno Maryjo.

Matko Bolesna pomóż nam

Matko Bolesna pomóż nam i wszystkim ludziom udręczonym odkrywać w cierpieniu głęboki sens.Spraw, aby wielkie nasze cierpienia zalewające świat, nie zostały zaprzepaszczone w buncie i rozpaczy, lecz były uświęcone i ofiarowane Ojcu w zjednoczeniu z Chrystusem.Uproś, aby cierpienia chrześcijan stały się wynagrodzeniem Bogu za grzechy świata i przyczyniały się do jego zbawienia.Królowo Męczenników, wybłagaj nam moc i odwagę, abyśmy zawsze umieli powtarzać za Jezusem "Ojcze mój, jeżeli nie może ominąć Mnie ten kielich, niech się stanie wola Twoja". Amen.

Bolesna Królowo Polski

Maryjo Matko polskiej ziemi,
Nadziejo nasza, Bolesna Królowo Polski.
W naszej dzisiejszej modlitwie różańcowej stajemy przed Tobą.
Chcemy trwać przy Twoim Synu w godzinach Jego agonii, spojrzeć na Jego sponiewierane oblicze, chcemy wziąć swój krzyż naszej codziennej pracy, naszych znojów, naszych problemów i pójść drogą Chrystusa na Kalwarię.
Nas, których dręczą rany ciała i bóle fizyczne, wspieraj Maryjo.
Nas, których tak często spotyka niepokój, rozterka i załamanie, podtrzymaj na duchu Maryjo.
Nam, którzy jesteśmy upokorzeni, pozbawieni nieraz praw i godności ludzkiej, użycz męstwa i wytrwałości.
Nam, którzy dokładamy wszelkich starań, aby odnowić oblicze ziemi, naszej polskiej ziemi, w duchu Ewangelii, okaż swą matczyną opiekę, Maryjo.
Nam, którzy w trudzie i znoju walczymy o Prawdę, Sprawiedliwość, Miłość, Pokój i Wolność w Ojczyźnie naszej, podaj pomocną dłoń.

ks. Jerzy Popiełuszko
* * * * *
Matko Bolesna stojąca pod krzyżem, naucz nas trwać mężnie przy cierpiących i współcierpieć z nimi, jak Ty na Kalwarii. Pozwól nam razem z Tobą wyjednywać cierpiącym tę łaskę, by nie marnowali cierpienia, lecz by zjednoczeni z Twym umęczonym Synem przyczyniali się do przybliżenia Królestwa Bożego. Matko ukrzyżowanego i Matko wszystkich ludzi, oddawaj Ojcu Niebieskiemu ludzkie cierpienia – jak ofiarowałaś mękę Twego Syna i swój ból matczyny. Ucz swoje dzieci przyjmować z gotowością każdą wolę Bożą, w cierpieniu zachować ufność, znosić je mężnie w zjednoczeniu z Chrystusem i ofiarowywać je z miłością dla zbawienia świata. Amen.
* * * * *
Maryjo - Matko Jezusa, Małżonko Józefa, całuję ze czcią Twoje święte, spracowane ręce
- ręce, które piastowały małego Jezusa,
- ręce, które prały Mu pieluszki,
- ręce, które dźwigały dzban z wodą,
- ręce, które przygotowywały świąteczny posiłek,
- ręce, które tkały tunikę Jezusowi,
- ręce, które sprzątały dom nazaretański,
- ręce, które zamykały oczy świętemu Józefowi,
-ręce, które żegnały Jezusa opuszczającego dom,
- ręce, które obejmowały martwe ciało Chrystusa,
- ręce, uniesione w modlitwie,
- ręce, błogosławiące apostołów.

Całuję Twoje święte spracowane ręce Matko nasza. Patronko szarego, zwykłego dnia,
Wzorze matek i gospodyń, żon i wychowawczyń, Wdów i osób poświęconych Bogu,
Wzorze miłości macierzyńskiej i małżeńskiej, Współcierpiącej i przebaczającej.
Całuję Twoje święte, spracowane, miłosierne ręce.


Maryja z Jezusem pod krzyżem

   

Wasze komentarze:
 Jadwiga: 15.09.2021, 23:06
 Matko Boża Bolesna Tobie powierzam siebie,moja rodzinę i przyjaciół.Proś Jezusa za nami o cud uzdrowienia duszy i ciała .Prowadź ,czuwaj i chroń od złego.Opiekunko rodzin,uzdrowienie chorych módl się za nami .
 Józefa : 15.09.2021, 20:59
 Matko Najświętsza Panno Bolesna strzeż życia moich dzieci, zachowaj ich w zdrowiu, broń od złych przygód a przede wszystkim strzeż ich wiary. Proszę o pracę dla Piotra, obdarz go pokorą i roztropnością, Amen.
 Maria: 15.09.2021, 20:00
 Matko Bolesna, miej w opiece naszą Ojczyznę, proszę o dar rodzicielstwa
 K: 12.05.2021, 12:36
 Matko Milosierdzia Bożego wypros łaskę zdrowia psychicznego dla całej rodziny,moich najbliższych osób.Prosze o łaskę radości dla nich.Maryjo rozwiąż węzły zła w tej rodzinie
 Mariaq: 14.04.2021, 18:58
 Matko Boska proszę Ciebie o błogosławieństwo i zdrowie dla mojej siostry i całej mojej rodzinie miej nas w Twojej opiece.
 Jolanta: 16.09.2020, 04:40
 Matko Najswietsza prosze wypros u Twego Syna laske nawrocenie dla Artura Adama Pawla Rozy i Janusza
 Jadwiga: 15.09.2020, 22:16
 Tobie Matuchno zawierzam całą moja rodzinę i przyjaciół ,teraźniejszość i przyszłość i proszę przyjdź nam chorym z pomocą i wyproś łaskę zdrowia. Miłosierna Matko Boża przyczyń się za nami.O Dobry Jezu wysłuchaj nas.
 KM: 15.09.2020, 06:14
 Matko Bolesna w dniu Twego Święta, błagam miej mnie w swej opiece, pomóż mi w tym egzaminie i pozwól zobaczyć jeszcze A. Maryjo wiesz co czuje, wiesz, że zależy mi na A., choć On przekreślił mnie i wymazał ze swego życia. Matko pomóż i spraw byśmy mogli się z A. zbliżyć do siebie, byśmy pokochali się jak kiedyś, bym w podzięce mogła pojechać z A. do Twego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, byśmy wspólnie z A. założyli rodzinę, błagam
 Ans: 25.08.2020, 23:55
 Proszę Cię matuchno o dar macierzyństwa

 Ewa: 06.08.2020, 09:04
 Matko Boza, błagam Cię o uzdrowienie Mojej Mamy i wzmocnienie więzów mojego małżeństwa. Pomóż mi pokonać ten życiowy kryzys.
 Krystyna: 12.05.2020, 19:26
 Matko Boża Bolesna zawierzam Ci duszę mojego Syna śp.Pawła, który odszedł do Twego Syna, miej Go w swojej opiece.
 Zdzisława: 11.03.2020, 07:51
 Matko Boza Bolesna blagam Cie o laske zdrowia i dar macierzynstwa dla corki Dominiki. Amen.
 Zdzisława: 11.03.2020, 07:35
 MatkoBoza Bolesna prosze Cie o laske zdrowia i dar macierzynstwa dla corki Dominiki .Amen.
 zbigniew: 16.02.2020, 12:08
 mateczko ukochana proszę z całego serca mojego o wstawiennictwo do syna twojego a miłości mojej o wstawiennictwo za ukochanym wnuczkiem moim Radkiem i znajomym Leszkiem którzy odeszli z tego świata
 Gosia 24.11.2029: 24.11.2019, 23:01
 Prosz Matusiu KOCHANA Wstaw sie za dusza mojego Taty ktory dzisisj zmarl Kazimierz .Za Twoim posrednictwem zaprowadz do Jezusa Chrystusa .
 Czcicielka : 09.10.2019, 20:05
 Matko Boża Bolesna , Mamusiu moja zawierzam Ci wszystko co posiadam wnuki , dzieci , męża a przede wszystkim moją chorobę , proszę Cię Mateńko uzdrów mnie i pozwól cieszyć się życiem Mamo Maryjo Ty się tym zajmij
 Edyta: 25.06.2019, 22:42
 O Mateczko ukochana błagam Cię o zdrowie dla mojego syna Mateusza oraz męża Krzysztofa i miej nas zawsze w opiece swojej .Amen
 Edyta: 22.06.2019, 20:37
 Matko Miłosierdzia Bożego błagam Cię o zdrowie dla moich synów i męża,miej ich zawsze w opiece a w szczególności proszę Cię o zdrowie dla Mateusza. Amen.
 Edyta: 22.06.2019, 20:37
 Matko Miłosierdzia Bożego błagam Cię o zdrowie dla moich synów i męża,miej ich zawsze w opiece a w szczególności proszę Cię o zdrowie dla Mateusza. Amen.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej