Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa na rozpoczęcie i zakończenie rekolekcji

Modlitwa na rozpoczęcie rekolekcji

Przyszedłem, Panie, na rekolekcje. Chcę nauczyć się być lepszym. Chcę bardziej Cię poznać, bardziej Ci uwierzyć i mocniej Cię ukochać. Pomóż mi, Panie, uciszyć się w duszy, abym mógł lepiej słyszeć Ciebie. Jestem słaby. Pomóż mi zerwać z tym, co przeszkadza mi być blisko Ciebie. Chcę wzrastać w latach, w łasce u Ciebie i ludzi. Chcę się dobrze wyspowiadać. Daj mojemu spowiednikowi Twoją dobroć i cierpliwość. Podpowiedz mu, jak najskuteczniej może mi pomóc. Pamiętaj też, Panie, o wszystkich moich koleżankach i kolegach, z którymi rozpoczynam te rekolekcje. Z nimi chcę być w niebie. Pomóż im być świętymi. Przecież po to przyszliśmy do Ciebie. Księdzu, który do nas będzie mówił, pomóż i pobłogosław. W ostatni dzień naszych rekolekcji, kiedy obmyjesz nam nogi, chcę złożyć głowę swoją na Twoich piersiach jak Jan i usłyszeć miłość Twego serca.

Modlitwa na rozpoczęcie rekolekcji / misji św.

Jezu Chryste, Zbawicielu nasz, dzięki składamy Ci całym sercem, żeś wejrzał na parafię naszą i chcesz ją pociągnąć do Serca Swego.

Wierzymy, że jak Ciebie posłał Ojciec na ziemię, tak Ty posyłasz do nas swoich misjonarzy, aby nas uczyli kochać Ciebie i żyć według mądrej nauki Twojej. Przyjmujemy ich Jezu, jak Ciebie samego i przyrzekamy spełnić wszystkie ich rady. Ty, Jezu, wiesz jednak, że słabi jesteśmy, więc udziel nam potrzebnej łaski. Wesprzyj słabych i oświeć wątpiących. Podźwignij upadłych i nawróć błądzących. Nam wszystkim daj łaskę skuteczną, byśmy Twojemu głosowi posłuszni się stali.

Boski Pasterzu, nie dozwól, by bodaj jedna owca z Twojej owczarni zginęła. Błagamy Cię, o głębsze zrozumienie Ewangelii, o żal za grzechy i szczerą spowiedź, o siłę do poprawy i miłość gorącą.

Matko Jezusa i nasza Matko. Matko Pomocy Nieustającej, wstaw się za nami u Syna swego. Ucieczko grzeszników módl się za nami, byśmy nie zmarnowali rekolekcyjnej / misyjnej łaski. Amen.

Modlitwa do Matki Bożej w czasie rekolekcji

O, Matko Nieustającej Pomocy, która z taką zadumą spoglądasz na dzieci Twoje. A w tym spojrzeniu jest wielka troskliwość zwłaszcza o zbawienie i życie w łasce uświęcającej. Z dziecięcą ufnością przychodzimy dziś do Ciebie i błagamy o Twoje macierzyńskie wsparcie.

W naszej parafii odbywają się rekolekcje, wielki czas pokuty i nawrócenia. Wielu ludzi żyje w grzechach i oziębłości. Wielu gardzi słowem Bożym i nie korzysta z sakramentów św. Wielu postępuje drogami zła, które wiodą na zatracenie.

Ulituj się nad grzesznikami Matko, i wyproś łaskę szczerego nawrócenia. Niech w czasie rekolekcji powrócą do pierwotnej gorliwości. Zawróć ich z drogi zła i grzechu. Niech nie zamykają serc na głos miłosiernego Boga.

Ci, którzy zapomnieli o swoim powołaniu, niech powrócą na drogę prawdy. Ci, dla których męka i śmierć Syna Bożego jest niczym, niech odkryją w niej miłość Boga. Ci, którzy idą drogami zatracenia, niech się nawrócą.

Spojrzyj, Matko na naszą parafię, która chce być gorliwą cząstką Kościoła. Pomagaj duszpasterzom, aby gorliwie sprawowali duszpasterstwo. Spraw, aby każda rodzina stawała się "małym domowym Kościołem".

Wysłuchaj naszych błagań, o najłaskawsza Matko. Daj nawróconym łaskę wytrwania w dobrym, aby mogli kiedyś cieszyć się oglądaniem Syna Twego. Spraw, o łaskawa Matko, abyśmy umieli żyć jak przybrane dzieci Boże. Spraw, abyśmy przy Twej pomocy, nieustannie Cię chwalili na ziemi, a po śmierci otrzymali dziedzictwo nieba. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa na zakończenie rekolekcji / misji św.

Panie Jezu Chryste, który dałeś się przybić do krzyża za moje grzechy, dzięki Ci składam za wszystkie dobrodziejstwa Twojej miłości, których mi udzieliłeś w tych dniach świętych misji / rekolekcji. Oto ponownie doszedłem do przekonania, że największym moim obowiązkiem jest osiągnięcie zbawienia. Dlatego mocno postanawiam sobie unikać wszelkiego grzechu ciężkiego i każdej dobrowolnej bliskiej okazji do grzechu, najbardziej zaś..., która mi najwięcej szkodziła. Ale także pragnę wedle sił opierać się grzechowi powszedniemu i wszelkiemu przywiązaniu do niego.

Przyrzekam Ci, że wiernie i sumiennie będę wypełniał swoje obowiązki wynikające z mojego stanu i zawodu oraz, że całe moje życie będzie przepełnione pełnieniem Twojej woli. Nadto przyrzekam Ci, o dobry Jezu, że pilnie będę się przykładał do codziennych modlitw.

Chcę po Bożemu spędzać niedziele i święta oraz przyjmować Komunię Św., zwłaszcza pierwszopiątkową - wynagradzającą Twemu Boskiemu Sercu.

Ofiaruję Ci całe me życie, a zwłaszcza moje prace i cierpienia. Błogosław mnie i tym wszystkim, którzy wraz ze mną brali udział w tych misjach / rekolekcjach.

O Panie Jezu, daj mi Twą Matkę za szczególniejszą Patronkę, bądź moją pociechą i radością do końca życia. Amen.

   

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej