Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy na niedzielę

W Dzień Pański uwielbiamy Trójcę Przenajświętszą

SŁOWO BOŻE:
"Pamiętaj abyś Dzień Święty święcił" "Miłujcie się wzajemnie, jak Ja Was umiłowałem"

INTENCJA DNIA

JASNOGÓRSKIE ŚLUBY NARODU POLSKIEGO (tekst skrócony)

Wielka Boga-Człowieka Matko! Królowo świata i Polski Królowo!

Przyrzekamy dochować wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi świętemu, jego pasterzom i Ojczyźnie naszej.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Przyrzekamy strzec w każdej duszy polskiej daru łaski jako źródła Bożego życia.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Przyrzekamy Ci z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy będziemy bronić budzącego się życia.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Przyrzekamy stać na straży nierozerwalności małżeństwa i bronić godności kobiety.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach królowanie Syna Twego, Jezusa Chrystusa, strzec prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Przyrzekamy wychowywać młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić je przed bezbożnictwem i zepsuciem.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu i rozwiązłości. Zdobywać cnoty wierności i pracowitości, wyrzeczenia się siebie i wzajemnego poszanowania.
Królowo Polski, przyrzekamy!

Królowo Polski, ponawiamy śluby ojców naszych i przyrzekamy, że umacniać i szerzyć będziemy cześć Twoją i nabożeństwo do Ciebie, Bogarodzico-Dziewico. Przyjm nasze przyrzeczenia. W Twoje dłonie składamy naszą prze szłość i przyszłość, całe nasze życie narodowe i społeczne. Kościół Syna Twego i wszystko, co miłujemy w Bogu. Prowadź nas poprzez poddaną Ci ziemię polską do bram Ojczyzny niebieskiej. A na progu nowego życia sama okaż nam Jezusa, błogosławiony Owoc żywota Twojego. Amen.

MODLITWA DNIA - 1
WEZWANIE DO KRÓLOWEJ POLSKI

Kochająca nas Matko i Królowo, ufam, że dzięki Twemu pośrednictwu moja nieudolna modlitwa, złączona z cierpieniem, zaowocuje Bożą łaską w mym sercu, a także w sercach wielu Twoich błądzących dzieci. Nie chcę zajmować się sobą, ufam, że Ty się mną zajmiesz. Ja zaś będę prosić, oddając swoje udręki codziennie na nowo, za wszystkich moich braci.

Przeto Cię proszę:

Za ludzi świata pracy, aby broniąc sprawiedliwości i prawdy, pozostali zawsze wierni Bogu - Matko Jasnogórska, wstawiaj się: Za rodziny polskie, aby modląc się wspólnie, pokonały wszystkie trudności, burzące ich jedność - Matko Jasnogórska, wstawiaj się:

Za matki i ojców, aby z radością przyjęli każde nowo poczynające się życie - Matko Jasnogórska, wstawiaj się: Za młodzież, aby czystym i twórczym życiem spełniała zawsze wymagania autentycznej wiary w Boga - Matko Jasnogórska, wstawiaj się:

Za dzieci, aby otoczone atmosferą rodzinnej miłości mogły kiedyś świadczyć życzliwość i pomoc każdemu człowiekowi - Matko Jasnogórska, wstawiaj się: Za kapłanów i biskupów, aby wraz z wiernymi dawali wobec niewierzących świadectwo miłości Chrystusa, żyjącego w Kościele na polskiej ziemi - Matko Jasnogórska, wstawiaj się:

Za Ojca świętego, aby światło Ducha świętego stale go wspierało w pracy apostolskiej wobec wszystkich narodów - Matko Jasnogórska, wstawiaj się.

MODLITWA DNIA - 2
MODLITWA ZA RODZINĘ

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, prosimy Cię, strzeż nieustannie naszej rodziny z ojcowską swoją dobrocią, a ponieważ jako należący do Twojej rodziny chrześcijańskiej całą nadzieję pokładamy w niebieskiej łasce, otaczaj nas zawsze swoją opieką.

Prosimy Cię, wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na naszą rodzinę i spraw, aby w niej rozwijała się miłość, nadzieja i wiara tak w odniesieniu do Ciebie, jak i wzajemnie wśród nas - członków naszej rodziny.

Niech nasza rodzina będzie świadoma, że jest cząstką Kościoła Chrystusowego, cząstką tej rodziny, która jednoczy ludzi całego świata w jedną wielką rodzinę Twoją, o Ojcze, wieczny Boże.

Ojcze, miłosierny Boże, prosimy Ciebie za naszą rodziną, przez zasługi Świętej Rodziny - Jezusa, Józefa i Maryi. Amen.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej